Кой какъв софтуер добавя след инсталацията на Линукс?

Място за свободни дискусии.

Кой какъв софтуер добавя след инсталацията на Линукс?

Мнениеот Alfonsu » 06 Апр 2015, 18:57

Здравейте, пускам тази тема понеже ми е интересно, кой какъв софтуер добавя след инсталацията на Линукс. В темата се надявам да науча някой нови програми и допълнителни пакети, както и за какво служат те. Ще започна с мен.
Дистрибуция: УСУ Линукс 9.1 Mini
Допълнителни пакети: playonlinux y-ppa-manager filezilla popcorn-time gcdemu acestream-full qshutdown audacious google-chrome-stable viber logmein-hamachi haguichi steam
Описание:
playonlinux - алтернатива на wine
y-ppa-manager - софтуер за търсене на допълнителни хранилища
filezilla - FTP мениджър
popcorn-time - чудесен софтуер за гледана на филми и сериали онлайн
gcdemu - виртуално CD (алтернатива на DaemonTools за Windows)
acestream-full - плеър базиран на VLC за гледан на онлайн телевизия и торент стрийм (позволява отварянето на торент файл с видео съдържание)
qshutdown - програмка за приспиване на компютъра (ползвам я вечер като си пусна телевизия да ми изгаси компа след известно време)
audacious - музикален плеър (алтернатива на Winamp за Windows)(отваря и скинове на Winamp)
google-chrome-stable - Уеб браузър (алтернатива на Firefox)
viber - популярен софтуер за телефон, но има десктоп вариант (алтернатива на Skype)
logmein-hamachi - софтуер за направата на VPN мрежа (за Линукс няма графичен интерфейс)
haguichi - добавя графичен интерфейс към hamachi
steam - гейминг платформа на Valve (много добра поддръжка на джойстици в Линукс)
Някой от пакетите ги няма в хранилищата по подразбиране, ако желаете мога да добавя и тях.
Alfonsu
Старши член
Старши член

Назад към Общи теми