[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4673: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4674: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
УСУ / SKSS - форуми • Виж темата - 3D филми в УСУ

3D филми в УСУ

Място за свободни дискусии.

3D филми в УСУ

Мнениеот transporter » 08 Сеп 2012, 11:08

Някой гледа ли филми в УСУ и какво ви е впечатлението ? Чета че за Вин има специални плеъри за блу рей, а Убунту все още не подържало такива дискове. От половин година имам блу рей драйв но така и не съм пускал дискове/филми в този формат.
Смятам да се сдобия с едно SONY KDL-40HX750BAE2 и се чудя какви изненади да очаквам в комбинацията 3Д - Убунту

8)
transporter
Старши член
Старши член

Re: 3D филми в УСУ

Мнениеот lokster » 08 Сеп 2012, 13:00

Първия проблем е криптирането и липсата на версии за Линукс на комерсиалните софтуерни Blu-Ray плейъри които имат нужните ключове (поне доколкото съм запознат).
Има начин който би трябвало да работи с VLC за повечето bluray филми: http://vlc-bluray.whoknowsmy.name/
Това ще ти позволи да гледаш филма с VLC на екрана на компютъра или телевизора.
Не знам обаче как стои въпроса с възпроизвеждането на 3D съдържание от компютъра към телевизора - честно казано си нямам никаква идея трябва ли нещо допълнително (и дали изобщо може да се реализира под Линукс).
Просто нямаме нужния хардуер с който да тестваме...
Ако става въпрос за "обикновени" 3D формати (примерно mp4 side-by-side) а не за bluray, мисля че можеш да използваш всеки един плейър (и евентуално в настройките на телевизора да се избере ръчно 3D възпороизвеждане... или нещо такова)
Но за blu-ray 3D филми... просто си нямам никаква идея :)
Може би по-удачния начин е да комбинираш телевизора с един хардуерен bluray плейър и да си спестиш главоболията (ако нищо друго не помага) :) Но пък това струва пари...

EDIT:
пропуснах да отговоря на първия ти въпрос - "Някой гледа ли филми в УСУ и какво ви е впечатлението ?"... Ако става дума за "нормални" филми, няма никакви проблеми да се гледат на екрана на телевизора :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 08 Сеп 2012, 13:16

Разбира се имах в предвид 3Д филми. Четох в един форум че ако телевизора е HD ready е небходимо 3Д кодирането да става от видеокартата на компютъра. Някакви такива страхове имам относно ноите модели видеокарти, драйвери и т.н. Надявам се, че за този модел обаче не необходимо, както отбеляза режимът да се избира от телевизора тъй като е full HD.
Благодаря :bow:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 08 Сеп 2012, 13:25

Ако се сдобиеш с този телевизор, сподели резултатите - ще е полезно да знаем.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот nayden_popov » 30 Сеп 2012, 13:53

nayden_popov
Новак
Новак

Мнениеот transporter » 30 Сеп 2012, 20:30

Резултатите са прекрасни, просто не знам какво повече да кажа. За радост всичките ми опасения се оказаха напразни :party:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 30 Сеп 2012, 20:34

Супер! Между другото, май в скоро време и аз ще се ориентирам към някакъв голям 3D телевизор... МНОГО съм се мераклосал, и постоянно ме чопли...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 30 Сеп 2012, 20:42

Единственото което може да се отбележи, но което се дължи на опресняващата честота при 3Д е, че при бързи движения е леко дразнещо но не е болка за умиране все пак това е почти бюджетен модел и е недостатък на самият телевизор. По горните модели гледам са с двойно по висока опресняваща честота :angel:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 07 Окт 2012, 19:33

Ето че е факт - вече съм собственик на PANASONIC TX-L42ET5E - http://www.technopolis.bg/b2c/details/1 ... TX-L42ET5E
Накратко, какви са ми впечатленията от работата му под УСУ: перфектни :)
Още не съм теглил някой чудовищен Blu-Ray филм да тествам с него 3D режима, но го тествах с най-различни клипчета теглени от Интернет, включително и такива от youtube.
Просто си ги пускам с VLC, и от телевизора избирам съответния 3D формат (обикновено Side by Side) и всичко е 6+.
Абсолютно съм доволен от пресъздаването на 3D - честно казано не мога да открия разлика между неговото 3D с пасивни очила, и това което тествах в магазина с едно по-скъпо Sony с активни (на активните очила им забелязвах примигването). Без значение бързи/бавни движения - всичко е перфектно поне според моите представи (водят го че е 300Hz) :)
Една приятна изненада, която получих след като го купих, е че всъщност телевизора се задвижва от... Линукс! Дори сорс-кода е достъпен (или поне част от него) - използва WebKit/QT доколкото успях да разбера :)
Естествено, никъде не е написано че операционната му система е Линукс (освен надълбоко в менютата, като изкараш правната информация и ти излезе текста на GPL/LGPL лиценза...).
Ще пробвам тази вечер някой BluRay 3D филм и ще споделя резултата.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 07 Окт 2012, 20:09

Честито :up:
дето се казва да си го гледаш с кеф под "пасивно " вероятно имаш напредвид поляризирани очила, а не анаглифни , нали?

Инак другите които са SBS или "картина над картина" са с активен затвор, и мисля че повечето филми се разпространяват в този формат на който са заложили и Сони. Всъщност това го прави телевизора, поляризира картината така че да се възприема различно от двете очи, или респективно очилата които са активни -това примигване което казваш, че си забелязал. Явно рефреш рейта ти е доста висок :)
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот svetli » 07 Окт 2012, 20:20

Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 07 Окт 2012, 22:15

Да, под "пасивни" очила имам предвид точно поляризирани. Иначе телевизора има настройки за всякакви формати - "картина над картина", "картина до картина" и т.н.
Току-що го пробвах с 3D BD-Rip издание на Avatar - като го пусна с VLC се показва "кардина над картина". За да го гледам на телевизора, просто в менюто "Видео - Съотношение на страните" избирам 16:9 (за да запълва целия екран), пускам го на телевизора на пълен екран, от 3D настройките на телевизора избирам формат "картина над картина" и готово.
Малко по-особено стои въпроса със субтитрите (виждам ги само с едното око), но ще проуча и него...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот ivo_vd » 01 Дек 2012, 12:08

Здравейте,
Първо, извинявам се ако всичките ми въпроси не са за тази тема, но не знам къде точно да питам.
Интересува ме дали успяхте да решите проблема със субтитрите при гледане на 3D ?
Въпросът ми е насочен преди всичко към lokster, който виждам, че е притежател на PANASONIC TX-L42ET5E. Четох по други форуми, че има проблем със изкарването на субтитрите. Бих го помолил, тъй като не мога да му пиша на лични (може би защото съм нов юзър), да сподели и впечатления от модела, защото съм се насочил именно към него. Доколкото разбрах от предните му постове, картината и в 2D и в 3D е отлична, а как оценява браузъра, скайпа, възможността да се свързва с копютъра, има ли проблем със субтитрите при гледане на филми от флашка?
И някой има ли представа дали може да се гледа 3Д от лаптопа, който няма HDMI, a Display port, като се направи връзка с кабел Display port to HDMI. Четох, че Display port-a е с почти същото качество като HDMI, но не може да извади звук, но не можах да разбера дали може да предава 3Д филми.
ivo_vd
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 15 Дек 2012, 23:35

@ivo_vd извинявам се за изключително закъснелия отговор... Мнението ти беше отишло на опашката за модерация, която ТОТАЛНО бяхме забравили да гледаме последните седмици :)
Отговарям поред:
- когато чете видео от флашка, телевизора разпознава само "софт" субтитри, т.е. такива, които са вътре в самия файл (примерно както са на много mkv файлове). Външни srt и т.н. - не може да отваря. Което лично мен ме устройва напълно, тъй като гледам безпроблемно 3D чрез компютъра, и разнасянето на флашки ми се струва много неудобно и бавно...
DLNA функциите му работят кадърно, като важи същата забележка за субтитрите - трябва да са hard или soft субтитри, но не и външни.
- Бураузъра, скайпа и т.н. - почти не съм ги ползвал, защото си е чист мазохизъм да пишеш чрез дистанционното - само докато си напиша името и паролата и ме блъсне гавата :D.
Плюс това скайпа става САМО за аудио/видео разговори (за което изисква закупуване на специална, съвместима камера). За чат не става - просто няма такава функция в него.
Иначе има достатъчно допълнителни приложения, изискващи различни нива на мазохизъм :) От сорта на ustream, shoutcast, youtube...
Колкото до 3D филми през display port > hdmi - не виждам какъв е проблема. 3D филмите не се предават по по-различен начин от 2D филмите (с изключение на истинския bluray формат... мисля).
А телевизора разпознава всякакви 3D формати - SBS, HSBS, Interlaced и т.н.
Ако гледаш rip-нати филми в SBS или HSBS формат, можеш ако щеш и през VGA да ги пускаш. Всъщност аз предпочитам такива - изобщо не съм фен на bluray формата.
За звука не знам - лично аз не подавам звук на телевизора, тъй като видеокартата ми е с DVI изходи, а и така или иначе озвучителната ми система е голяма и е свързана с компютъра - за да мога да дъня музика :)
3D филми от компютъра гледам безпроблемно по начина, който съм описал тук: http://skss.learnfree.eu/archives/3849

Въпреки че изглежда че имам забележки, всъщност съм доволен от телевизора. Върши ми точно работата за която го купих - да гледам нормални и 3D филми чрез компютъра. Качеството ме задоволява.
А, да не забравяме и че е 300 херцов, което много помага при гледането на 3D, а и на нормални филми.
Също така ми хареса и 3D-то му - повече отколкото на някои по-скъпи модели с активни очила (както вече писах - виждах трептенията на активните очила и ми дразнеше психиката).
Накратко, телевизор от среден клас.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Назад към Общи теми