Dreamweaver 8 & Flash 8 + Photoshop CS2 под UBUNTU...?

Място за свободни дискусии.

Dreamweaver 8 & Flash 8 + Photoshop CS2 под UBUNTU...?

Мнениеот Mi4 » 09 Дек 2008, 10:45

попаднах на нещо , което поне за мен е новина . пакета на  старата добра  Macromedia 8 + Photoshop CS2  може да се пусне под Убунту. преди известно време вървеше подписка за това да се направи тоя пакет да работи под Линукс, но не съм чул да  има резултат. Ако някой знае нещо по въпроса или е пробвал вече , нека да драсне няколко реда тук. Това беше една от основните причини да съм под игото на  Win. , но окаже ли се вярно това , молбата ми за развод с Win.  ще е подадена .  :) ето и линка  http://luiscosio.com/how-to-dreamweaver-and-flash-8-running-on-ubuntu-dapper
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Re: Dreamweaver 8 & Flash 8 + Photoshop CS2 под UBUNTU...?

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 11:12

Това дето си видял е от септември 2006 година. Да Винце подържа тези безумия, даже за третото или по-точно третата версия на третото, а не втората "великодушния" чичо Гошо се бръкна в джоба, за да проработи. За сега обаче най-новите версии се подържат само в платения вариант наречен Кросовър. На http://appdb.winehq.org/ може да видиш какво подържа wine 1.1 (последната), която надявам се е и в хранилищата на Убунту. Добрата за теб новина е, че в платинения списък (работят безупречно) са Dreamweaver CS 3 и Photoshop CS2. А Flash CS3 е в сребърния, което означава, че вероятно ще е малко лагав и от време на време ще гърми или някоя функцийка няма да заработи, но все пак това ще е рядко явление.

Лично на мен ми е интересно, закакво са ти такива тежки и професионални програми. За web дизайн съществуват доста по-леките Куанта и Композер. В тях реално няма само работа с флаш, като втората донякъде се справя с css, но е по-добре да се редактират от вън.

Шоп-а е програма, която избягваме. не само, че е тежка и скъпа. Аз не бих си дал тримесечната заплата за една програма. Обаче имаме Гимп. Тази програма в множество задачи се справя доста по-добре. Единственото, което й липсва, но вече му се вижда края са цветоотделки. Сиреч, ако не държиш много на "вездесъщия" формат psd, не си професионален фотограф и не работиш в арт/рекламна агенция/издателство, то шопа изобщо не ти е необходим.

Нали знаеш как се инсталира wine, защото го няма по подразбиране?

sudo apt-get install wine
Свободата и любовта са безценни! Пазете ги!
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 09 Дек 2008, 11:28

А аз чакам и се моля всеки ден за по-бърз напредък на Paint.Mono - варианта на Paint.Net за Линукс!
Любимата ми (и ежедневно използвана) програма за графична обработка :):):)
Това е една от програмите за Windows, с които просто _не мога_ да се разделя (една друга е Notepad++), и въпреки че съм се опитвал да се изнасиля използвам GIMP по един или друг повод последните 4-5 години, така и не можах да свикна с него и изчанчения му интерфейс... Нарочно изчанчен, само за да е различен...
Личното ми мнение е че заклетите Линуксаджии поради липса на избор, просто са принудени да го харесват... и и те се изчанчват и почват да твърдят че е удобен... ::)

Сори за лирическото отклонение :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Mi4 » 09 Дек 2008, 12:01

и аз не ползвам CS2 , но Macromedia  ми е необходима а колкото за цената и , засега като я подритна с крак  :) , тръгва без проблем и се надявам и под убунту да се получи
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 12:53

lokster написа:А аз чакам и се моля всеки ден за по-бърз напредък на Paint.Mono - варианта на Paint.Net за Линукс!
Любимата ми (и ежедневно използвана) програма за графична обработка :):):)
Това е една от програмите за Windows, с които просто _не мога_ да се разделя (една друга е Notepad++), и въпреки че съм се опитвал да се изнасиля използвам GIMP по един или друг повод последните 4-5 години, така и не можах да свикна с него и изчанчения му интерфейс... Нарочно изчанчен, само за да е различен...
Личното ми мнение е че заклетите Линуксаджии поради липса на избор, просто са принудени да го харесват... и и те се изчанчват и почват да твърдят че е удобен... ::)

Сори за лирическото отклонение :)

Е нека троленето продължи  8)

Ако случайно не бъркам, Пейнт.Нет дойде от някакъв университет като доказателство, че .Нет става за нещо. Беше платена от М$ и с отворен код. Когато отидох преди година и половина вече беше 30 дневно демо и искаше регистрация. Толкоз.

Напълно съгласен, че това е най-добрия ламерски редактор, с който съм работил. Неговата portable версия си работи под винцето без проблем, пробвал съм.

Може да съм фанатик, но ползвам Гимп като основна програма за редактиране на графика, много години преди ГНУ/Линукс да стане моя основна ОС. Промените, които видях в 2.6 мека казано ме изкараха от равновесие. И ако дори това чудо, не е достатъчно удобно за теб, съществува Gimpshop, който имитира напълно другия Шоп.
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 13:04

Глей' к'ъв съм загубен, забравих едно съветче за новия.

Ако ще ползваш безплатния wine е добре да го обзаведеш с някой допълнения. Като начало му сложи winexs, за да промениш и добавиш някой неща, не вървящи с основната дистрибуция. После си сложи Wine-Doors или playonlinux. Може и двете, както аз направих, те компесират донякъде crosover-a. Второто има подвеждащо име не е само за игри. Задачката им е да накарат по-известни програми да проработят. И двете имат страшно разбираем вид и ще се оправиш за секунди.
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 09 Дек 2008, 22:40

go_fire - накратко - нещо бъркаш.
Paint.Net е с MIT Лиценз (http://en.wikipedia.org/wiki/MIT_License).
Никога не е имал 30-дневна версия, нито пък е искал регистрация. Само pre-release версиите му спираха да работят по някое време, и то само ако остареят много, и излезе друга по-нова (или по-стабилна) версия.
С изключение на инсталатора, някои текстове, и май логото, всичко друго е със свободен лиценз, както вече казах.
::)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 23:01

'Ми значи не съм се объркал, попаднал съм на някоя бета. И като е толкова свободна, защо има ограничения?  ;D
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот go_fire » 10 Дек 2008, 19:42

Мич, учудващо бързо се вписа тук, което ме радва. Даже ми искара легитимация на убунтар, а аз съм дебианец, нищо разликата не е голяма.  ;)

Днес в един дневник посветен на Мац, открих нова за мен програма.

http://www.aptana.com/studio

Автора твърди, че е убиеца на Adobe Dreamweaver. Както ти казах аз предпочитам да работя предимно с Kompozer, но той определено не е идеален за редактиране на css, макар да ги визуализира коректно, защото ползва геко ядрото ползвано и от лисока.  Има едно решениице на този въпрос, ако решиш да мръднеш крачка в страни:

http://css-miami.org/what-is

Още не съм го пробвал, но навсякъде го хвалят.

Какво друго? А да изглежда сега прохождаш в чудесния свят на ГНУ/Линукс ОС, затова, смятам, че има една статия дето ще ти е интересна да се запознаеш поне бегло с по-ползваното програмно осигуряване:

http://ubuntulinuxhelp.com/top-100-of-t ... lications/

Общовалидна е, не само за Убунту и не само за новаци. Ако английският ти не е силен, а поназнаваш руски (гледам си около моята възраст), имаш късмет, защото същата я има преведена на руски:

http://flora.org.ru/2008/05/07/100-pole ... lya-linux/

Сега друго не сещам, но при всеки проблем се обръщай без страх във форумите. Хайде, че отпуската почва да свършва...

:P
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 10 Дек 2008, 23:20

@go_fire нека не издребняваме.
Лично мен не ме бърка по никакъв начин това че примерно логото на Paint.Net не е със свободен лиценз (всъщност е с Creative Commons лиценз, който въпреки това си е от "хубавите"). В крайна сметка кодът (което наистина е по-важното) е с MIT (свободен) лиценз.
Програмата е общодостъпна - кеф ти изтегли си я, кеф ти компилирай си я от сорс, кеф ти промени си я и си сложи собствено лого и я направи напълно свободна... (http://www.dotpdn.com/downloads/pdnsrc.html)  ::)
А под линукс наистина има недостиг на графични програми. Дай ми една алтернатива на GIMP... Krita ли? Мерси. Нямам нужда да ми се инсталира половината KDE само заради нея (избягвам да инсталирам каквото и да било използващо библиотеки на KDE). Общо взето май това изчерпва графичните програми :) (Tux paint не го броим...)

Както вече казах - правил съм опити да ползвам GIMP дълго преди да се появи Paint.NET, и така и не можа да ми стане поне малко удобен, камо ли да ме "кефи".
Признавам го, но просто не е моята програма :)
А с Paint.NET свикнах много бързо, въпреки че първоначално бях резервиран към него. Всъщност брат ми беше човека който го беше открил и ми го показа, а аз тогава казах "ооо ама то това ще ме кара да инсталирам .NET framework" (в онези времена малко програми използваха .NET и не си го слагах). Обаче... после се зарибих, така да се каже, и сега си го ползвам ежедневно за работа, или просто да си направя някоя творба (събирам колекция, след време ще има статия по този въпрос).

Та така... айде стига с лирическите отклонения че ме домързя вече, а ако някой ми чете публикацията ще го домързи още повече....  ::)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 05 Дек 2015, 09:33

Ето и две програми за обработка на фотофайлове и по конкретно RAW формат

Darktable

Rawtherapee

Иначе непрекъснатото променяне на имена на програми и премахване на едни и добавяне на други определено отблъсква. Айде сега да ми покажете коя беше програмата "аналог" на Дримуивър ? Композер... ,не не познахте. И аз вече полвин час ровя...
Или името на софтуерния център..?
Последна промяна transporter на 05 Дек 2015, 20:01, променена общо 1 път
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 05 Дек 2015, 11:43

Съживяваш мъртва тема от преди 7 години, в която говоря неща с които вече не съм съгласен, и сега, от собствения си доста богат вече опит съм на точно обратното мнение за GIMP :)
Софтуера (и всичко останало) се развива, и ни се налага да учим нови неща и навици. Просто няма как всичко да си остане завинаги едно и също. Така е устроен света.
Аналог на Dreamweaver няма да намериш. Ще намериш някой и друг WYSIWYG редактор, но аналог - не. Има версии на Dreamweaver които обаче работят под WINE. Колко добре - не знам.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 05 Дек 2015, 19:59

Знам разбира се че работят под емулатор което е някаква спасителна сламка.
Просто мнение :)
Не е казано да стои на едно място, но е леко досадно със всяка дистрибуция да има нови програми на мястото на старите.
Тъкмо свикне човек с нещо и функциите му и хоп, айде- муон. Или това другото Флуш .Ами не, мерси, предпочитам КуТрансмишън :)
Джимп=а не е никак лоща програма, вярно едвали има производителноста на шопите но все пак. И не се справя с плъгините за Роу файлове но за това сложих тези две по горе които са точно за това. :)
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот малин » 06 Дек 2015, 06:23

Флуша си беше ОК с Гном-2. Сега, с КДЕ, най-вероятно пак трябва да се пусне една анкета кой да бъде, иначе си ползвам qbittorrent и на Опънбокс. Той има една очебийна грешка в превода от време оно. Прост клиент е и е на Български.
Аватар
малин
Заклет фен

Назад към Общи теми