BOOTMGR is missing

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

BOOTMGR is missing

Мнениеот mike10 » 30 Мар 2011, 20:50

Купих си лаптоп DELL INSPIRON N5010http://www.dandg.bg/bshop/product_info.php?products_id=24613&osCsid=7c7b4d51509df3847367742b8de582a8 Понеже съм велик спец и инсталатор :puke: , реших че макар и за първи път, ще се справя сам и си разделих харда, като използвах инструмента за дялове на live cd-то. Първоначалното разположение беше следното: един малък дял DELL utility, около 39 мега, после беше един 1,5 гига, останалото празно. Този последния го направих 20 гига NTFS за инстал на XP, още толкова ext3 заделих за УСУ и 4 гига суап. Останалите направих NTFS, четох в СКСС че се подържа ч/з от Линукс. Всичко ОК, мина безпроблемно, само не знам флаговете правилни ли са, но не ги пипнах първоначално. Понеже бях чел че GRUB може да повреди MBR реших да направя копие на боот сектора с Hiren-са, но не успях. Започнах инстала на ХП-то и ...Сега си скубя косите и не знам откъде да го подкарам. Махнах ext и суап дяловете, изтрих и големия, нищо. В нета има решение само за 7-ца. Не знам ако инсталирам първо УСУ, дали ще се оправи :sweat: Съжалявам за грешката, трябваше да пусна това в "Теми", а я поставих в "Лаптопи", ако админите преценят за необходимо, моля да я преместят.
Хората са като пясъка. Колкото повече го стискат в юмрук, толкова повече изтича между пръстите.
mike10
Зарибен
Зарибен

Re: BOOTMGR is missing

Мнениеот mike10 » 31 Мар 2011, 10:11

Проблема е частично решен. Инсталирах УСУ 6.2 мини. Добре че Линукса е желязна ОС и не е тъпа като бозата и задклавиатурното устройство дето сътвори тези простотии :lol: Все пак исках да имам и боза, поне за начало, докато се науча да пускам някои Win програми, необходими в по-специални случаи и под Линукс.
Хората са като пясъка. Колкото повече го стискат в юмрук, толкова повече изтича между пръстите.
mike10
Зарибен
Зарибен

Назад към Лаптопи