Въпрос за дъно Asus?

Място за свободни дискусии.

Въпрос за дъно Asus?

Мнениеот plamen74.72 » 05 Юли 2013, 21:19

За пореден път имам проблем с дънната платка - новата ASRock (на 8 месеца) отказа т.е. включвам, завърта вентилаторите и веднага гасне! Занесох компютъра в сервиза (понеже си е в гаранция), чаках до сега вече три седмици, и се оказа,че повредата не влизала в гаранцията т.е. трябва да купувам ново дъно! Спрях се на Asus P8B75-M LE но не съм сигурен дали ще работи с линукс понеже не разбрах какъв му е биоса (прочетох нещо за UEFi но май имаше и още данни)?!
Ето линк към официалния сайт: http://www.asus.com/Motherboards/P8B75M ... ifications
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Re: Въпрос за дъно Asus?

Мнениеот lokster » 06 Юли 2013, 00:20

Е как така повредата не влиза в гаранцията?!Тия те баламосват отвсякъде...
Иначе новото дъно би трябвало да си работи с Линукс - щом има тестове в http://openbenchmarking.org/s/ASUS%20P8B75-M
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Въпрос за дъно Asus?

Мнениеот plamen74.72 » 06 Юли 2013, 09:04

Ами според гаранционния сервиз повредата била или от токов удар, или от гръмотевица, та за тава не влизало в гаранцията?! Както и да е ще се купува ново дъно - и без това тия дъна на ASRock не ги харесвам, а това дето го избрах има три видео изхода: RGB; DVI; HDMI, и за това се интересувах дали ще работи с линукс?! А и в E-Mag имам два ваучера за намаление на цена, пък и правят безплатна доставка!

Edit: Сега се върнах от сервиза (не гаранционния, а тоя дето взима части от него) и ми препоръчват дъно на Gigabite от серията 61 - ако някой намери на подобна цена като на Asus-а и със същите слотове и екстри да пише, че от телефона ми е доста трудно да търся! Благодаря предварително на отзовалите се на молбата ми! :)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Назад към Общи теми