Conky-Упътване и конфигурации

Място за свободни дискусии.

Re: Conky-Упътване и конфигурации

Мнениеот ross » 31 Яну 2010, 20:58

radoshow, това последното при мен не тръгна. Махнах всичко и пак отначало... и пак не тръгна. Къде може да бъркам? Уж всичко направих както си го написал...
ross
Старши член
Старши член

Мнениеот neosofti.org » 13 Фев 2010, 14:43

smilenov_i написа:neosofti.org
втория ми хард е sdb ... нормално щот е втори... а не дял от първия...
та ще мога ли да ползвам написаното от радошоу + имфо за втория хард...
кажи какво и къде да напиша....
аз татрадка нямам.. при мен е тефтерче мъничко... до тук има около 8 листчета изписани .... Ще ми помогнеш ли или ще продължаваме диспута около ученето на неща които ми трябват еднократно /щото това което ми го обяснят веднага си го пиша в тефтерчето/ втори път за обяснение не ми е нужен... а време да се задълбавам в четене на неща извън професията ми .. нямам много... знаеш как е.. срещи, конференции, симпозиуми... текуща работа а да назнача още един човек на щат заради кефа ми с линукс никак не ми се връзва...
та или помагай .. или недей..
може би много по-лесно ще е да питам локстър или светли как да го направя и съм 100% убеден че ще ми обяснят без да се почувствам като идиот .. докато с твоите обяснения някак ... не се чувствам комфортно язък ми за магистратурата и доктурантурата... :(

пп. вместо цъкане и два часа четене, ако имаш желание и искаш да помогнеш, ще ми спестиш времето които отделям да ти отговарям и обяснявам, че принципа ти на популяризиране на Линукс е сбъркан ... и трябва да бъде т.н. юзър френдлих... ;) като за кухи глави като мен...

Отиди на neosofti.org и се поразходи в блога ми. Има цял превод на уики документация с подробни обяснения, конфигурационни файлове и скриптове. Посети ubuntuforums-bg.org и ще намериш пак огромна информация и потребители, които при желание ще ти помогнат. Няма смисъл на няколко места да пиша една и също. За целта е измислени linnk-a в интернет пространството. ;)
Поздрав.
neosofti.org
Зарибен
Зарибен

Мнениеот lokster » 14 Фев 2010, 11:50

@neosofti.org коментари от типа "посети блога ми" не помагат много.
Ако искаш да помогнеш дай конкретен линк към статия, не си прави реклама.
Начинаещите потребители нямат навика да използват search, затова питат - трябва някой да ги насочи към точното място, иначе се отказват.
Затова тук винаги се стараем да даваме изчерпателни "малоумни" (с извинение) отговори, придружени с конкретни линкове когато е възможно, за да може всеки да ги разбере.

Няма лошо - никой няма да тръгне да ти трие мнения и т.н. глупости които модераторите по други форуми правят в желанието си да се правят на интересни :)
Но все пак - нека бъдем изчерпателни когато това е възможно.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот ross » 14 Фев 2010, 15:06

Напълно се съгласявам с написаното от lokster. Форуми, блогове.... много. Но тук нещата наистина се обясняват - ведната, свързани с конкретният въпрос и така, че и съвсем начинаещ да ги разбере! При това svetli и lokster въпреки, че се големи специалисти и със сигурност имат много по-важна работа от това да обясняват на начинаещи, са много добронамерени и много търпеливо обясняват и се опитват да разрешат всеки проблем. Това е единственото място където намерих решение на много от проблемите ми с Убунту. Искрени благодарности към момчетата!
ross
Старши член
Старши член

Мнениеот krasimir76 » 14 Фев 2010, 19:48

някой ще може ли да ми помогне ,конки да ми показва като си пусна audacious,аз го имам за rhythmbox,но с него не слушам ,използвам audacious
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот smilenov_i » 15 Фев 2010, 09:58

neosofti.org написа:
smilenov_i написа:neosofti.org
втория ми хард е sdb ... нормално щот е втори... а не дял от първия...
та ще мога ли да ползвам написаното от радошоу + имфо за втория хард...
кажи какво и къде да напиша....
аз татрадка нямам.. при мен е тефтерче мъничко... до тук има около 8 листчета изписани .... Ще ми помогнеш ли или ще продължаваме диспута около ученето на неща които ми трябват еднократно /щото това което ми го обяснят веднага си го пиша в тефтерчето/ втори път за обяснение не ми е нужен... а време да се задълбавам в четене на неща извън професията ми .. нямам много... знаеш как е.. срещи, конференции, симпозиуми... текуща работа а да назнача още един човек на щат заради кефа ми с линукс никак не ми се връзва...
та или помагай .. или недей..
може би много по-лесно ще е да питам локстър или светли как да го направя и съм 100% убеден че ще ми обяснят без да се почувствам като идиот .. докато с твоите обяснения някак ... не се чувствам комфортно язък ми за магистратурата и доктурантурата... :(

пп. вместо цъкане и два часа четене, ако имаш желание и искаш да помогнеш, ще ми спестиш времето които отделям да ти отговарям и обяснявам, че принципа ти на популяризиране на Линукс е сбъркан ... и трябва да бъде т.н. юзър френдлих... ;) като за кухи глави като мен...

Отиди на neosofti.org и се поразходи в блога ми. Има цял превод на уики документация с подробни обяснения, конфигурационни файлове и скриптове. Посети ubuntuforums-bg.org и ще намериш пак огромна информация и потребители, които при желание ще ти помогнат. Няма смисъл на няколко места да пиша една и също. За целта е измислени linnk-a в интернет пространството. ;)
Поздрав.

:D Уважаеми Milen Velikov или neosofti.org,
Очевадно е, че имате желание да натрапите възгледите си и не искате да се вслушате в това което Ви говоря!
ОК Вашата крава е мъжка!!!
Браво за труда който сте положили за да си направите блог и да сложите в него превода на цялата уики документация :clap: А ако искате да свършите нещо полезно и тук.... просто преоценете безсмислието в писането на едно и също нещо на две места.... в крайна сметка става въпрос за копи / пейст.... или ето линка да прочетеш...
Както и да е ... повече няма да Ви отговарям че губя много време а и взех да се дразня!!!
Успехи с БЛОГА /всъщност не е лошо малко да го пооправите от към двуезичието че е някак странен немско-българския на една страница и линка ви за уики-то не работи както трябва/
smilenov_i
Сцепва се от писане

Мнениеот radoshow » 15 Фев 2010, 11:01

krasimir76 написа:някой ще може ли да ми помогне ,конки да ми показва като си пусна audacious,аз го имам за rhythmbox,но с него не слушам ,използвам audacious

За да промениш rhythmbox със audacious2 постави това в конфигурационния файл:

Код: Избери целия код
${if_running audacious2}${voffset 2}${offset 33}${color }${font :size=20}Audacious
${voffset -10}${color 73A5E8}${font :size=8}${exec audtool2 --current-song | cut -b-32}
${voffset 3}${alignr}${exec audtool2 --current-song-output-length} / ${exec audtool2 --current-song-length}
${endif}

Ако искаш да промениш цвета след color пишеш какъвто цвят искаш,а за промяна на шрифта след font пишеш който шрифт искаш(Само трябва преди това да си го инсталирал).Успех
Ако нещо не разбираш питай
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот krasimir76 » 16 Фев 2010, 20:07

стана идеално ,показва песента и времето ,имаше едни други добавки към плеъра ,ама тях не мога да ги направя ,явно нещо пропускам.ето и снимки
snapshot2.png
това е десктопа
snapshot2.png (13.65 KiB) Прегледано 4933 пъти
Снимка-1.png
това искам да си сложа
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот krasimir76 » 16 Фев 2010, 20:14

забравих да попитам ,гледам на някой конки десктопа има температура на хард и видео карта и т.н. пробвах се и такова да си сложа ама не стана ,някакви мнения по въпроса
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот neosofti.org » 16 Фев 2010, 21:05

@neosofti.org коментари от типа "посети блога ми" не помагат много.
Ако искаш да помогнеш дай конкретен линк към статия, не си прави реклама.
Начинаещите потребители нямат навика да използват search, затова питат - трябва някой да ги насочи към точното място, иначе се отказват.
Затова тук винаги се стараем да даваме изчерпателни "малоумни" (с извинение) отговори, придружени с конкретни линкове когато е възможно, за да може всеки да ги разбере.

Няма лошо - никой няма да тръгне да ти трие мнения и т.н. глупости които модераторите по други форуми правят в желанието си да се правят на интересни :)
Но все пак - нека бъдем изчерпателни когато това е възможно.

За локстер
Реклама? Това беше смешно и ... без коментар ... . Рекламата е свързана със заплащане, а аз не търся такова. Посочил съм една камара полезни линкове и накрая дори мой превод и като гледам има потребители които се справят. Това което най-много не харесвам е да предлагам сдъвкана като за бебе храна. Все пак се иска малко мислене щом всичко е обяснено до основи. Сори, но в училище ми даваха само формулите с малко обяснение, а остатъка се искаше от мен и може би за това процедирам така.

Уважаеми Milen Velikov или neosofti.org,
Очевадно е, че имате желание да натрапите възгледите си и не искате да се вслушате в това което Ви говоря! ОК Вашата крава е мъжка!!! Браво за труда който сте положили за да си направите блог и да сложите в него превода на цялата уики документация :clap: А ако искате да свършите нещо полезно и тук.... просто преоценете безсмислието в писането на едно и също нещо на две места.... в крайна сметка става въпрос за копи / пейст.... или ето линка да прочетеш... Както и да е ... повече няма да Ви отговарям че губя много време а и взех да се дразня!!!
Успехи с БЛОГА /всъщност не е лошо малко да го пооправите от към двуезичието че е някак странен немско-българския на една страница и линка ви за уики-то не работи както трябва
/
За smilenov_i
Ще заменя в отговора си Ви с ти, понеже винаги ме е отблъсквало. :)
Относно предни постове и специално един който много ме издразни, но си замълчах. И аз като теб съм икономист по образование и професия.
И аз взех да се дразня от нежеланието ти да се престрашиш да бутнеш нещо сам. Споко, Убунтуту не е бомба и ако не оплескаш нещо под root няма какво толкова да стане, макар че и то не е проблем да се оправи без преинсталация.
За блога. Не ми остава време да го оправя, но някой ден ще стане и това. Мерси за feedback-a. На първо място в него е информацията за линукс потребители, а козметиката е на последна позиция в преоритетите ми - поне за сега. Уикито го спрях понеже екипа зад ubuntuforums-bg.org реши да пусне собствено.
neosofti.org
Зарибен
Зарибен

Мнениеот svetli » 16 Фев 2010, 22:48

Хора, успокойте се, нали сме се събрали тук за да си споделяме и помагаме... :)

Всеки от вас е прав... за себе си. Мога да разбера позицията на neosofti.org, да иска потребителя да положи сам повече усилия. Това наистина се отплаща и именно така се придобива опит. Но също така и трябва време и се върви стъпка по стъпка.

Малко лирично отклонение: Спомням си съвсем ясно колко много притесних когато през миналия век, при първия ми досег с windows на личният ми компютър смених разделителната способност на монитора с грешна. :D

Така че напълно разбирам и smilenov_i и желанието му за ясно поднесена, сбита и лесна на използване информация. Моята лична позиция клони именно към подобно представяне на информацията. Считам че компютърът е просто средство и потребителят не би трябвало да владее някакво умствено кунг фу, за да си свърши работата. Но в никакъв случай не критикувам neosofti.org - просто всеки си има виждане по въпроса и го изразява. Това е то форума... ;)
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 17 Фев 2010, 07:09

svetli, не се опитай да налагаш насилствен мир, знаеш че при мен номера не минава.
neosofti.org - може и да не си съгласен, но посетителите на този форум и на SKSS харесват точно сдъвкана и смляна информация, и точно това ги привлича тук.
Код: Избери целия код
Реклама? Това беше смешно и ... без коментар ... . Рекламата е свързана със заплащане, а аз не търся такова.

Не се изисква да коментираш, а да се съобразиш с това което домакина ти казва.
Като идеш в чужда държава спазваш нейните закони, нали?
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот smilenov_i » 17 Фев 2010, 09:25

От 1999 - 2000 г. когато проявих любопитство към Линукса като операционна система и правих първи стъпки с Мандрейк и Ред хат с идеята да избегна Уиндоус лиценза на десеттина офис машини, винаги съм се сблъсквал по форумите на Линукс обществото, именно с такова отблъскващо и пренебрежително отношение, каквото демонстрира скъпия ни Милен Великов или neosofti.org, за когото учитивата форма "Ви" е дори отблъскваща /чудно възпитание/. Не може един човек, който иска да популяризира свободния софтуер да има толкова ограничено мислене, че да не осъзнае, вредата която нанася с отношението си!
Ето Ви пример: Структура на болница
Изпълнителен Директор, 2-ма замесници и 2 секретарки - 5 компютъра
Отделения: Нервно; Очно; Ушно; Детско; три Хирургии; три Вътрешни отделения; Клиничва лаборатория; Микробиологична лаборатория; Отделение по трансфузионна хематология; Карил или Оарил /зависи от вида на болницата/;Родилно отделение; отделение за Недоносени; Спешно приемно отделение. - минимум 16 компютъра с неспециализиран софтуер, които се ползват за текстообработка и интернет
Счетоводен отдел - 5-6 компютъра /5 със счетоводен софтуер за съжаление не съм засичал счет. програма под линукс/ 1-а офис машина
Личен състав и ТРЗ - 2 машини едната със специализиран софтуер, другата офис
Изчислителен център за обработка на медико-статистическа информация - 6 машини, 2 от които офис
Кухня 1 машина
Автотранспорт ремонт и поддръжка 1 машина
Общ минимум компютри на които може са се инсталира Линукс операционна система - 27
Тези 27 компютъра се ползват от минимум 100 души /основно в отделенията - лекари и сестри/

Всички тия хора трябва да си свършат работата си бързо и коректно и следва ли тези всички достатъчно ангажирани хора да се учат да работят под конзола?!?! Може би г-н Великов ще посъветва да се назначи специалист... да естественно специалист има но същия е и началник на изчислителния център и не може да тича по отделенията за всяко нещо.
Нещо много задълбах.... така ще стигнем и до глобалното затопляне, което всъщност също е един голям балон използван от псевдо защитниците на природата за да точат пари от фондовете...
Убунту и в частност УСУ ме спечелиха именно с лекотата на решаване на проблемите, основно чрез Светли и Локстър /има и други но няма да изброявам/ в този форум, приятната комуникация и доскоро липсата на елементи демонстриращи знания но не желаещи да ми обяснят как да ми излезе на конкито и втория харддиск без да изчета два тона писания които не разбирам независимо дори от желанието ми да го направя под конзола.
Извинявам се на всички които са отделили време да четат това и особенно на нашите търпеливи и винаги помагащи Локстър и Светли
smilenov_i
Сцепва се от писане

Мнениеот ross » 17 Фев 2010, 10:28

lokster написа:neosofti.org - може и да не си съгласен, но посетителите на този форум и на SKSS харесват точно сдъвкана и смляна информация, и точно това ги привлича тук.

Правилно! Вече УСУ и УБУНТУ са основните ми ОС благодарение САМО на този форум и SKSS. Преди да намеря този форум хиляди пъти опитвах Линукс, и хиляди пъти се отказвах. Другата причина да чета, пиша и питам само в този форум е както е написал по-горе smilenov_i
Убунту и в частност УСУ ме спечелиха именно с лекотата на решаване на проблемите, основно чрез Светли и Локстър /има и други но няма да изброявам/ в този форум, приятната комуникация и доскоро липсата на елементи демонстриращи знания но не желаещи да ми обяснят как да ми излезе на конкито и втория харддиск без да изчета два тона писания които не разбирам независимо дори от желанието ми да го направя под конзола.
ross
Старши член
Старши член

Мнениеот neosofti.org » 17 Фев 2010, 16:43

Предлагам да спрем до тук и да позачистите темата. ;)
Всеки има право на мнение и позиция по въпроса и е прав за себе си.
Много оспамихме темата.
За в бъдеще, ако обясняван нещо във форума като цяло, ще гледам да е разбираемо и обяснено като за току що инсталирали ГНУ/Линукс и нямащи си хал-хабер от операционната система.
PEACE !!! ;)
neosofti.org
Зарибен
Зарибен

ПредишнаСледваща

Назад към Общи теми