Допълнение към "Има ли накакъв начин?"

Въпроси свързани с използването на УСУ

Допълнение към "Има ли накакъв начин?"

Мнениеот levun4o » 29 Май 2018, 18:58

Има ли някакъв начин,вероятно команда, с който да следя грешните пакети при обмен през ЛАН входа?Командата,която зная "Ifconfig" не ми дава необходимата информация.Предварително благодаря :bow:
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Re: Допълнение към "Има ли накакъв начин?"

Мнениеот levun4o » 12 Юни 2018, 13:31

Не се намери някой да ми отговори,може би подведен от предишното питане в което ми бе обяснено,че няма как да видя какво става ако е външно у-во,за което още веднъж благодаря на @stancho :bow:.Тук не става въпрос за външен интерфейс,но няма значение.Открих как да се проследяват грешни пакети,постъпващи през ЛАН-а.Инсталира се една програмка "mtr" (sudo apt-get install mtr),която се явява нещо като "traceroute" с разширени функции.Стартира се от конзолата с командата "mtr / IP или име на крайната точка пр. dir.bg".Веднага ти показва къде се губят пакети.На някои може и да се стори смешно,но на мен ми свърши много добра работа.Може би открих топлата вода,но го споделям за всеки случай ако и някой друг като мен също го вълнува този проблем.
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Назад към Въпроси / Проблеми