Без коментар

Място за свободни дискусии.

Re: Без коментар

Мнениеот plamen74.72 » 17 Окт 2013, 18:03

Да, а "Правец ОС" щяла да стартира с мелодия от "Притури се планината" :D
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот tergo » 17 Окт 2013, 23:20

Ясно е, че тази предварителна информация е просто подгряваща реклама. Той дори сайтът му е просто една страничка.
Жалко, че с производството няма да се заеме самият някогашен завод, а е просто купена марка.
Затова, пък, от така подадената информация е почти сигурно, че така наречената "Правец ОС" ще е базирана на Linux: описаният софтуер поразително прилича на дистрибуция някакъв Linux. (Е, за всеки случай са казали, че ще може да се работи и с другите операционни системи - да не вземе клиентът да се уплаши... :lol: )
Във всички случаи - похвално е, че някой се захваща с подобна идея. Няма никакво значение, че ще представлява само сглобяване. Важното е, че на пазара отново се връща българска търговска марка - това все пак означава отговорност.
Сега наред е Държавата: да стимулира тази инициатива.
Но, опасявам се: ще седят и ще чакат "да издоят поредната дойна кравичка"...
tergo
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 20 Окт 2013, 17:16

Аз лично не виждам проблем че няма да се "произвежда" в България - така или иначе всичкият качествен хардуер който купуваме се произвежда именно в Тайван/Китай/Корея/Хонг-Конг. И е по-евтин и по-качествен отколкото би бил ако се произвеждаше по-наблизо...
Плюс това, отдавна нямаме нито производствените мощности, нито специалистите за осъществяването на подобен изцяло български продукт. Не виждам и смисъл от подобно обречено начинание.
Важна е идеята. Аз лично не бих отказал такъв лаптоп :) Но не поради някаква носталгия по "Правец" - не съм от поколението израстнало с него, а от малко по-късно. Не е и поради някакъв криворазбран патриотизъм.
Просто идеята ми харесва. Особено ако обърнат подобаващо внимание на Линукс и свободния софтуер. Биха могли да си подсигурят почти сигурни клиенти :)
По принцип, можеха да са малко по-отворени с информацията която дават. Очевидно има интерес, щом стигнаха чак до телевизията.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 02 Ное 2013, 21:25

Малко shameless self plug, но утре от 10 сутирнта който не е у Интерпред, София може да ми гледа презентацията на OpenFest-а на този линк:
http://www.twitch.tv/of2013_hall_gallery
:3
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот mrdubanddnb » 04 Яну 2014, 13:04

Наскоро (преди ден-два) попаднах на това видео(всъщност съм абониран за канала на това момче, което тества ОС-и):
http://www.youtube.com/watch?v=KPF_igQakTw
Не можете да си представите, колко радостно ми стана. Не толкова от самото ревю, ами че тестват УСУ, нашата любима БЪЛГАРСКА дистрибуция. :)
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 04 Яну 2014, 13:34

Браво! Малко е странно че по подразбиране го е пуснал на български (и общо взето трудностите бяха породени от това) - от boot менюто лесно се избира английски...
Явно трябва да опростим още.
Иначе гледам че в коментарите критикуват липсата на други езици освен английски и български - това сме го направили с цел да спестим дисково пространство.
Можем да помислим обаче да оставим 3-4 основни езика (плюс български) - примерно китайски, английски, испански, руски и български.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот mrdubanddnb » 05 Яну 2014, 10:30

Предполагам, че нарочно е оставено с български, защото все пак УСУ си е на български по дефолт.
А и до колкото следя канала, самите операционни системи, които тестват, са без никакви предварителни промени, тоест директно са свалени от официалния сайт.
Или ако са правени промени, то те са за да тръгне дистрибуцията, на виртуалната машина.
lokster, трудностите за които говориш, им се получават почти във всички други видеа, защото майката е свикнала да работи примерно само с една-две ОС.
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот plamen74.72 » 05 Яну 2014, 14:16

Краси, а какво стана със сайта? От снощи е така:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, root@host.bg and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 05 Яну 2014, 15:06

Оправен е. Един плъгин за wordpress прави мизерии понякога.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 14 Яну 2014, 00:56

Това се получава като напиша пост точно както искам да го напиша. :D
screenie.png
screenie.png (20.47 KiB) Прегледано 5761 пъти
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 25 Мар 2014, 19:19

adriana.mehandjieva написа:Какво стана с Правеца? Нали щеше да има предстоящо откриване? Нищо не се пише из нета...

Според информацията в нета се очаква да излезе на пазара до месец ;)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот Георги » 13 Апр 2014, 15:33

plamen74.72 написа:
adriana.mehandjieva написа:Какво стана с Правеца? Нали щеше да има предстоящо откриване? Нищо не се пише из нета...

Според информацията в нета се очаква да излезе на пазара до месец ;)

Това ще бъде много хубаво, но съм малко песимист. С новината, че щял да излиза с Уиндоус 8.1 и после щели да разработват "Правец ОС", не ми се понрави на душата. А и на каква основа ще бъде тази ОС? На Линукс може би? Защо в описанието липсва поддръжка на Линукс, но има на Андроид?

Нещата са малко объркващи. :|
Георги
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 14 Апр 2014, 22:32

Цялата работа не заслужаваше медийното внимание което й обърнаха.
Едно е произвеждаш компютри "Правец" в България, а съвсем друго - да лепнеш марката върху небрандирани лаптопи сглобени в Китай...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот wavic » 19 Апр 2014, 18:58

mrdubanddnb написа:Наскоро (преди ден-два) попаднах на това видео(всъщност съм абониран за канала на това момче, което тества ОС-и):
Не можете да си представите, колко радостно ми стана. Не толкова от самото ревю, ами че тестват УСУ, нашата любима БЪЛГАРСКА дистрибуция. :)

Прескочете на видеото на 9:45 минута и ще видите нещо интересно.
wavic
Старши член
Старши член

Мнениеот SHADOWAWS » 20 Апр 2014, 08:51

wavic написа:
mrdubanddnb написа:Наскоро (преди ден-два) попаднах на това видео(всъщност съм абониран за канала на това момче, което тества ОС-и):

Прескочете на видеото на 9:45 минута и ще видите нещо интересно.

Puiblic :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

ПредишнаСледваща

Назад към Общи теми