Въпрос

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Въпрос

Мнениеот zhivko » 27 Сеп 2012, 16:23

Здравейте,бях обещал да не ви безпокоя повече(онова Асусче върви и до днес благодарение на всички,които ми помогнаха),но го подарих на любим човек,а по ирония на съдбата днес получих друго такова(Асусеее901) с Уиндоус,който ту имаше интернет,ту нямаше,а и след Усу мини7 не искам и да чувам за Уиндоус.Та естествено то нямаше в бут позиция за усб и реших да пробвам да сваля от Интернет.Усу мини7 не поиска да тръгне,Усу 6,2 тръгна,но не ме пита дали искам да махна първо всичко и го качи до Ундоуса и на всичко отгоре 6.2 десктоп-много място взе и се страхувам да не ми забавя.Сега имам няколко въпроса:
1/мога ли да махна ненужни за мен приложения от УСУ,без това да попречи и оттам където свалям ли?
2/мога ли да махна Уиндоуса и как?Аз вече на своя глава пратих в кошчето папка Уиндоус и някаква с файлове(засега всичко върви:))
Изобщо ако някой с добро сърце ми каже какво да направя за да се отърва от ненужното,ще съм много благодарен.
Предварително благодаря!
zhivko
Редовен
Редовен

Re: Въпрос

Мнениеот mrdubanddnb » 27 Сеп 2012, 20:17

Запазваш си по-важните файлове (ако има наличие на подобни) и направо формат на целия диск, качваш наново УСУ-то и това е.
FB страница: Линк | Личен Блог: Линк
Аватар
mrdubanddnb
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 27 Сеп 2012, 21:15

Та естествено то нямаше в бут позиция за усб

не е възможно - най-вероятно просто не е засякло флашката от първия път. Засичането на USB няма никаква връзка с операционната система - то става още преди да е заредена. Освен това сме тествали УСУ на EeePC и знаем че може да се стартира (въпреки че производителността е много ниска, а дисковото пространство не стига за инсталация).
1/мога ли да махна ненужни за мен приложения от УСУ,без това да попречи и оттам където свалям ли?

Можеш, но е по-добре да инсталираш УСУ Мини и да си добавиш приложенията които ти липсват, вместо да инсталираш УСУ Десктоп и да махаш от него. Ако направиш второто има голяма вероятност да нарушиш зависимостите на пакета usu-desktop, и неволно да премахнеш важни пакети (подобно нещо се случва в темата с неработещия LibreOffice)
2/мога ли да махна Уиндоуса и как?Аз вече на своя глава пратих в кошчето папка Уиндоус и някаква с файлове(засега всичко върви:))

Можеш - просто на стъпката за разделяне на диска избери опцията "Автоматично - използване на целия диск". Начина по който си го изтрил сега не е правилен - по този начин си е останал дяла му, и съответно основния дял на УСУ е станал по-малък.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот plamen74.72 » 27 Сеп 2012, 21:52

Буут менюто излиза с ESC (ескейп) и трябва да ти се покаже флашката ако си я поставил преди стартирането на лаптопа ;)
На дъщеря ми Асусчето е по-слабичко, но УСУ 6.2 си му върви и сега, а дори вървеше и с УСУ 7 (нетбук версиите), но сега за УСУ 8 не знам дали ще има нетбук версия, а и дали изобщо ще става за него е друт мъпрос, но пък успях да направя едно Лубунтуу до някъде да прилича на УСУ ;)
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 27 Сеп 2012, 22:08

@plamen74.72 засега е малко вероятно да правим нетбук версия на УСУ 8 (въпреки че не е напълно изключено) - просто защото нетбуците поизлязоха от мода, повечето са с морално остарял и (поначало) ограничен хардуер и им става все по-трудно да смогват на "напъна".
Все пак ако правим нещо такова, със сигурност няма да ползва нетбук режима на KDE - той е абсолютно неинтуитивен и "измислен" (поне според нашите виждания)...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот zhivko » 28 Сеп 2012, 10:49

да,благодаря,от Esc се показа.Сега пък инсталъра не се отваря.Голям коцуз.Занесох го на майстор.
Благодаря все пак за помощта
zhivko
Редовен
Редовен

Мнениеот zhivko » 29 Сеп 2012, 17:53

днес инсталъра тръгна-след дъжд качулка.Както и да е.
Благодаря.
zhivko
Редовен
Редовен

Назад към Софтуер