Проблем с DVD диск

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Проблем с DVD диск

Мнениеот bingobongo » 17 Авг 2015, 13:31

Здравейте.Вчера се метнах на slingshot http://vbox7.com/play:ea2ef23c33 :rofl: http://www.vbox7.com/play:d5fee472?p=favourites&id=3505269 в Слънчев бряг с мой познат. Дадоха ни диск с физиономиите ни да се посмеем.Прибрахме се и на неговия лаптоп с (боза осмица)диска не тръгна.В продължение на около час свалих няколко двд плеара и камара кодеци които си ги търсеха и пак нищо.Върнах се на плажа с идеята да ми презапишат друг диск и се оказа че нямало как понеже не пазят нищо при тях,с нещо като DVD записвачка записват от камерата на диска и после следващия и Т.Н.Предложиха ни да се метнем пак :?: и ние естествено едвам се навихме :D :D :D Този път въртенето беше и за предишния.Като ни приземиха ни казаха че имаме бонус още един път от тях.Това последното беше нещо уникално, Момчето което ни пуска се увисна на топката и като я пуснаха нагоре той ни завъртя. http://vbox7.com/play:3a9cd890a7 За миг виждаш :angel: а усещането е уникално :up: :up: :up: ,пожелавам го на всеки.Горе след като спре да се върти топката увисваш за минута да се насладиш на гледката и забелязах доста хора да ни гледат и снимат дори от съседните улици.Дадоха ни новия диск и тогава видях че са ни гледали половината курорт на някакви големи монитори.
Интересното е че на диска има две папки с обща голямина 1,3 MiB а като ги разлистя стават 2,5 MiB. Не са ли твърде малки ??? :o
1.png

Вечерта в тях на друг комп с боза 7 пак не тръгна и накрая го пуснахме с някакво антикварно DVD и Еврика взе че тръгна.Показа че записа е около 5-6 минути.Оставих му диска но си копирах двете папки на една флашка и сега се боря с тях.С K3b опитах запис на DVD и какво ли още не и постоянно излизаше грешка.На края успях да копирам двете папки на DVD диск,пъхнах в домашното кино и :@ no disk.а на лаптопа ги виждам двете папки с файловете в тях.От сутринта се ровя в нета и за сега единственото разумно което прочетох е че формата на записа бил адски стар и не тръгва на новите DVD и освен това трябвало да се намали резолюцията. Някой дали се занимавал с такъв проблем и има ли начин да го запиша или да го гледам ? :rock:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
0.5литра-personal edition
0.7литра-professional edition
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
3 литра-for small business
5 литра-corporate edition
Оплачи се. http://www.armenskipop.net/
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Re: Проблем с DVD диск

Мнениеот bingobongo » 18 Авг 2015, 12:38

Днес опитах с /viDrop/от "lokster" в тема (Въпрос за конвертиране с viDrop) и /avidemux/от "malin" в тема ( Конвертиране на .vob в .avi) и двете не успяха да заредят или да възпроизведат моите файлове.Пише ми : неуспех при зареждането.
3.png

Хрумна ми и друга идея:навремето имаше плочи на 16,33,45 и 78 оборота и ставаше доста смешно като промениш оборотите на възпроизвеждане.
При стартиране на VIDEO_TS.VOB - 96,0 KiB с VLC примерно възпроизвеждането е за части от секундата,дори не успявам да натисна толкова бързо старт и паузата.
Не знам дали и при това DVD не е нещо подобно.Изобщо не знам с колко кадъра в секунда е заснето и записано видеото за да бъде 5-6 минути само 1-2MiB.Защо старо антикварно плеърче го възпроизвежда а новото не разчита диска? ;( :o :(
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 20 Авг 2015, 11:33

Борбата продължава а надеждата умира последна.Занесох флашката в студио което се занимава професионално със записи и обработка на DVD и всякакви други.Прегледаха,опитаха и вдигнаха ръце.Според тях в папките няма видео файл. Опитах доста неща но с "DragonPlayer"постигнах само това. На архивното DVD когато го гледахме стартирахме лявата част на менюто и си видяхме и двете изстрелвания. :o
66.jpeg

;( Продължавам с опитите и ровенето в интернет.Ако някой има някаква идея ще съм благодарен да я сподели. :bow:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 23 Авг 2015, 10:10

VLC би трябвало да го зареди НО показва това
info4.jpeg

Малко справки с гугълчо и попаднах в няколко форума на следните команди които би могло да ми решат проблема.
Код: Избери целия код
sudo apt-get install libdvdread4
sudo apt-get install libdvdnav4
sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh

НО пак греда.Опитах с доста други плеъри включително и "Gnash" и нито един не успя да подкара DVD.Има няколко фрапиращи разлики показани с "MediaInfo" между единия от видео файловете в DVD от ляво и клипче заснето с моята камера в дясно.
info1.png

Някой по запознат с видеофайловете ако може да сподели защо се получава така ? Има ли смисъл да продължавам да го мъча това DVD. Помолих да ми направят копие на оригиналния диск и да ми го пратят,но не знам кога ще стане във времето. Има ли вариант да не са се копирали коректно файловете от DVD на флашката? Възможно ли е да се проверят така както се проверяват ISO файловете със "Md5 СУМА" ?
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот малин » 23 Авг 2015, 12:34

От тук може да ти дойде някаква идея какво трябва да бъде съдържанието на 2-те папки на ДВД диска. Както и нещо като DVD decrypter (програма) , а не libdvdcss2 (за възпроизвеждане на криптирано видео). Опитай с handbrake какво се вижда.

П.С. Говоря глупости след поглед-два в нета. Кви криптирания от домашна видео камера. Handbrake-то обаче остава, би трябвало да отчете картината поне.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 23 Авг 2015, 16:28

info6.png

Това са файловете в нормално DVD което съм правил със записи от VHS касета от 80-те години.На времето имаше само това.От стоенето касетите губят от качеството на записа въпреки че периодично ги пренавивам до края и обратно в началото.Появяват се едни гадни черти в средата докато ги гледаш.В по късен етап с напредване на техниката си взех рекордер с който прехвърлих всички касети на двд дискове.След време обаче се оказа че и те дефектират и стават нечетими.С някои програми за тази цел проверих нечетимите дискове и се оказа че имат повредени клъстъри.Успях да запиша всичко на външен диск без тези повредените и така си спасих всички записи.Сега ги имам на няколко места за всеки случай.Проблема с клъстерите не е фатален - представи си запис примерно на спускане със ски по дадена писта,нормално се вижда движението ти по пистата през целия запис.След премахването на повредените сектори на записа просто се вижда как прескачаш от едно място на друго и част от спускането ти липсва.Това не е болка за умиране щом останалото като цяло е спасено. :rofl: Тук проблема е с големината на видео файловете и може би във формата в който е направено самото двд. :o Няма логика да са толкова малки и въпреки това ги гледах на това антично плеърче. Опитах с "handbrake" отваря файловете от нормалното двд а тези малките изобщо не ги бележи. :sweat:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 26 Авг 2015, 22:32

За сетен път се убедих че няма по скапано нещо от счупения джам. :@
hiha.jpeg

Донесоха ми оригиналния диск и както предположих файловете не са се записали коректно.Най чудно ми е че след като тогава копирах двете папки от диска на флашката и сравних големината им бяха еднакви - 1,3 MiB.
Сега на УСУ си е друга работа.
info9.png
info9.png (48.31 KiB) Прегледано 3654 пъти

Всичко върви без проблем и VLC си възпроизвежда DVD-то. :rock: :rock: :rock:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот малин » 27 Авг 2015, 19:45

Според мен, и на Уйн с vlc би следвало да се възпроизведе ДВД-то. А кофти записа не зависи от ОС. Не бъди фанатик. Спри да ги сравняваш и ще ти е много по-лесно да ползваш Линукс.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 27 Авг 2015, 20:08

Би следвало,но не само VLC не успя а и поне 5-6 други двд плеъра с които опитах също не можаха. :o И друг въпрос ме мъчи.Защо и лаптопа с вин-8 и настолния комп с вин-7 разчитаха големината на двете папки на двд с големина само 1,3 MiB.и така се копираха на флашката.Явно ако не ги разчитат коректно не биха могли и да ги възпроизведат правилно. Пък и да е кофти записа УСУ си го разчете и възпроизведе от раз. Що се отнася до сравняването не съм си и помислял да го правя,просто се наслаждавам на УСУ-то :rock: :rock: :rock: за което благодаря на създателите му и на всички които помагат за неговото развитие. :bow: :bow: :bow:
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен

Мнениеот малин » 28 Авг 2015, 06:19

Ако си бил копирал правилния 365 мегабайтов файл тая тема нямаше да я има :) .
Към прецакания диск, записвачка, флашка, некоректно монтиране,некоректно демонтиране, добави и грешка при копиране... станаха много фактори, а май имаше и бързане - което е , според мене, главия виновник за всичко.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот bingobongo » 31 Авг 2015, 12:40

"АКО" вин-8 беше разчел правилно файловете щяхме да видим записа още на първия диск,но пък нямаше да се върна на "slingshotа" и да се метнем още два пъти. "АКО" беше разчел и втория диск....."АКО" и другия комп с вин-7 беше отворил диска действително тази тема нямаше да я има.При положение че не знам какво има на диска няма как и да знам че не се копират правилно папките.Логично е това което виждаш на диска да се копира на флашката идентично и като брой файлове и като големина. Диска явно не е прецакан след като УСУ го разчита коректно и го възпроизвежда с VLC. Бързането го изключвам като фактор след като си играх поне час с първия диск и още толкова с втория само там,а вечерта в тях на домашния комп още поне час.Но както споменаваш "АКО" знаеш кога,къде и какво ще се случи може би щяхме да живеем по друг начин. :D Благодаря за помощта. :bow: Важен е и крайния резултат. :rock: Може би плюсът на темата е за следващите които се сблъскат с подобен проблем да знаят какво и къде да търсят. :) Успех на всички.
0,1литра-demo
0.25литра-trial version
1.0литра-network edition
1.75литра-enterprise
Аватар
bingobongo
Заклет фен