Проблем с йибернацията

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

Проблем с йибернацията

Мнениеот Be_with_me_274 » 13 Яну 2011, 20:17

Извинявайте за постоянните ми питания,ама все още се чудя как изръсих пари за това HP...за асус отидох,даже hp си казах да не вземам(казаха ми,че е боклук) ама аз...нали съм инат,то се връща.Поредният пробленм с този ''страхотен'' лаптоп е проблем със запиването.След 15-20 мин. неактивност лаптопа хибернира и бутона му за включване почва да просвятка.Така беше и под уиндоус.Номрално е.Като натисн абутона трябва да се събуди..но това което става е леко осветяване на екрана...и до там.И трябва да го изключвам от кочпето..
даже нз дали е от йибернация ли,заспиване ли...ама е дразнещо.
Ама...

p.s.: iмam i дrуг дрaзneщ pроблem вижtе кak пи6a нezнаm zashtо laпtопа сам si мсненя ezиkа pостоiаnнo и иzлizат каkвoто му паnнe...towa reдoвно se случwа....mnogo е гadно,saмo s рeсtaрt се opравя.Eзикa ne дава da smеням.дorи иd а пoсoчa dрuг...ни6то ne стaва,заtoва сe извinqwаm zа tова kоеto piшa в мoмеnта,znaм колkо e нeоglедno,и ]е е добрe да mi пomогnе nqkoj da gо oprаwq...

NИKОГА PОWЕЧE HP!!!
Be_with_me_274
Старши член
Старши член

Re: Проблем с йибернацията

Мнениеот radoshow » 14 Яну 2011, 03:11

@Be_with_me_274 За хибернацията е важно да има поне 2GB SWAP.При мен на лаптопа съм го оставил 4GB.Даже вчера батерията му падна,а аз съм го направил като остане малко ток и да заспива и днес само чукнах старт бутона и запали веднага.Така че ако трябва вдигни SWAP-а.А относно проблема ти с клавиатурата ще ти напиша една команда да пробваш:
Код: Избери целия код
/bin/sh -c "setxkbmap -model pc105 -layout us,bg -variant  ,phonetic -option grp:ctrl_shift_toggle,grp:rwin_switch,grp_led:scroll"

Правиш един стартер в Система>Предпочитания>Автоматично стартиращи програми Като се отвори прозорец на чукни на Добавяне.На първия ред където пише Име там напиши примерно Кеуboard_Layout На втория ред Команда Тук постави командата,която ти написах по-горе.На третия ред напиши каквото решиш,някакъв коментар да се ориентираш за какво става дума.Кликни на Добавяне и затвори всичко.Излез от сесия и пак влез или рестартирай както решиш.Като зареди графичната среда трябва проблема с писането на маймуница да го няма вече.А ето и какво ще върши тази команда.Като стартираш компютъра ще се зарежда US клавиатурна подредба.С Ctrl+Shift ще сменя на bg phonetic и Scroll Lock-а ще светва.И ако искаш набързо да смениш клавиатурната подрадба да напишеш нещо на латиница или обратното задържаш десния Win.Ми това е дано съм ти помогнал.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот lokster » 14 Яну 2011, 08:03

Всъщност, за хибернацията изискването е swap дяла да е с размер не по-малък от RAM-а, защото при хиберниране, съдържанието на оперативната памет се записва в swap дяла.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот maskarad » 15 Яну 2011, 16:05

демек swap дяла на асуса трябва да го направя 512 мг , или ако не му задам такъв при ръчно инсталиране с цел освобождаване на дисково пространство няма да хибернира.Така ли да се разбира ?
maskarad
Сцепва се от писане

Мнениеот radoshow » 15 Яну 2011, 16:21

За да го преспиш SWAP-а трябва да в равен на RAM-а.А иначе в дебелите книги препоръчват 2x от Ram-a.Иначе ще заспи а пък няма да иска да се събуди :D
Аватар
radoshow
Заклет фен

Назад към Лаптопи