Проблем с интернет скорост

Въпроси свързани с използването на УСУ

Re: Проблем с интернет скорост

Мнениеот bingobongo » 05 Юни 2017, 09:01

Здравейте. Това е резултата, пуснах го на лаптопа. Добре ли е или зле ?
snapshot13.png

Пуснах и до още няколко сайта.
snapshot14.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
0.5литра-personal edition
0.7литра-professional edition
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
3 литра-for small business
5 литра-corporate edition
Оплачи се. http://www.armenskipop.net/
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 07 Юни 2017, 02:51

Извинявай приятел,но твоето питане и моите отговори се превърнаха в образователна лекция.Освен това въпросът въобще не засяга УСУ и линуксите и определено е за някой друг форум където се разискват проблемите на мрежата (поне аз мисля така).
Това което си постнал като линкове за нета са само общи понятия.Все пак си се потрудил да намериш и прочетеш нещо.Ако имаш желание и време поразрови се и ще намериш подробно описание в детайли на този твой проблем,който впрочем не е само твой-много народ страда от същата болка.

Извинявам се на всички,които четат този форум,че неусетно се отплеснах на тема която не е свързана с УСУ.Имах желание да помогна.
РЕД МОЖЕ И ДА НЯМА,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВА ! (стара казармена мъдрост)

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 07 Юни 2017, 08:49

Хиляди благодарности. :bow: :bow: :bow: Понеже не ми е ясно къде точно е проблема, направих всичко което ме посъветва. Прав си за образователната лекция, но нали форума е за това. :$ Незнаещи като мен да питат, :?: и други със същия проблем да четат и образоват. Аз продължавам да търся и чета. Винаги научавам по нещо ново. :geek: И последно питане: това с "traceroute" което пуснах в терминал, добре ли е или зле ?
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 08 Юни 2017, 03:55

Недей да ми се сърдиш,но това ще е последното което ще напиша по този тема-не желая да я превърна във форумочатене (Я!каква дума измислих).Наистина трябва да прочетеш много неща за да разбереш голяма част от обясненията.
Конкретно на последният ти въпрос:Смисълът на командата "traceroute" е да проследи пътя от твоето IP до крайната точка и от изписаното да разбереш как и от къде минава връзката.А ти си се възползвал от първият пример (нарочно ти дадох и втори пример с измислено oт мен IP) и си дал началната страница,което не ти върши работа.Ползваш лисичето (и аз го ползвам).Има едни възможности наречени "Добавки" (Add-ons).Потърси една която ти показва долу в статус лентата IP на страницата която отваряш,не помня как се казва точно но ако в търсачката на добавките напишеш "IP" или "show IP" ще ти даде много предложения.Надявам се ,че ще се ориентиташ кое точно ти трябва.Та ако си инсталирал тази добавка и искаш да отвориш клипче,а то се подвагиналва и се бави или насича поглеждаш какво е IP на страницата където е клипчето.Пускаш "traceroute" и след интервалът пишеш това IP.Това което изписва командата е пътя от твоя комп (IP) до страницата-всички устройства през които минава връзката,колко от тях не отговарят,колко е забавянето.
Съгласен съм с теб за форумите-ако попаднеш на правилният форум може много неща да научиш.Но,приятелю,този форум не третира разпространението на интернета и затова не желая повече да пиша за нещо ,което не е свързано с тематиката му.

Последно:За тези забавяния вина няма твоят доставчик.И един съвет-ако искаш опитай да отвориш клипче ,което ти насичa или не се отваря от друго IP,но нека да не е от съседа ти.За по-сигурно пробвай от работата или друго място.Шанса да се отвори нормално е доста голям

"MICROSOFT" ДА МЕ ЦЕЛУВА ВСЯКА СУТРИН,ПРЕДИ ЗАКУСКА, МЕЖДУ ДВЕТЕ БУЗИ,НО НЕ ТИЯ ДЕТО СА МИ НА ЛИЦЕТО ! :mooning:
Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 10 Юни 2017, 21:28

Здравейте. Извинявам се за въпроса, но имам доста неща които да изясня за себе си.
Какво те накара да промениш мнението си за доставчика ?
А на входа на кабела може да мериш колкото си искаш.На доставчикът това му е основно задължение-да омае клиента и да го обвърже с договор.Не си ли виждал промоция на нов продукт в някоя от веригите?Пускат ти нещо хубаво и на приемлива цена докато захапеш и после-големото дърво.

Не ти е виновно УСУ-то.Ако си направиш труда да прочетеш как се доставя нет (писах ти в по-горен пост) ще успееш да разбереш как се мъчи да те убеди доставчика,че при теб нещо не е наред.

Последно:За тези забавяния вина няма твоят доставчик.И един съвет-ако искаш опитай да отвориш клипче ,което ти насичa или не се отваря от друго IP,но нека да не е от съседа ти.За по-сигурно пробвай от работата или друго място.Шанса да се отвори нормално е доста голям

Щом доставчика няма вина, явно проблема остава при мен.
Направих всичко което ме посъветва.
snapshot25.png

Това дава достатъчно инфо за да следвам твоите упътвания.
Пускам "traceroute" с айпито на клипа и показателите са сродни с тези от предишния тест към няколкото сайта.
Пак ти благодаря за съветите. :bow: :bow: :bow:
Ще очаквам мнението на Светли и Краси ако имат време и желание да погледнат. :rock: :rock: :rock:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 15 Юни 2017, 11:41

Обещах повече да не пиша по тази тема.Съвсем накратко:Клиповете ти насичат защото някъде по трасето има голямо забавяне за което вина нямат нито доставчикът,нито УСУ. :headbang:

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 26 Авг 2017, 13:02

Здравейте. Въпроса ми е по скоро към Светли и Краси. За да не си повтарям въпросите от първите 2-3 поста с които започнах темата, и да не влизам в безсмислени полемики и обяснения ще карам направо. След поредното идване на няколко екипа на Виваком, които смениха суича и рутера с по хубав, пак мериха скоростите през кабел и на рутер. Показателите бяха повече от перфектни. Нооооооо както си гледах недоумяващо какво точно се случва, нещо ми направи впечатление. В браузъра мереха скорост през Beta версията на http://beta.speedtest.net/. Попитах защо не си зареди нормалната и се оказа че нямат инсталиран "adobe flash player" и не можели да го инсталират понеже лаптопа е служебен и имат забрана да променят каквото и да било по него. Естествено според тях всичко си е наред и си тръгнаха. Аз реших да махна "adobe flash player" и резултата е показателен от скрийншотовете. Без "adobe flash player"
snapshot165.png

след инсталация на
snapshot166.png

snapshot167.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 26 Авг 2017, 13:05

Продължавам, че горе не ми дава да кача повече от три файла.
snapshot168.png

и пак махам "adobe flash player"
snapshot169.png

и пак меря
snapshot170.png
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 26 Авг 2017, 13:11

И продължавам да меря
snapshot171.png

вече не на кабел а през рутера.
snapshot172.png

snapshot173.png

Сега вече знам кой е виновника за проблема, но не знам ЗАЩО се случва това. :devil:
Оставам без да качвам "adobe flash player". За сега ще преживея липсата му. :-D
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 27 Авг 2017, 14:09

А забеляза ли,че мериш от различни сървъри?
Първото мерене е от IP 89.25.101.20
Второто е от IP 95.42.0.6
Или само си гледал цифричките от резултата?

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 27 Авг 2017, 15:32

Здравей. Пак ли почваме с дреболиите ? А ти забеляза ли че както съм написал едното мерене е на кабел и IP е от доставчика, а другото мерене е през WI-FI от рутера и IP се раздават от него. Ти можеш ли да направиш така че да си с еднакви IP адреси на кабел и през рутер. Явно ДА , щом ти прави впечатление. :x
P.S. Въпроса ми е по скоро към Светли и Краси. Дай да не влизаме в излишни спорове и да се отклоняваме от въпроса ми, както стана в предишните постове. Това че се сцепваш от писане не означава, че винаги си прав и разбираш от всичко. Нищо лично, но ако обичаш не ми отговаряй. Ако те имат време и желание ще съм им благодарен . :bow: :bow: :bow:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 27 Авг 2017, 15:55

Прав си,не си струва да влизаме в излишни приказки защото нищо не си разбрал от всичко което съм ти обяснявал.Твоето виждане по този въпрос ми прилича много на "Не знам какво е,но не е това..."
Извинявай,приятел,исках да ти помогна но няма да се получи

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 27 Авг 2017, 15:59

Със сигурност не е и това което ти се опитваш да обясниш по твоите разбирания. Дай да не търсим под вола теле.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот levun4o » 03 Окт 2017, 14:07

Въпреки твоето нежелание да ти отговарям повече аз все пак реших да ти пратя този линк.Дано от него да разбереш къде се крие проблемът ти
https://www.google.com/get/videoquality ... skm-l9amTc
и че операционната система няма нищо общо.

Аватар
levun4o
Сцепва се от писане

Мнениеот bingobongo » 09 Окт 2017, 14:53

Здравейте. Не знам защо се хвана за насичането на клиповете и начина на доставка на интернет.
Обещах повече да не пиша по тази тема.Съвсем накратко:Клиповете ти насичат защото някъде по трасето има голямо забавяне за което вина нямат нито доставчикът,нито УСУ. :headbang:

Ако се върнеш в началото на темата и прочетеш внимателно, ще разбереш защо съм я започнал. За насичане на клипове от тубата и Vбокса съм споменал чак в края на страницата, и както написах в по горните си постове вече съм БЕЗ "adobe flash player" и клиповете си вървят перфектно. Същото се отнася и за измерването на скоростите през различни сайтове и в терминал. Не знам как точно ми пречи "adobe flash player" , но все още съм в края на същата тръба
Ще ти го обясня съвсем просто.Представи си една тръба с диаметър 10 см и от единият и край някой пуска да тече по нея кока кола.На другият край на тръбата стоят 10 човека с отворени уста и всеки иска да получи пълният дебит който идва по тръбата.Нали се досещаш,че няма как да стане.
и доставчика ми е същия, а всичко е перфектно без "adobe flash player" :rock: , и е кофти с него. :@
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен