Аналог на Adobbe Fine Reader в УСУ ?

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Аналог на Adobbe Fine Reader в УСУ ?

Мнениеот yacobaco » 04 Юни 2013, 09:13

Здравейте, можете ли да ми кажете има ли аналог на Adobbe Fine Reader в УСУ ? Ако има такъв, разпознава ли коректно кирилицата?
yacobaco
Старши член
Старши член

Re: Аналог на Adobbe Fine Reader в УСУ ?

Мнениеот lokster » 04 Юни 2013, 12:22

Общо взето, опциите не са много ако ти трябва разпознаване на кирилица. В УСУ Десктоп имаме включен подобен софтуер (YAGF), но той е значително по-ограничен и не се справя много добре.
Всъщност, съдейки по личния ми опит с него, се чудя защо изобщо сме го включили...
Можеш да се помъчиш с някоя от версиите на Fine Reader под WINE ако така или иначе притежаваш негово копие (между другото, казва се ABBYY FineReader).
Не съм сигурен обаче в резултатите - според appdb на Wine, Fine Reader не се поддържа, и не вярвам да тръгне.
Сега открих че FineReader има и някаква конзолна версия за Линукс, но и тя е платена (за първи път чувам че има) - http://www.ocr4linux.com/en:download
Има и Trial версия, обаче е ограничена до 100 страници, а и ще изисква повече ръчкане за да тръгне...
Така че не знам какво да ти препоръчам - поне аз досега не съм успял да намеря задоволително решение (но не съм и търсил, защото не ми е трябвало)...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 04 Юни 2013, 12:37

Можеш да пробваш и с пакета gscan2pdf - инсталирай пакетите gscan2pdf и tesseract-ocr-bul.
Изглежда малко по-сносно от YAGF, но не съм работил с него.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот yacobaco » 05 Юни 2013, 10:33

@lokster, благодаря за отговора. Ще си поиграя, някой ден с предложените програми и ще видя какъв ще е резултата. Аз уиндолса го държа точно заради Fine reader и Corel Draw, че по някой път се налага да ги ползвам, иначе за всичко друго си имам УСУ:)

П.С. - Вярно, че беше Abbyy Fine reader, ама като не съм го пускал скоро и ми се е набило в главата че е Adobbe :)
yacobaco
Старши член
Старши член

Мнениеот niko » 09 Юни 2013, 10:58

cuneiform и YAGF едно и също ли са?
http://www.softpedia.com/get/Office-too ... Form.shtml
niko
Сцепва се от писане

Назад към Софтуер