усу live, and persistent, настройки

Дискусии свързани с използването на "Учи Свободен с Убунту" върху лаптопи.

усу live, and persistent, настройки

Мнениеот javorcho1 » 08 Юли 2012, 16:04

Здравейте, първо поздравления за готината дистрибуция! Много ми харесва, ползвам я на асус еееРС 1015ВХ работи перфектно, но имам две малки проблем4ета и моля за помощ.
1. Батерията се хар4и многопо бързо отколкото под уиндоус.
2. не знам каде съм ръ4кал и какво съм правил, обаче в persistent режим ми изчезна аудиото и интернета,с мрежата се връзвам обаче не мога да се свържа с интернет, като пусна live режима всичко си работи, какво да направя за да възстановя първоначалните настойки на persistent режима?
javorcho1
Новак
Новак

Re: усу live, and persistent, настройки

Мнениеот lokster » 11 Юли 2012, 11:29

Просто го инсталирай отново чрез live-usb-install, като преди това си запазиш някъде важните файлове ако си ги съхранявал в домашната си папка.
Относно батерията - опитай да изключиш ефектите на работния плот. Дори и тогава вероятно ще ти харчи повече отколкото под Windows.
Точно енергоспестяването много често е проблемно под Линукс.
Можеш да опиташ да инсталираш програмката powertop и чрез нея в терминал да видиш кое колко харчи (програмата ще ти предложи и някои съвети за намаляване на енергопотреблението).
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: усу live, and persistent, настройки

Мнениеот javorcho1 » 11 Юли 2012, 13:08

Благодаря!
javorcho1
Новак
Новак

Назад към Лаптопи