VLC трепти на телевизор

Място за свободни дискусии.

VLC трепти на телевизор

Мнениеот yogle » 25 Сеп 2015, 16:58

Когато гледам филм с VLC на монитора всичко е ОК, но когато го преместя на телевизора се появява едно трептене което дразни и разваля удоволствието от гледането.
Връзката между компа и телевизора е с HDMI кабел. Компютъра е с що годе поносими параметри:

CPU: Intel® CoreTM i3-4130, 3.4GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box
RAM: Kingmax 4GB, DDR3, 1600MHz
PSU: Frisby FR-PS45F12B 450W
MB: ASRock H81M, Socket 1150

A телевизора Philips 6800
yogle
Заклет фен

Re: VLC трепти на телевизор

Мнениеот radoshow » 26 Сеп 2015, 06:33

А през DLNA не става ли?Или с някое приложение от типа на Popcorn-Time.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот yogle » 27 Сеп 2015, 17:59

Нещо не успях да видя компа от телевизора. За DLNA трябва ли да инсталирам нещо допълнително. Най лесно ми е да хвана плеара от екрана на монитора и да го дръпна с мишката на екрана на телевизора.
yogle
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 28 Сеп 2015, 14:13

Колега,
Не съм на ясно с телевизорите Филипс.Решението,което ще ти предложа работи перфектно със Самсунг и Лджи.Ама нищо не ти пречи да пробваш,защото може и при теб да заработи.Приложението се казва upnpserver-cli.Ползвам конзолната версия,защото не ми се занимава с ГУИ-та.Ето как се инсталира и настройва (много е лесно) :).Преди да почнеш инсталацията трябва да инсталираш nodejs,ако не си го инсталирал.Това става по този начин:
Код: Избери целия код
sudo add-apt-repository ppa:chris-lea/node.js
sudo apt-get update
sudo apt-get install nodejs

Сега идва ред на сървъра:
sudo npm install upnpserver-cli -g

А настройката е по този начин:
upnpserver --dlna -d /TvShows=/Пътя/ до/ сериалитe/ -d /Video=/Пътя/ до/ филмите/ -m /Music=/Пътя/ до/ музиката/ -n "Име на сървъра"

Това е цялата философия.Стартирай я в терминала за проба и провери дали Филипса ти ще види сървъра.Ако всичко проработи метни командата в един .sh файл и си го стартирай когато поискаш.Или пък ако искаш постоянно да ти бачка сървъра го добави в /etc/rc.local и ще ти стартира с пускането на компа.Щях да забравя този .sh файл го направи изпълним.Ето как изплежда моя файл.
#!/bin/bash

upnpserver --dlna -d /TvShow=/home/rado/Tv -d /Movies=/home/rado/Videos -m /Music=/home/rado/Music -n "Бат Рамбо"

Ако пък не иска да види телевизора ти сървъра ти предлагам да си инсталираш popcorn-time.За жалост от известно време му свалиха ppa-то,ама се инсталира много лесно и от сорс.
Ми това е в общи линии.Ако имаш въпроси питай. :)
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот yogle » 28 Сеп 2015, 17:42

Благодаря за подробното ръководство, с upnpserver-cli стана работата но субтитрите нещо не тръгват и някои филми трябва да ги чакаш доста време да тръгнат, например mkv формат . От флашка и с пуканките няма проблем със субтитрите. При теб тръгват ли субтитрите с upnpserver-cli?

Но проблема с VLC остава :(
yogle
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 28 Сеп 2015, 18:01

При мен субтитрите вървят без проблем.Както писах по-горе с Филипс не съм се занимавал.Може да иска някакви настройки.Също така пробвай да преименуваш името на филма и субтитрите да са с едно и също име.Ако пък не става инсталирай popcorn-time.И с него ако не става значи телевизора е проблема.

P.S. За vlc-то пробвай с друг hdmi кабел.Също така и дължината на кабела играе голяма роля.Моите са по 1.5 метра и нямам проблем.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот yogle » 28 Сеп 2015, 18:18

Не е от кабела. Пробвал съм с различни. Нещо в настройките на VLC плеара е.
А с popcorn-time няма проблем но там са само нови филми.
yogle
Заклет фен

Мнениеот yogle » 05 Ное 2015, 23:33

Сложих Ubuntu 15.10 и проблема се реши. Разликата само е ядрото. Та въпроса ми е ако в УСУ 9.... сложа ядро 4.2.0-16 дали ще се оправи проблема ли системата ще се омаже (просто не ми се рискува с това УСУ, че много добре работи за сега)
yogle
Заклет фен

Назад към Общи теми