Проблем след ъпдейт.

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Проблем след ъпдейт.

Мнениеот mailo95 » 14 Дек 2012, 19:38

Нов съм във форума и в ползването на линукс и след като ъпдейтнах УСУ спря да работи вградената програма за търсене на драйвери ,крашна 1-2 пъти шела ии ми изписва следното съобщение в ъпдейтара : Unable to download the following packages . Също да питам от къде мога да си тегля драйвери за звук,чипсет и др. ?
mailo95
Новак
Новак

Re: Проблем след ъпдейт.

Мнениеот lokster » 15 Дек 2012, 23:45

Драйвери за дъно, звук и т.н. не се инсталират в Линукс - те са си част от Линукс ядрото в 99.9% от случаите.
Единствено тези за видеокартата (ако е Ati или Nvidia), и понякога безжична мрежа / софт-модем се налага да се инсталират през "Допълнителни драйвери", като това задължително се изисква предварително настроена и работеща връзка с Интернет.
Относно грешката която ти изписва - ако преди актуализацията си си имал работещ видео драйвер (т.е. веднъж вече си го бил инсталирал), не се налага да правиш нищо.
Ако си си карал със стандартния видео драйвер, ще трябва да споделиш каква е видеокартата ти (не само производител, но и модел), за да ти кажем кои пакети да си инсталираш през мениджъра на пакети и да решиш проблема.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Проблем след ъпдейт.

Мнениеот mailo95 » 15 Дек 2012, 23:51

Не просто като инсталирах УСУ имаше драйвер но не зареждаше каталиста и ъпдейтнах и се получи така а видетото е Sapphire ATI Radeon HD4770
Инсталирах УСУ и си имаше драйвер ,но не отваряше каталист контрол центъра и реших да ъпдейтна сичко добре но и преди ъпдейта ми исписваше това за ънейбъл то ..... и след ъпдейт влизах в каталиста ,а картата е sapphire ati radeon hd4770 :) и някой път като някой ми звънне по скайп и слушам музика почва да пращи много гадно и не знам от какво е :?:
mailo95
Новак
Новак

Назад към Софтуер