драйвери за принтер hp laserjet 125nw

Дискутиране на хардуерни въпроси/проблеми

драйвери за принтер hp laserjet 125nw

Мнениеот krasimir76 » 07 Дек 2014, 13:04

Здравейте ,взех си въпросния принтер,под уиндоус и мак беше лесно да го подкарам ,мъчих се доста да го подкарам на настолния ми компютър на който съм с усу9 и с pc linux os -бихте ли ме насочили какво трябва да направя?
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Re: драйвери за принтер hp laserjet 125nw

Мнениеот krasimir76 » 07 Дек 2014, 13:45

Оправих се ,бях чел доста преди да пусна темата тук ,но след още малко четене попаднах на правилната тема.На някого може да му е от полза
Влязох в терминалакато root ,пейстнах това
export TMPDIR=/tmp
hp-plugin
След това в настройки на компютъра-хардуер-принтер -намира вашият принтер и инсталира каквото е нужно и сте готови
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот krasimir76 » 24 Дек 2014, 17:54

Здравейте отново ,всичко си върви по-горе описания начин,но имам един проблем ,че след рестарт трябва наново да го правя това през теминала за да ми работи принтера както рябва.Соред вас какво трябва да се направи за да се запази този файл или скрипт или и аз незнам?Не че ми е проблем за 2 минути да го инсталирам след всеки рестарт ,но защо да е така като може и по-добре :P
Аватар
krasimir76
Сцепва се от писане

Мнениеот малин » 25 Дек 2014, 19:10

Направило ли ти е впечатление , че съдържанието на "темп"-директорията е нещо временно и се чисти след рестарт. Направи си постоянна папка.
И според мене трябва да отидеш и на "user management" , да кликнеш на твоя потребител и да му дадеш достъп и до принтерите . Може и да греша , понеже никога не съм имал принтер.
Аватар
малин
Заклет фен

Назад към Хардуер