Инсталиране на УСУ 8,1 и настройка на pppoe

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Инсталиране на УСУ 8,1 и настройка на pppoe

Мнениеот vesi_sd » 03 Окт 2012, 19:28

Здравейте!

Свалих си УСУ 8,1.iso и се опитах да го запиша под убунту 10.04 на флашка със програмата за съдаване на стартираща юсб флаш памет на стига 98% и спира. Дали аз не правя нещата както трябва или има някакъв проблем.
Последна промяна vesi_sd на 04 Окт 2012, 10:14, променена общо 1 път
vesi_sd
Зарибен
Зарибен

Re: Инсталиране на УСУ 8,1

Мнениеот cjbolland2 » 03 Окт 2012, 19:32

пробвай да провериш md5.Пък и можеш да си свалиш live-sub-install да си инсталираш и да опиташ с нея.При мен всичко се получи от първият път :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Re: Инсталиране на УСУ 8,1

Мнениеот vesi_sd » 03 Окт 2012, 23:07

Сега стана и тръгва от юсб флашката, но не мога да настроя интернета и много ме е яд. Имам убунту 10.04.4 на стария компютър и всичко е ок с интернета, но на този новия компютър не мога и не мога, стана много голям проблем за мен. Някой ако може да помага.
При стартиране на DSL 1 ми излиза надпис connection established и веднага след това връзката се разпада в рамките на 1 до 2 секунди на какво може да се дължи това. Съмнявам се в лан картата вградена в дъното Realtek RTL8111E PCle Gigabit Lan controller да не би да е някакъв бъг, ако има нещо такова да взема друга лан карта но какв да бъде.
vesi_sd
Зарибен
Зарибен

Re: Инсталиране на УСУ 8,1 и настройка на pppoe

Мнениеот lokster » 04 Окт 2012, 11:58

@vesi_sd почти съм сигурен че проблема е в MAC адреса на мрежовата карта - повечето доставчици ограничават връзката ти да може да се ползва само от конкретен MAC адрес (т.е. само от една определена мрежова карта).
Това се заобикаля като си клонираш MAC адреса.
Можеш да видиш кой е mac адреса на старата мрежова карта или някъде от мениджъра на мрежи, или с команда "ifconfig eth0" - това което пише срещу "HWaddr", примерно "00:24:8c:0d:47:1c".
Записваш си го, и на новия компютър отваряш настройките на DLS мрежовата връзка, отиваш на "Локална мрежа" и в "Клониран MAC адрес" въвеждаш записания адрес:
usu8-mac-address.jpg
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Инсталиране на УСУ 8,1 и настройка на pppoe

Мнениеот vesi_sd » 04 Окт 2012, 20:43

Прав си lokster за MAC адреса и благодарение на теб проблема вече е решен.
vesi_sd
Зарибен
Зарибен

Назад към Софтуер