Conky-Упътване и конфигурации

Място за свободни дискусии.

Re: Conky-Упътване и конфигурации

Мнениеот alfazulo » 21 Юли 2010, 19:48

Успях да постигна само това
http://img293.imageshack.us/i/68947889.png/
Незнам защо неможах да кача самата снимка.
Нестава ли така [img]линк[/img]
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот radoshow » 21 Юли 2010, 22:52

alfazulo написа:radoshow можеш ли да провериш за моя град Ямбол дали има код в сайта за времето и ако няма кои е най- близкия град ,че нещо немога да се регестрирам в този сайт. :)

@alfazulo Проверих няма за Ямбол най-близкия град е Сливен.Ако искаш да го ползваш кода е :BUXX0017.Отдавна не бях влизал в weather.com и гледам ,че са му променили фейса.Без регистрация няма да ти се покаже времето.Ето ти моите кодове :
Partner ID: 1156928576
License Key: 6799af26c5e47ece
Ако срещнеш проблеми пиши с каквото мога ще помогна.УСПЕХ.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 21 Юли 2010, 23:22

alfazulo написа:Успях да постигна само това

Това ли искаш да постигнеш:
Изображение
Погледни как изглежда ВВкода:
Код: Избери целия код
[url=http://img293.imageshack.us/img293/1340/68947889.png][img]http://img293.imageshack.us/img293/1340/68947889.th.png[/img][/url]
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 22 Юли 2010, 00:07

lokster написа:@radoshow, замислям се дали да не вземем да направим няколко deb пакета с всичките конфигурации които досега си правил за conky и да ги сложим в хранилищата на УСУ. И всичко да става с няколко цъквания...
Да, определено идеята ми харесва. Само че ще се наложи преработка на някои скриптове, за да могат да работят - ще трябва да идат в глобални папки, а не в ~/
Ще помисля по въпроса...

@lokster Идеята ти ми харесва.Ще помогна с каквото мога.Мисля,че проблем ще има с резолюциите на мониторите.На лаптопа съм с 1280х800,а на настолния е 1440х900.И примерно някой с 1024х768 няма да му показва цялото конки,а с 1920х1080 ще му излиза на половината екран.conkyrc ще трябва да се напасват за всяка една резолюция.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот alfazulo » 22 Юли 2010, 22:22

radoshow написа:
alfazulo написа:Успях да постигна само това

Това ли искаш да постигнеш:
Изображение
Погледни как изглежда ВВкода:
[url=http://img293.imageshack.us/img293/1340/68947889.png][img]http://img293.imageshack.us/img293/1340/68947889.th.png[/img][/url]

Благодаря много radoshow.
Точно от такава нагледна информация се нугдаех за показване на снимките.Какви ли не опити правих :)
Аватар
alfazulo
Старши член
Старши член

Мнениеот radoshow » 25 Юли 2010, 12:34

Днес си поиграх малко с GIMP и вижте какво излезе:
Изображение
Долу ще прикача конфигурационните файлове,който иска да ги ползва.От Вас се иска да изтеглите архива и да ги разархивирате в Домашната Ви директория.За да го накарате да се покаже на монитора отворете един Терминал и напишете:
conky -c ~/.conkytheme/conkyrc

А ако искате да се зарежда автоматично като стартирате компютъра в папката .conkytheme ще откриете файл startconky.sh,с който трябва да направите един стартер.Това става като отидете Сиситема-Предпочитания-Автоматично стартиращи програми чукате върху него и ще се отвори нов прозорец в който трябва да кликнете на ДОБАВЯНЕ.В отворилия се прозорец ще откриете 3 реда:
Име: тук напишете примерно conky_usu
Команда: тук добавяте пътя до startconky.sh
Коментар: напишете каквото си решите
Тук е важно само пътя до командата да е верен другото е само информация за Вас.Като сте ги попълнили трите реда кликвате на Добавяне и затваряте всички прозорци които отворихте.Рестартирайте и ако всичко е добавено на мястото си ще се зареди conky-то.

ВАЖНО:За тези които не са инсталирали conky най-бързо и лесно става като напишете в Терминал-а:
sudo apt-get install conky-all

УСПЕХ
Прикачени файлове
.conkytheme.tar.gz
(11.02 KiB) 275 пъти
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот adrift » 13 Авг 2010, 19:20

Изображение

Ето го и зовът за помощ :D
Нищо по-претенциозно не е просто малко информация за системата. Ам :D swap дяла нали може да се нарече виртуална памет :)
Не можах да го направя да не е със сянка и да не изглежда че е в квадратче, но няма идея как става а и незнам дали така не ми харесва повече :)

background no
font Sans:size=12
#xftfont Sans:size=12
use_xft yes
xftalpha 0.9
update_interval 3.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 500 5
maximum_width 400
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color black
default_outline_color green
alignment top_left
alignment bottom_left
gap_x 12
gap_y 35
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale yes
uppercase yes # set to yes if you want all text to be in uppercase

TEXT
${color brown}Час:${color black} ${time %H:%M} ${color brown}Дата:${color black} ${time %d.%m.%y}
${color brown}СИСТЕМНА ИНФОРМАЦИЯ
(Убунту 10.04 $kernel $machine - $nodename)
${hr 2}
${color red}[Процесор]
${color black}Честота:${color blue} ${freq} ${color black}mhz
Температура:${color blue} $acpitemp${color blue}C ${color black}
Натоварване:${color blue} $cpu%
${color red}[Памет]
${color black}РАМ:${color blue} $mem от $memmax ${color blue}- ${color blue}$memperc%
${color black}Виртуална:${color blue} $swap от $swapmax ${color blue}- ${color blue}$swapperc%
${color red}[Хард диск]
${color black}Свободно пространство: ${color blue}${fs_free /}

Това е файла къде трябва да го променя за да си стои текста на десктопа без да е в "квадратче" :) Не за друго ами да видя как ще е без.

Добавил съм го в стартиращи програми с команда conky - предполагам е достатъчно
Аватар
adrift
Герой
Герой

Мнениеот radoshow » 13 Авг 2010, 20:28

Да махнеш "квадратчето" отвори конфигурационния файл и намери този ред:
own_window yes

и го промени така:
own_window no

запамети го и трябва да се махне прозореца.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот adrift » 13 Авг 2010, 20:36

дадох "no" рестартирах и то се зареди, но се появи долу на списъка с прозорци празен правоъгълник все едно нещо се е заредило, но не се появи на десктопа. спрях го с killall conky след което го пуснах с conky. Появи се, но ми изчезнаха иконите от десктопа. Сигурно трябва и другаде да променя, а може ли да е от темата която съм си сложил?
Иконите са си на десктопа но не се виждат като посоча на мястото където са и се появяват прочетох една статийка с описание за conky http://zenux.ru/articles/8/ общо взето всичко трябва да си е наред. Интересното е че когато добавя да ми стартира conky след рестарт се отваря по-начин от снимката по-горе, както и по-някой път като натисна бутона за "show desktop" conky-то изчезва. Абе при мен тая моята машина ще я счупя вече за да не ви занимавам със странни глупости.
Та единствения начин да работи нормално е да не зарежда заедно със системата а да си го пускам отделно после - тогава си е нормално точно както трябва да бъде.
Ще си го пускам ръчно всеки път и това е то и без това рестартирам веднъж на няколко дни :)
Аватар
adrift
Герой
Герой

Мнениеот Боби » 28 Сеп 2010, 18:51

Благодарности и от мен, radoshow за подробното и ясно обяснение.
Имам работещо conky-color [url][URL=http://img243.imageshack.us/i/35724841.png/]Изображение[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
Тепърва ще правя опити за промени, но по-скоро "за спорта" :D
Реално тук си имам всичко, което ми е необходимо.
Поздрави!
Боби
Редовен
Редовен

Мнениеот radoshow » 29 Сеп 2010, 14:15

Боби Гледам,че двете икони за четвъртък и петък ги няма изченали са :D .Отвори conkyrc и намери този ред:
${offset 14}${color whitesmoke}${font Weather:size=30}${execi 1800 conkyForecast --location=BUXX0001 --datatype=WF --startday=1 --endday=3 --spaces=9}${font}

и накрая на реда пише --spaces=9 намали стойността.Мисля,че 6 ще стане,ако не е точно намаляй или увеличавай с 1 до като пасне.А също и едно предложение можеш да смениш шрифта font Weather с font ConkyWeather облачетата ще изглеждат по добре.

EDIT: Преди малко проверих правилната стойност е 2.Замени 9 с 2 и си готов.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 29 Сеп 2010, 16:19

Боби написа: Имам работещо conky-color [url]URL=http://img243.imageshack.us/i/35724841.png/]Изображение[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

@Боби Ето така се изписва правилно код-а да ти показва Screen-a малък формат и като чукнеш върху него да се уголемява:
[url=http://img243.imageshack.us/img243/8717/35724841.png][img]http://img243.imageshack.us/img243/8717/35724841.th.png[/img][/url]

Изображение
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот Боби » 29 Сеп 2010, 18:08

Оправиха се. Мерси, radoshow :)
Боби
Редовен
Редовен

Мнениеот radoshow » 04 Окт 2010, 11:58

Днес искам да ви представя едно конки за което идеята ми се върти от няколко дни,но вчера седнах и го написах.За мостра,как да изглежда,взаимствах идеята от един Уиндоуски виджет,за който ми казва @bako_ttv.Името му е HTCHome.Ето вижте и как изглежда конкито:
Изображение
Информацията за времето се показва благодарение на conkyforecast и http://weather.com.Часовника е моя измишльотина.Доста шрифтове пробвах и накрая се спрях на Helvetica,най ми допадна той.Ще прикача долу конфигурационните файлове,ако някой реши да го пробва.А ето и как най-бързо и безпроблемно да накарате това конки да заработи.Теглите архива и го разархивирате в Домашната директория.Добавяте шрифтовете Helvetica,които ще може да изтеглите от тук.Разархивирате ги и ги копирате в папка .fonts в Домашната директория,а ако нямате направете си и ги копирайте там.След това изпълнете тази команда в Терминал-а да презаредите шрифтовете:
fc-cache -f -v

И накрая изписвате тази команда в Терминал-а да се покаже на телевизора:
conky -c ~/weather_clock/conkyrc

Ако сте изпълнили всичко,което написах,конкито трябва да се покаже в горния десен ъгъл.That's all folks.
А и също ако някой реши да го задържи за по-дълго време на монитора си в папката weather_clock ще намерите стартиращ скрипт conky_start.sh.С него може да си направите стартер и при всяко стартиране на компютъра след 20 секунди ще се показва и конкито.За целта отидете на Система>Предпочитания>Автоматично стартиращи програми и в отворилия се прозорец кликвате на Добавяне.Ще се отвори нов прозорец:

Име:тук напишете примерно weather_clock.Това се прави,ако решите нещо да променяте по-лесно да се ориентирате кое какво е
Команда:тук се поставя пътя до conky_start.sh.В този случай тя трябва да изглежда така /home/вашето потребителско име/weather_clock/conkyrc
Коментар:тук ако искате напишете нещо за какво е този стартер.

Накрая кликвате на Добавяне затваряте всички отворили се прозорци и сте готови.Сега за проверка дали всичко е минало добре излезте от сесията и пак се логнете.Покаже ли се конкито значи всичко е минало перфектно.Аааа щях да забравя още нещо.Отворете conkyrc и където видите BUXX0001 го заменете с кода на вашето населено място,защото сега показва прогнозата за времето в Бургас.И последно :D.Пак в conkyrc намирате този ред:
${voffset 7}${font Helvetica LT Std :size=10}${color 707070}${goto 24}Бургас

и където пише Бургас напишете вашия град.Можех да го направя направо да идва инфото от сайта,от там го пускат на латиница и затова го написах така.Надявам се,че не съм ви досадил с моите дълги писания и ще се радвам това мое творение да ви се хареса ;) :)
Прикачени файлове
weather_clock.tar.gz
(8.28 KiB) 309 пъти
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот konan » 04 Окт 2010, 16:54

Изображение
Уж направих всичко както си го написал,а се получи това.
На Варна кода как да го видя?
konan
Заклет фен

ПредишнаСледваща

Назад към Общи теми