Приятелски предложения.

Място за свободни дискусии.

Re: Приятелски предложения.

Мнениеот svetli » 23 Май 2008, 21:34

@go_fire: Благодаря за предложението. Аз диска си го имам, проблемът е, че компютрите, които ми висят на главата са доста...

А за RHEL - аз лично съм съгласен... но засега нямам контрол върху ИТ политиката на ЧЕЗ.  :)
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот Emu » 09 Юни 2008, 09:50

lokster, ако ползвате akismet и ви трябва функционалността на VIVA LA Cyrilica, направо си сложете "VIVA LA Cyrilica" ;). Основното предимство за ползването на отделен плъгин, пред това да модифицирате akismet-а, е, че не се налага да се прилагат промените всеки път, когато се обнови akismet плъгина.

За имейл, генериран от Spam Karma, не съм чувал, но възможно да има подобен плъгин за него. Ако е така, просто го спри или направо изтрий. Spam Karma-та е доста добра защита и не е лошо да се ползва и тя (аз ползвам и двата плъгина). Едно от слабите места на akismet-а е, че понягога сървърите се претоварват или има проблеми с връзката и в такъв случай пуска спам-а като коментар.

Поздрави Ему
Аватар
Emu
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 09 Юни 2008, 10:16

Лично аз по предпочитам Akismet, тъй като Spam Karma-та по някаква причина разваляше темата на сайта, а и не ми се занимаваше да търся къде е проблема. За сметка на това, Akismet работи абсолютно "безшумно" - нито добавя нещо във футъра на сайта, нито ми праща доклади на e-mail-а... По-ми е лесно да ползвам нещо което вече си работи сравнително добре, и да го модифицирам за да заработи още по-добре, отколкото тепърва да се разправям със Spam Karma...
Не бих активирал двата плъгина едновременно, тъй като нямаме проблеми с прекомерен спам - всъщност почти не получаваме такъв (дали има и десетина съобщения месечно...). Мисля че включването на  два едновременно работещи анти-спам плъгина само ще увеличи случаите на грешно маркирани като спам коментари, а и ще дозабави (макар и с малко) работата на WordPress.
Откакто направих модификацията на Akismet не е имало абсолютно нито един грешно маркиран коментар. Защо да слагам чужд плъгин, когато мога и сам да си направя нужната модификация...

А Spam Karma-та си генерира e-mail-и, дори при стандартна инсталация. Просто може там където си го ползвал да не е настроен коректно пощенския сървър на хоста ти (или изобщо да няма такъв).
Последна промяна lokster на 09 Юни 2008, 10:20, променена общо 1 път
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Предишна

Назад към Общи теми