Проблем с WI-FI на HP ProBook 450 G1 - Realtek 802.11 b/g/n

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Проблем с WI-FI на HP ProBook 450 G1 - Realtek 802.11 b/g/n

Мнениеот ivodintchev » 10 Апр 2018, 11:35

Здравейте!
От известно време ползвам ZorinOS 12, но имам проблем с WI-FI на HP ProBook 450 G1 - Realtek 802.11 b/g/n (1x1) . Не разпознава хардуера! Инсталирал съм Win7 драйвъри, но няма разпознаване. Все едно, че няма безжичен модул? Пробвах на флашка УСУ 9.3 и Ubuntu - И при тях не го разпознава. Под Win10 си работи без проблем! Писах и на съпорта на Зорин и те ми отговориха така:

Hello,
Our sincerest apologies for the late reply.

To fix this issue, please connect your computer to the Internet using an Ethernet cable.
Afterwards, please open the Terminal (by pressing Ctrl+Alt+T) and enter the following 7 commands:
sudo apt-get install build-essential linux-headers-generic git dkms
git clone http://github.com/lwfinger/rtlwifi_new.git
cd /path/to/rtlwifi_new
make
sudo modprobe -rv rtl8188ee
sudo make install
sudo modprobe -v rtl8188ee

Но при cd /path/to/rtlwifi_new се получава това: home@home-HP-ProBook-450-G1:~$ cd /path/to/rtlwifi_new
bash: cd: /path/to/rtlwifi_new: No such file or directory

...И съм до тук!?!
Как да подкарам това чудо? Моля помагайте :sweat:
Аватар
ivodintchev
Сцепва се от писане

Re: Проблем с WI-FI на HP ProBook 450 G1 - Realtek 802.11 b/

Мнениеот малин » 13 Апр 2018, 12:09

Човек, дори и 10 годишните вече знаят Английски и биха ти се смели.
cd /path/to/rtlwifi_new - превод - преместване в папката, където е каквото требе.
Сега го приложи при тебе. За пример, ако имам вместо папка downloads Свалени и папката rtlwifi_new е там, ще бъде
cd /home/malin/Свалени/rtlwifi_new , т.е. можеш да отидеш през файловия мениджър графично до там и просто да отвориш терминал във въпросната папка.
Опитай се да разбереш какво правиш, не да изпълняваш сляпо команди.
Когато отвориш терминал, ти отваряш терминала който е в твоята домашна папка. Когато ползваш команди с които сваляш нещо, то се сваля (обикновено) там , ако това нещо съдържа папки, трябва да се преместиш в нужната папка и чак тогава да изпълниш каквото е там.
Аватар
малин
Заклет фен

Назад към Софтуер