Лаптопа гасне

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

Re: Лаптопа гасне

Мнениеот izen » 26 Дек 2012, 22:56

@Karlson проблемът с Убунту 12.10 и видеокартите от сериите: AMD Radeon HD 2xxx-4xxx се решава с доунгрейд.
Не си писал точно с каква си но предполагам влиза в тази група.
"The ATI drivers for these cards are now available in a separate branch called legacy series. Unfortunately these legacy drivers (version 12.6) have not been updated to work with Xorg 1.13."
С други думи ATI драйверите версия 12.6 не работят с Xorg 1.13 (Ubuntu 12.10) и за да работят трябва да доунгрейднеш до Xorg 1.12. който върви с Ubuntu 12.04.
Тук е описано как:
http://www.ubuntuvibes.com/2012/10/how- ... egacy.html
izen
Герой
Герой

Мнениеот Karlson » 27 Дек 2012, 13:38

Ще бъда честен, вече не аз или някой има проблеми с убунту, а убунту имат проблеми с нас потребителите.Това е факт присъстващ в 90% от коментарите в почти 100 % от форумите.Така, че изобщо не се вълнувам как да подкарам нещо си в дистрибуция, която изобщо нямам намерение да ползвам.
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 27 Дек 2012, 15:18

Karlson написа:Ще бъда честен, вече не аз или някой има проблеми с убунту, а убунту имат проблеми с нас потребителите.Това е факт присъстващ в 90% от коментарите в почти 100 % от форумите.Така, че изобщо не се вълнувам как да подкарам нещо си в дистрибуция, която изобщо нямам намерение да ползвам.

А очакваше от нас негативни коментари... :)
Просто ползвай дистрибуцията, която най-добре отговаря на твоите лични нужди и хардуер.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот izen » 28 Дек 2012, 09:57

Абе по едно време мислех, че ще почне да стреля :)
izen
Герой
Герой

Мнениеот ivakan » 30 Дек 2012, 09:46

Така благодаря на всички.
Честно казано инсталирах си едно убунту 10.04 да наистина лаптопа спря да пече и не гасне ,но имам друг проблем опитах се да пусна видроп и се оказа че не работи изтеглих си версията от сайта но цъ неще.Някой да има идея какво да направя.
:(
ivakan
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 30 Дек 2012, 12:36

Ще проверя по късно, че сега не съм пред компютъра...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот waiver » 03 Юли 2013, 19:03

Най-после да видя и аз малко по-различни мнения за този проблем. И на мен ми грее супер много лаптопа, ще пробвам всичко което сте описали момчета и после ще споделя
waiver
Новак
Новак

Мнениеот lz2rmi » 12 Дек 2015, 12:47

Здравейте на всички, нов съм във форума и затова ще пиша директно какво имам и какво евентуално търся.
От доста време се люшкам между Windows i Limux. Windows отдавна са ме загубили като клиент, но го ползвам само заради видео и фотообработващите програми. Ползвам основно Adobe lightroom i Photoshop. За видеообработваща няма да пиша сега. Знам, че има заместители под Линукс. Но проблема е че основно работя на лаптопа ми който е Lenovo W500 intel core 2 duo T9400, Ati Firegl V5700 . И тук може би вече разбирате къде е проблема. Голяма зор с тази видео карта и поздкарването й читаво по линукс. По ми е лесно да работя под линукс, ползвал съм от УСУ 7.0 до 8.3, пробвах и Linux Mint 17.0 32 i 64 bit версия. Но видеото ми буквално забива и насича. Лаптота съм го оптимизирал от към температура максимално, но под Windows, ненатоварен с включено видео е около 45 градуса, с вградената видеокарта е 35-40 градуса. Под линукс не са така нещата. Минавам към въпроса вече конктретно. Някой инсталирал ли е линукс, която и да е версия на лаптоп с подобна видеокарта и постигал ли е успех и ако да - КАК? Защото искам и аз да постигна тоя успех. И да забравя за Windows освен когато преинсталирам чуджи компютри :) . Благодаря ви предварително за усилието да ми прочетете поста и за отговорите!
lz2rmi
Новак
Новак

Предишна

Назад към Лаптопи