Идея за направата на сайт, блог...

Място за свободни дискусии.

Идея за направата на сайт, блог...

Мнениеот Lasim Zeb » 19 Фев 2015, 11:47

Преди 6 години си направих блог в blogspot, беше за черно бяла фотография за три години имах към 600 публикации... правех го като хоби за забавление... Всяка публикация се състоеше от заглавие-името на даден фотограф, негова снимка и няколко реда описващи творчеството му и линк към сайта му. След като е публикувах пращах линк на мейла на фотографа... повечето не ми отговарях, една малка част ми отговаряха с няколко реда, а от всички 600 автора само 4 ми писаха да махна пубикацията ми за тях от блога ми/което аз веднага правех/. И един ден получих мейл от Гугъл, че съм пубикавал без разрешението на авторите /permission/, аз веднага блокирах блога никой да не може да го посещава, но въпреки това след 2 седмици го изтриха...
Съжалявам, че не съм запазил по някакъв начин блога и евентуално да започна да качвам всичко отново със съответния permission...

Не съм запознат с направата на сайт, блог и хостването му... Нужна ми е някаква идея, какво би било удачно да направя, така че да мога да запазвам публикуваните неща, а не да започвам всичко отначало, а и сложността да е като тази на blogspot.
Аватар
Lasim Zeb
Герой
Герой

Re: Идея за направата на сайт, блог...

Мнениеот lokster » 19 Фев 2015, 13:18

Първо виж дали в https://archive.org/ има запазено копие на блога - може да ти помогне да си възстановиш част от съдържанието.
Иначе не ме учудва че google са изтрили блога - много фотографи са прекалено чувствителни към използването на снимките им - дори и за некомерсиална цел :)
За подобен сайт най-лесно ще е да си инсталираш wordpress на някой хостинг и да си публикуваш в него.
Има вероятност обаче пак да се стигне до подобен проблем с авторските права. Един начин да го заобиколиш без да ядосваш авторите малко или много е като не публикуваш пълно копие на снимките им, а малък thumbnail който отваря страницата със снимката в техния сайт (ако имат такъв). Това е така-наречения "fair use", но пак няма 100% сигурност че някой няма да се оплаче, тъй като "честната употреба" се определя според конкретния случай.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Общи теми