проблем

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

проблем

Мнениеот zhivko » 07 Мар 2016, 06:52

С УСУ7 мини съм.Реших да пробвам жива флашка и ето какво излезе:
error:no such device: 400dd585-7314-4fda-91c3-a47a5d783abd.
grub rescue> _

EEE 901 е.Ако някой може да помогне предварително благодаря.
zhivko
Редовен
Редовен

Re: проблем

Мнениеот малин » 07 Мар 2016, 23:30

Това е съощението което излиза , но не е ясно кога. Ако обясниш малко по-точно какво си правил... Сега мога само да предполагам.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот zhivko » 08 Мар 2016, 09:16

малин написа:Това е съощението което излиза , но не е ясно кога. Ако обясниш малко по-точно какво си правил... Сега мога само да предполагам.

Излиза като включа компютъра.Първо началния екран "f2 за setup ... " и ако не предприема някакви действия излиза това.
Опитах да му пусна жива флашка преди да стане гафа.
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот малин » 08 Мар 2016, 09:54

С F2 влизаш в биоса и избираш кое да е първо стартиращо устройство. Трябва да върнеш пак правилното първо стартиращо да е харда. Обаче... не я ясно (за мен, за четящите това)... досега си бил с УСУ-7 или сега се мъчиш да пуснеш УСУ-7 , и ако е второто и си опитал да го инсталираш, то най-вероятно си инсталирал записа за GRUB на MBR на флашката (объркал си мястото на инсталиране) и ако не си я променял по никакъв начин досега след като я поставиш и избереш да стартира от нея - трябва да имаш менюто на GRUB (или просто трябва да е включена флашката, а първо пак да е харда, зависи от БИОСа) . И ако е това , се опрявя без проблем. А и дори да си я променял - пак може, но за теб ще е малко по сложно.
Предполагам само. Така или иначе, ако е прясно инсталирано и не иска да тръгние - просто при следващата инсталация внимавай къде инсталираш GRUB - трябва да е в /dev/sda (или /dev/sdb) според както се разпознава харда от инсталиращата програма, а не на /dev/sda1 (дял от HDD-то).
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот малин » 08 Мар 2016, 19:30

Значи последен опит - имаш УСУ 7, опитваш да пуснеш жива флашка с нещо (тука не е ясно - успял ли си да я пуснеш), следва проблема ? Така ли е?
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот zhivko » 09 Мар 2016, 06:28

Да от 2-3 г съм на УСУ7 Започна да ми прави номера и реших да пробвам с жива флашка Правил съм го и др път
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот малин » 09 Мар 2016, 09:53

Много ти е скъпа информацията която даваш (шегувам се) и може само да се гадае - (1) правил си жива флашка през УСУ-то (как, чрез коя програма) - следва проблем; (2) опитал си да я пуснеш, не е тръгнала - проблем с УСУ-то; (3) пуснал си я, разгледал си - проблема; (4) пуснал си я, правил си нещо - проблема.
С две думи - имаш УСУ което не тръгва и искаш да тръгне, но ако е последното (4), твърде е възможно да нямаш (цялото) предишно УСУ на диска.
Иначе това би помогнало.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот SHADOWAWS » 12 Мар 2016, 19:45

Според мен гафа е следният:
Правил си жива ОС на флашката, обаче явно си задал да запазва промените на нея след като си я ползваш. Тоест, не си инсталирал ОС на ССДто си или на ХДД. А с Ф2 няма да стане, защото на ЕЕЕРС не се избира устройството (глашка, хард и тли карта памет), натиска се Esc ! Аз съм с еееРС 901 също.

Та решението ти е според мен: Еск и избери флашката си. пиши дали това помогна.
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот zhivko » 17 Мар 2016, 05:54

SHADOWAWS написа:Според мен гафа е следният:
Правил си жива ОС на флашката, обаче явно си задал да запазва промените на нея след като си я ползваш. Тоест, не си инсталирал ОС на ССДто си или на ХДД. А с Ф2 няма да стане, защото на ЕЕЕРС не се избира устройството (глашка, хард и тли карта памет), натиска се Esc ! Аз съм с еееРС 901 също.

Та решението ти е според мен: Еск и избери флашката си. пиши дали това помогна.

Не, приятелю F2 давам когато избирам от къде да буутва: флашка ,хард диск ,иначе също със escape, когато сложа флашката и го рестартирам. Правил съм го неведнъж но струва ми се че нещо с флашката е проблема защото и на другия ми лаптоп се скапа Уиндоуса ,исках да пробвам там също не тръгва само ми показва, че имам включена флашка, но в прозореца за избор само старата операционна система стои от хард диска вътрешния.Допълнителни опции на флашката не съм давал.
Ще се мъча ,докато се оправя :-)
Благодаря на всички включили се искрено.
Бъдете здрави.
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот малин » 17 Мар 2016, 11:03

:) Ей, най-накрая го каза. Не ти се получава направеното на флашката.

Според какво се опитваш да подкараш е и начина на направа на флашката. (Което пак не го каза).
Прост пример - как да направя 64битова флашка от 32битова система (Убунту 15.10 и едното, и другото) - става по няколко начина, но идеята по която става е една и съща.
Аватар
малин
Заклет фен

Назад към Софтуер