Проблем с Убунту

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Проблем с Убунту

Мнениеот Miro40 » 19 Окт 2013, 05:46

Здравеите,
Втората ми О.С е Линукс Убунту.Вчера я обнових с последната версия 13.10.Всичко беше наред,даже си инсталирах и притурки на работния плот/часовник,календар и др./.Тази сутрин Убунтуту неще да тръгва.При стартиране екрана остава черен,само горе в лявия ъгъл мига една чертичка,като тире/–/.Реших да го деинсталирам/Убунтуту/,но нямам инсталационния диск/които мисля,че е необходим при деинсталиране/.Тогава ми хрумна следната идея:Какво ще стане,ако с програмата Wubi го инсталирам под Уиндоса отново?Дали ще се получи нашенския метод "клин клин избива"т.е. ще тръгне ли Убунтуту?Какво мислите Вие?Смятам,че схванахте и разбрахте за какво става въпрос.Начинаещ съм в Линукса,и ако това за което Ви питам са глупости,моля за извинение.Благодаря Ви. :D
Miro40
Новак
Новак

Re: Проблем с Убунту

Мнениеот cjbolland2 » 20 Окт 2013, 14:41

здрасти.Много пъти се е обсъждало това,че е най-добре да се направи чиста инсталация - т.е да си отделиш място за самото Убунту и да работи съвместно с уиндоуса.При надграждането до по-нова дистрибуция винаги има "подводни камани".Най-добре ще е да се направи чиста инсталация според мен.
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот Miro40 » 21 Окт 2013, 11:19

Точно така беше инсталирано Убунтуту на отделен дял.Дялът си стои не съм го изтривал.Питането ми беше за програмата Wubi с която Убунту се инсталира,като обикновена Уиндуоска програма и съответно се деинсталира ,като такава в ADD/Remove Programs.Има ли някои,които да е инсталирал по този начин,и какви са впечатленията му?А що се отнася до предположението,че в актуализирането на версията ,винаги има " подводни камъни"-не знам.Това ми беше четвъртото обновяване на версия,при което стана този фал.По скоро бих се съмнявал в друго.Споменах,че след обновяването си инсталирах разни джаджи на работния плот.От Compizomania-Bloger /на Руски език/,изтеглих програмата -Screenlets-там има много такива джаджи.Въобще в този Блог има много интересни работи.Нямам Антивирусна програма на Убунту и не знам дали от там не съм прихванал нещо,за да се изпари Убунтуту,яко дим.
Miro40
Новак
Новак

Мнениеот Miro40 » 01 Ное 2013, 11:18

За да завършим тази тема,и за сведение на всички,които се интересуват от нея,с програмата-WUBI-инсталирах Убунту версия 12.04LTS,която е с подръжка до м.Април 2017год.Не намирам никаква разлика от този вид инсталиране,и "чистото" на отделен дял инсталиране.Всичко работи перфектно,но все пак не съм се отказал,на флашка съм свалил iso фаѝла на Убунту13.10 ,и ще го инсталирам наново на отделен дял.
Miro40
Новак
Новак

Мнениеот cjbolland2 » 16 Ное 2013, 13:53

направи чиста инсталация.Разликата между дватат типа инсталация - чрез wubi и нормалната е,че при вторият тип инсталция,система работи по-добре.
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот Miro40 » 22 Ное 2013, 20:21

cjbolland2 написа:направи чиста инсталация.Разликата между дватат типа инсталация - чрез wubi и нормалната е,че при вторият тип инсталция,система работи по-добре.
Да.Така и направих.Деинсталирах версия 12.04 от Уиндоуса и на отделен дял сложих последната версия 13.10.Поне за сега всичко е пефектно.
Miro40
Новак
Новак

Назад към Софтуер