Проблемен лаптоп Toshiba Satatelite L300 PSLB8E-15E00PGE

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

Re: Проблемен лаптоп Toshiba Satatelite L300 PSLB8E-15E00PGE

Мнениеот radoshow » 25 Окт 2010, 19:23

Кой готов кой не е готов пак нищо не разбрах,но от мен един съвет.Поне аз правя така никога като излезе нова версия на Убунту не инсталирам веднага.Пробвам я на флашка и чакам да се поизгладят проблемите около нея.Още нещо от както научих,че мога да инсталирам Убунту от USB флашка повече диск не съм записал.До сега флашка не ми е правила проблем при инсталация, дискове много пъти.Даже днес пресен случай искам да инсталирам Дебиан,но от LiveCD не става и записах диск първия го изхвърли за грешка,втория го записах на 4х и чаках 25 минути.А записването на бутваща флашка и инсталирането и на компютър ми отнема същото време.Та за тоя дебиан цял ден му търся хранилища и разни зависимости и преди половин час исках да инсталирам gparted и като тръгна едно теглене едно инсталиране :D.Сутринта беше КДЕ 3.5,а сега е КДЕ 4.4 и това си го направи сам без аз да съм му задавал някакви команди.Аз само написах aptitude install gparted.Направо съм озадачен с тоя дебиан.Ядосах му се и сега ще го сменям. :D :D
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот Sven » 25 Окт 2010, 22:32

Както и да е.Отплеснах се от темата и тръгна в друга насока.. да го проправим :wasntme:
Sven
Новак
Новак

Мнениеот kokobg » 27 Авг 2011, 10:00

Здравейте!!!И аз имам много досаден проблем с видео драйвера.Пиша тук,защото съм с Тошиба нб300.инсталирах УСУ 7,всичко си работи нормално,но когато пусна видео ,след известно време клипът или филма зацикля.Пробвах с спрени ефекти,но няма никаква разлика,качих и мплейер,с влц се получава същото.Относно драйверите на Майкрософт ,инсталирах и тях,това се получава само с видеото,всичко друго си работи перфектно.Преди използвах Убунту,но новата среда не ми допада,и за това реших да пробвам УСУ,Видеокартата е Интел вградена,някакви идеи относно драйвера,или решение по въпроса,никак не ми се качва уиндоус,тази ос ми допада и ниамам проблеми с другите програми.За Убунту ще трябва да отделя поне ден и половина за да го настроя както желая,защото ползвам модем и нямам бърз нет достъп.Благодаря предварително,и ако няма решение за сега,то поне някаква идея с какво да замествам.
kokobg
Новак
Новак

Предишна

Назад към Лаптопи