Remastersys ;)

Място за свободни дискусии.

Remastersys ;)

Мнениеот малин » 13 Авг 2013, 23:20

Когато си правите копие убедете се , ама наистина , че имате ДОСТАТЪЧНО СВОБОДНО МЯСТО , за да не ви се налага ( както с мене ) да диктувате по телефона буква по буква команди , за да "тръгне" компа . ( sudo remastersys clean , а и доста още обяснения докато се стигне дотам) :D
Така ми се пада като ползвам програми от рода на k/qshutdown .
Аватар
малин
Заклет фен

Re: Remastersys ;)

Мнениеот cjbolland2 » 16 Авг 2013, 02:58

Я разкажи по-подробно какво точно е станало :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот малин » 16 Авг 2013, 19:43

:D Ами реших да си направя дистро за възстановяване , ама стана късно и пуснах qshutdown да спре след 2 часа . На сутринта не проверих какво се е получило и по някое време жена ми звъни на пожар , и ме пита с най-благ тон ;) как да си пусне компа и да си гледа сериала . Аз отначало не зацепих за какво става дума . Последва преинсталация на kdm и след като не се получи ми дойде на акъла какво съм правил вечерта и от там нататък беше , да го кажем , лесно :D .
Проблема е , че Усу се "шири" на 2 по 15 гб : / и хоум , а другите дялове забравих , че трябва да ги няма . Получава се препълване на работната папка/домашната директория няма свободно място и най-вероятно компа е изключил сам преди да сработи програмата за спиране . Като цяло мисля да направя генерално почистване - да хвърля сериалите на външния хард и да направя оразмеряване подходящо и за последващи експерименти ( то така си беше , ама се струпаха нови серии и ... последваха нови маневри , та се стигна до случката ) .
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 17 Авг 2013, 19:49

хаха не ми казвай,че жената ти го е преинсталирвала,ако е така - имаш супер жена :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот малин » 18 Авг 2013, 06:10

М-не . Ръцете бяха от нея , аз обяснявах по телефона . След като доста добре ми описа проблема - вкарва потребител и парола ,и пак се връща на същото положение - трябваше само да измисля от какво се е получило .
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот cjbolland2 » 19 Авг 2013, 20:20

това е много добре,че може да се приентирваш какво става чрез разговор по телефонът :)
Аз докато не седна не мога да направя нищо :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Назад към Общи теми