Моля за помощ!

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Моля за помощ!

Мнениеот THE_SAINT » 27 Сеп 2012, 12:11

Проблемът ми е следния: 9 пъти свалям и записвам УСУ 8.1 64 битово и 9 пъти диска не тръгва - дава грешка при извършване на първоначална проверка; дава и грешка като се опитам да го пробвам.
Опитах и с УСУ 8.1 32 битово - ситуацията е същата.
Записвам на съвършено нови и качествени ДВД дискове с НЕРО и с ПАУЪР ИСО, и с ИСО МИЙКЪР и с какво ли не друго; опитах всичко, което се сещам, но, явно, не мога да се справя сам.
Ща съм благодарен на всякакви съвети.
Благодаря на всички предварително.
THE_SAINT
Новак
Новак

Re: Моля за помощ!

Мнениеот cjbolland2 » 27 Сеп 2012, 12:33

Първото,което се сещам е - при записът на дискът най-добре записвай на най-ниската скорост.Сигурен ли си,че проблемът не е в самото у-во?може да направиш проба с друг диск,на който имаш записана ОС.Също така защо не пробваш да инсталираш УСУ 8,1 от флашка ?
Ако можеш прикачи снимка на тази грешка да видим какво показва :)
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот THE_SAINT » 27 Сеп 2012, 12:59

Нищо не показва!
Просто излиза приветствието с картинката от космоса и когато му задам да направи "Проверка на диска" се показват много и много грешки - това е!
Когато му задам проба, тоест да се разгърне като жив диск, става същото - показва някакви грешки, на за нямам такива познания чак.
Просто явно или не се сваля коректно масива или не се записва коректно .
Що се касае за други инсталации или ОС - до сега не съм имал никакъв проблем; освен това записвачката ми е почти чисто нова!
А за флашка - не се сетих, но ща пробвам.
Благодаря ти за изказаното мнение и за помощта!
THE_SAINT
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 27 Сеп 2012, 14:28

Най-добре преди да записваш каквото и да е, направи MD5 проверка на сваления ISO файл.
Как се прави това съм обяснил преди много време тук: viewtopic.php?f=3&t=980&p=7595#p7595
Ако въпреки че ISO файла е свален коректно, при запис върху диск и избиране на функцията "Проверка на диска" дава несъответстващи файлове, значи проблема не е в УСУ, а е или в дисковете, или в записвачката или в нещо друго.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот THE_SAINT » 27 Сеп 2012, 15:35

Точно така админе - не се сваля коректно, защото пробвах и с live-usb-install-2.3.7 и зададох да тегли от мрежата исото и пак не стана - даде грешка!
Благодаря на ти за помощта.
Но аз ще пробвам пак - ще стане; аз имам желание - ще го запиша и ще си го ползвам, защото много се радвам, че има българска линукс ОС.
Късмет на всички!
THE_SAINT
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 27 Сеп 2012, 21:41

Току-що пробвах с LiveUSB Install да изтегля и инсталирам 64-битово УСУ Десктоп 8.1 и УСУ Мини 8.1 - и при двете всичко минава безпроблемно, md5 сумите на файловете върху флашката съответстват (проверих ги ръчно; в liveusb менюто няма такава опция) , и всъщност пиша коментара от зареденото от флашката УСУ Десктоп (с други думи откъм наша страна всичко е ОК).
С какво теглиш ISO–то? Или пък да не би да го теглиш върху Windows дял с дефекти във файловата система или нещо такова (пусни chkdsk /f върху дяла)... знам ли? Със сигурност ISO–то което е на сървъра ни е здраво - тествано е преди да се качи, тествано е и след като е качено и изтеглено от там.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот ochbre » 04 Ное 2012, 09:59

Може ли малко помощ и за мен моля!? Аз си инсталирах усу7 десктоп без проблем и си работи, но не може да се обнови. Все ми дава недостатъчно място на диска. Изтрих всичко от С и Д от Е изтрих 70 гб филми, същата работа. Още нещо - отначало досега не съм успял да инсталирам програми освен teamweuwere и googleChrome. уж отварям терминал пиша sudo apt-get install и дотам. Иска ми парола, пиша и толкоз. Тези плейъри за видео и музика няма ли начин да се заменят? Има безплатна версия на winamp но не мога да я ползвам. КМплейъра също. Уж ги инсталира winegarda но при стартирането дава че не намира неккъв файл.
ochbre
Новак
Новак

Мнениеот evgeny81 » 04 Ное 2012, 10:07

C D и E във линукс не те вълнуват имаш си / ( роот ) дял в който е цялата Оп. Система и най вероятно не си задал достатъчно място като си правил дяла.
За инсталирането на програми можеш да ползваш и синаптик и в търсачката да пишеш коя програма ти трябва а ако няма място на дяла само преинстал може да ти помогне и този път си го направи поне 20 Гб за да нямаш проблеми
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот ochbre » 04 Ное 2012, 15:52

Благодаря Евгени81! Точно днес го преинсталирах и 5 мин по-късно прочетох твоя съвет! ]:)
ochbre
Новак
Новак

Назад към Софтуер