Невъзможна инсталация на УСУ

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Невъзможна инсталация на УСУ

Мнениеот vesi_sd » 09 Окт 2012, 22:59

Здравейте!
Малко по-рано инсталирах УСУ 8.1 десктоп и всичко си вървеше без проблем, но заради жената се наложи да сложа и Уин 7 ултимейт. Четох някъде, че първо се слага Уин и после УСУ и така и направих сложих този Уин 7 и въпреки, че по рано успях да сложа УСУ с юсб памет- флашка сега не мога. При бутването през биоса през флашката с УСУ веднага се стартира Уин 7 и това е пробвах няколко пъти все същия резултат. Мисля си да не би харда който е в NTFS формат да е причината да не стартира УСУ от флашката.
vesi_sd
Зарибен
Зарибен

Re: Невъзможна инсталация на УСУ

Мнениеот lokster » 09 Окт 2012, 23:21

Опитай да форматираш отново флашката (във FAT32) и да инсталираш върху нея УСУ с LiveUSB Install.
Също така се увери че избираш правилните настройки от биоса (или boot-менюто на компютъра, ако има отделно от bios-а boot-меню)
При всички положения, проблемът е някъде там - или във флашката, или в настройките на bios-a.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот vesi_sd » 13 Окт 2012, 23:56

С много опити над 5 пъти успях да инсталирам УСУ с LiveUSB Install. Искам да споделя, че при четвъртия път при инсталацията на УСУ ми даваше грешка при форматиране на дяловете на хард диска и ми излизаше съобщение не помня точното съдържание, но беше нещо от рода " ...че хард диска е стар и трябва да се смени или СД устройството трябва да се почисти защото не може да чете", но понеже при мен харда е нов и използвам юсб флашка разбрах, че проблема е друг и отново записах УСУ с LiveUSB Install и всичко стана и се радвам много. Ако при някой не се получава от първия път да не се притеснява, а да продължава отново. Предполагам, че юсб флашка ми е някаква кофти /ADATA UV110 4GB/ и затова това се получи.
vesi_sd
Зарибен
Зарибен

Мнениеот zhivko » 15 Окт 2012, 19:18

И аз имам подобен проблем.Взех си 2 стационарен комп,с Уиндоус Екс Пи,реших да добавя до него УСУ мини7,вече бях инсталирал УСУ,но самостоятелно.Пуснах първо флашката без да инсталирам-на стария комп всичко нормално,а на втория като сложа мишката на даден прозорец и той изчезва.Накрая го инсталирах през интернет в Уиндоуса,но като го пуснах-пак така изчезват прозорците.Кофти работа.А Уиндоуса си върви.По 1 време ми изписа,че нещо липсва в хардуера.Компа е с 2.9 процесор,1рам.Липсва ми УСУ,свикнах с него и шах си качих да играя и за вируси не се безпокоя,а и е приятна работната среда,увлекателно е.Ако можете да ми кажете къде е проблема,ще съм много благодарен.
Поздрави.
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот zhivko » 15 Окт 2012, 20:22

Забравих да кажа,че не се чува сигнала на УСУ в началото,а на стария се чува.
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот cjbolland2 » 17 Окт 2012, 09:31

за коя версия говориш - 7 или 8 ?
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот zhivko » 17 Окт 2012, 12:45

всички опитах
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот zhivko » 17 Окт 2012, 12:48

сега ми стои вътре в Уиндоуса,без да мога да го ползувам,началния екран с избор на ОС иначе си излиза,но дотам.Не знам и как да го махна от Уиндоуса без да го прецакам и него:)
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 17 Окт 2012, 13:22

Щом си го инсталирал през Wubi под Windows, можеш да го махнеш от Add/Remove Programs на Windows.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот zhivko » 17 Окт 2012, 13:33

ок,ще се пробвам,а проблема с изчезването на част от екрана разрешим ли е?
zhivko
Редовен
Редовен

Назад към Софтуер