ВПН на убунту 8.04,8.10(няма значение)само да тръгне

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

ВПН на убунту 8.04,8.10(няма значение)само да тръгне

Мнениеот mitkods » 11 Дек 2008, 19:20

Добре,да започнем така.До скоро си бях инсталирал убунту 8.10,за да ми е активен ВПН,трябва да се инсталират отделни файлове.След инсталацията им,ВПН секцията е активна.Но като си въведа настройките,ми показва,че мрежата или по-точно ,че свързването е прекратено?
Така,инсталирах си Learn free ubuntu,което дефакто е 8.04.Вътре си има секция за ВПН и т.н.,но от всичките връзки и настройки,незнам коя ще ми послужи.Всичко е толкова по-различно от Уиндолс,и най-лошото е ,че проблема е само при pptp,при другите видове интернет е много по-лесно.Ако можеше да ми се покаже нагледно,защото това което пише в това което ти ми даде...не мисля,че мога да го приложа.Според мен просто трябва да си въведа настройките за мрежата(IP,маска,шлюз,ДНС,да си вкарам името и паролата във ВПН секцията и да ме конектне,но нестава,предполагам,че грешката е в мен,но няма никъде нищо за този проблем,или ако има е за по-стари версии.Този който ти ми изпрати е за 7.10...
И друго,има куп команди и т.н.но като ги въвеждам(специално за 8.10)ми казва ,че е дадената команда е невалидна???И сега се прехвърлих на 8.04,особено на learn free ubuntu,което много ме кефи,и много му се радвам,но като нямам нет и ми куца отвсякъде.Изглежда,че ВПН на убунту е доста непрактично.
Незнам дали съм станал ясен,но толкова мога  ;D
Изглежда,че тук никой не се е сблъсквал с подобно нещо и е доста трудно да разбереш нещо с което не си сесблъсквал.
Другите мрежи са мисля доста по -лесни...незнам:)
mitkods
Новак
Новак

Назад към Софтуер