Инсталация на ADOBE Flash player

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Re: Инсталация на ADOBE Flash player

Мнениеот малин » 14 Яну 2015, 17:51

А като напишеш
Код: Избери целия код
sudo apt-get install -f
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 17:59

Изпънява се но след рестарт пак е ask to activate плъгина

тенкю за съпорта :bow:
Последна промяна transporter на 14 Яну 2015, 18:12, променена общо 1 път
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот малин » 14 Яну 2015, 18:11

Значи. Махни adobe-flashpligin-а (нещо "не си ходи" с пакета за настройките) и инсталирай flashplugin-installer-a
sudo apt-get update
sudo apt-get purge adobe* && sudo apt-get install flashplugin-installer

защо си мисля, че трябва да се изпълни и
sudo apt-get purge flashplugin-nonfree-extrasound

(излезе ми в синаптика, да на би да си го инсталирал и него).

А, да. Искаш да кажеш, че не можеш да го настроиш ръчно, не ти позволява. Така ли е?
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 18:16

сега "проби"
да, нямаше активна опция освен тази, но сега се промени.

след сетен опит и явно след като го махнах :)

Благодаря ! :bow:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот zdravvv » 09 Фев 2015, 22:37

И аз Сърдечно БЛАГОДАРЯ! Прочетох темата - следвах стъпките по командите в терминала и при мен се получи и Adobe Flash Player-a се актуализира и заработи просто ПЕРФЕКТНО! Иначе по принцип съм лаик, но съм запален фен на ЛИНУКС и естествено на УСУ, като Българска операционна система. Може би ще е полезно да спомена, че линукса с който имах въпросния проблем с обновяването на Adobe Flash Player-a е УСУ 9.1 мини и е инсталиран върху 16GB флашка ADATA от МЕТРО, но си работи перфектно в PERSISTENT режим! :)
zdravvv
Новак
Новак

Мнениеот lasoto » 22 Фев 2015, 11:54

Здравейте,

Днес реших да упна една стара "машина", качих усу на флашка и зареди. Така до тук добре
обаче като вляза във "Vbox7" или "YouTube" няма видео дори и след като разреша да пусне плугина "Adobe" на мястото на плеара си стои бяло...
Какво трябва да направя за да пусна тоя "Flash Player" да тръгне?

PC:
Proc: AMD 1050mhz
Ram:1G
Video AGP: ATI Radeon 9200 Pro 128mb/128bit
Hdd: 80g // не че е от значение зареди флашката но ..

Пс-то го правя за братото той е на 7 и не мисля че му трябва нещо по добро .. номера е да си цъка некви децки там в ютуб-а или бох-а
или да драсне някоя картинка :D
lasoto
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 23 Фев 2015, 14:17

На мен това ми звучи като проблем на самия Flash Player / Видеокартата - по подразбиране не трябва да се прави нищо за да работи (и обикновено си работи). Това което ми изглежда подозрително е видеокартата - тя е доста стара, и не знам каква е текущата й поддръжка. Опитай да деактивираш хардуерното ускорение на флаш плейъра - прави се като щракнеш с десен бутон върху него, и от менюто Settings махаш отметката от Enable hardware acceleration.
Друго за което се сещам е да се увериш че си инсталирал всички актуализации, и ако и това не помогне - опитай с Google Chrome, който си идва с негова версия на Flash-а.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот lasoto » 06 Мар 2015, 11:35

"Google Chrome" ми изписа че не е съвместим със моя хардуер :D
но на "Windows xp" Клипчетата си тръгват ..
Какво ли не правих не иска да тръгне под "усу"
Слагах плугини за "HTML 5 Player" пак не иска тръгват само под мобилната версия и то само във "YouTube"
Мислих си че е от видеото но не е, все пак 128 мб. на 128 бита е ...
След това инсталирах "УСУ" върху Хард-а пак същото Стой си бяло и т'ва си е :D
Чакам предложения :) ( То за тая щайга незнам какви ще са де :D )
lasoto
Новак
Новак

Мнениеот transporter » 11 Юли 2015, 07:51

Хора, това за мен е целенасочена политика. От както започнах темата минимум 5 пъти повторих процедурата. Очевидно има проблем със упдейта на флаш в Мозила. През определено време ми показва че плъгина е vulnerable което ми нпомня схемата с сВин-а.Тъй като в света на компютрите в 90% става въпрос за пари явно от Мозила не са платили нещо и от адоби ги режат. Ако има трайно разрешение някой ще е добре
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 11 Юли 2015, 21:03

Не, просто от Mozilla не искат да добавят поддърка на PPAPI във Firefox, и затова се налага под Линукс да се използва последния наличен NPAPI-базиран Flash за Линукс, а той вече е остарял. Никой не ги е отрязал.
Решение е е да ползваш freshplayerplugin (има си PPA за него), който добавя поддръжка на PPAPI базирания Flash във Firefox.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 14 Юли 2015, 11:30

Почти нищо не разбрах.. Н
Нали има вграден плъгин в Мозила, който би следвало да се ъпдетва?! Ако не, заради тези PPAPI, какъв е начина да се ползва без постоянно да прави проверка и да ми казва че е жулнерабле ?
:wasntme:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 14 Юли 2015, 12:44

NPAPI и PPAPI са просто две различни "платформи" които позволяват да се правят плъгини за браузърите (най-просто казано). PPAPI е по-новата и уж по-сигурна, базирана донякъде на NPAPI и улесняваща многоплатформената поддръжка. Разработена е от Google, и се използва в Chrome. Opera също има поддръжка на PPAPI. За други браузъри не знам.

NPAPI пък е по-стара и по-универсална - на практика няма браузър, който да не я поддържа. Но пък е по-несигурна.

Колкото до Flash плъгина - той не е "вграден" във Firefox - инсталирането и актуализирането му си е изцяло отговорност на потребителя.
По същия начин и Java-та не е вградена във Firefox, а се изисква допълнително да се инсталира.
Firefox обаче не поддържа PPAPI (засега Mozilla няма намерение да работи върху това), и затова разчита на NPAPI версията на Flash. Adobe обаче спряха Линукс поддръжката на Flash, и затова сме принудени или да използваме по-стар Flash под Firefox/Линукс.

Самата PPAPI версия на Flash за Линукс я има само в Chrome - тя е специална, вградена в него и се актуализира автоматично.
На страницата на Adobe няма възможност за изтегляне на официална актуална версия на Flash за Линукс.

И те така :)
По една или друга причина, Adobe не иска да инвестира в разработката на Flash за Линукс.
Честно казано, колкото по-скоро Flash остане история и бъде заместен от HTML5, толкова по-добре. Той е една от основните причини за пробиви в сигурността и сривове на браузърите - просто златна мина.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 14 Юли 2015, 15:40

Сега вече ми се изясни. Благодаря много ! :)
От което не ми стана по добре, де. Всички мразят Флаш, а той е навсякъде и като че ли няма намерение да си ходи. Сташна работа :worried:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот transporter » 16 Юли 2015, 17:33

..и да донадя. :)
"Реших" си проблема като реших,да разрешавам флаша за всяка страница, която си го поиска (разбирай всяка 2-ра) . Необяснимо удовлетворение ми носи някак :lol:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 17 Юли 2015, 10:56

Последната седмица имаше доста негативни (и заслужени) реакции спрямо Flash. Ще обясня защо (ако не си чел)...
Наскоро италианската компания "The Hacking Team", бе... хакната.
В резултат на това изтекоха 400ГБ секретни документи от компанията, от които става ясно че е продавала шпионски софтуер на редица репресивни политически режими по цял свят (има данни и че са преговаряли с българското правителство).
В тези 400GB се съдържа и част от сорс-кода на софтуера им Galileo, от който става ясно че наред с други неща, са използвали и неоткрити досега бъгове именно в Adobe Flash за да "инжектират" зловредния си код, и да поемат контрол над компютрите на жертвите (и тук не става дума само за Windows). Въпросните бъгове вече са публично достояние, и веднага се появиха и експолойти за тях.
Жертвите, в много случаи са политически опоненти, активисти, журналисти и обикновени хора, попаднали на прицел - особено когато говорим за репресивни режими.
Софтуерът може да се използва не само за шпиониране и контрол, но и за "подхвърляне" на цифрови улики.
Звучи параноично, нали? Но се оказа че е истина.
Въпреки че подобен софтуер би могъл да има и легитимно използване, възможностите за злоупотреба са толкова големи, че не би трябвало да се позволява разработката и продажбата му.
Уви - италианските власти също са били едни от клиентите на компанията...

Та така - след тази случка, редица водещи специалисти по сигурността в IT индустрията се обявиха остро против Flash. Mozilla го блокираха по подразбиране, а шефът на отдела по сигурност на Facebook каза че е време Adobe да обявят дата за "край на живота" на Flash, а браузърите да заложат "killbits" след тази дата, ефективно блокирайки приставката.
И нещата отиват именно натам.
Драмата с Flash е също като с Internet Explorer 6 преди години.
Мисля че ходът на mozilla е правилен и дните на flash са преброени. Само трябва и google да се включат.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер