Флашка с дистрибуция

Място за свободни дискусии.

Флашка с дистрибуция

Мнениеот juze » 30 Яну 2017, 18:35

Здравейте, имам един малък лаптоп, Eee PC, имаше Усу, на него, но не ме пуска да вляза в профила си като root. Искам да помоля някой от Варна да ми направи една флашка с някой лек Дебиан фа мога да го преинсталирам, а ако му се занимава и той може да свърши това. Тел. 0879114899 Иван.
juze
Старши член
Старши член

Re: Флашка с дистрибуция

Мнениеот yogle » 31 Яну 2017, 16:57

За този "калкулатор" УСУ идва бая тежичък. Аз съм му сложил madbox и се справя задоволително. Също съм му слагал Mint XFCE 17.1 и с него се справя добре.
П.С. Забравих да кажа, че и рамта съм му удвоил :D Сега с оригиналната рам каквато и да е съвременна дистрибуция да сложиш, ще е мъка ;)
yogle
Заклет фен

Мнениеот juze » 01 Фев 2017, 21:35

Мислех и аз Минт да сложа, но не мога да вляза като root, пуска ме по незнайна каква причина само като гост, а от там нищо не мога да направя. Затова помолих някой ако може да ми направи една флашка за да преинсталирам.
juze
Старши член
Старши член

Мнениеот stancho » 06 Фев 2017, 13:00

А как точно искаш да влезеш като root. Принципно на него не се разрешава да се логва в графична среда, а и от доста време в почти всяка голяма дистрибуция root акаунта е деактивиран. Начина за придобиване на root привилегии обикновенно е чрез sudo. За тази цел трябва да се логнеш с потребителя си и чрез него да получиш администраторски права. Сега ако си забравил паролата на този потребител вече е проблем, но не е съвсем неразрешим. Имаш вариант да заредиш в системата в recovery mode или single user mode, което може да те доведе до конзола с администраторски привилегии от където може да активираш root-a или да смениш паролата на който и да е user. Информация в нета ;)
Аватар
stancho
Старши член
Старши член

Назад към Общи теми