Аналагов аудио изход

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

Аналагов аудио изход

Мнениеот jaroo » 23 Фев 2013, 17:23

Здравейте, от 2 дена съм с страхотната операционна система УСУ и изобщо с линукс, браво на българите. Въпросът ми е как се изкарва аналогов аудио изход към външно устроиство (при уиндоус беше много лесно)! На лаптопа си има звук. Пипах настройките но неуспях да изкарам звук от аналоговия изход!Направил съм ъпдейт на системата. Трябва ли да се инсталира драйвър за звука? А, и да попитам драйвър за видеокартата (Ати радеон) ще трябва ли?Благодаря предварително!
jaroo
Новак
Новак

Re: Аналагов аудио изход

Мнениеот plamen74.72 » 23 Фев 2013, 19:13

Ако системата ти работи без проблеми и са активни ефектите, то драйвер за видео картата няма да ти трябва! Звука също щом работи не ти трябва драйвер! Колкото до аналоговия изход е от настройките нещо, но какво точно не знам (би трябвало да си работи, но защо не иска нека някой който знае да обясни)!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот jaroo » 23 Фев 2013, 19:21

Благодаря за отговора
jaroo
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 23 Фев 2013, 22:01

@jaroo имаш предвид изход за слушалки ли?
Няколко неща можеш да пробваш.
Първото е от менюто Система, да стартираш Терминал, и в него да напишеш "alsamixer" и да чукнеш "Enter".
Ще се отвори конзолният смесител, в който разгледай какви канали имаш, и виж дали някой който "изглежда" като да е за слушалки не е намален (с лява/дясна стрелка избираш канал, с нагоре/надолу регулираш нивото).

Другото е да щракеш с десен бутон върху иконката за звука, и да избереш "Звукови настройки".
Там иди в "Настройки на звуковия хардуер", и си поиграй с различни стойности в "Профил" и "Свръзка".
Трудно е да ти дам подробни инструкции как да стане, но съм почти сигурен че е въпрос на малко експерименти с настройките на звуковата карта.
По принцип да, в общия случай не трябва да има нужда от тази настройка, но с някои лаптопи се случва звуковата карта да се засича малко по особено и да има нужда от малко настройка.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот jaroo » 24 Фев 2013, 10:21

Благодаря за отговора,минах по този път но сега разбрах каде ми е грешката.Мъчил съм се да изкарам звук от съседната букса,която е до слушалките(така бях свикнал с уиндоус) в УСУ това става единствено от изхода за слушалки(при аналоговия изход).
jaroo
Новак
Новак

Назад към Лаптопи