Инсталация на ADOBE Flash player

Дискутиране на софтуерни проблеми и въпроси.

Инсталация на ADOBE Flash player

Мнениеот purcival » 06 Яну 2014, 22:26

Здравейте ,
Днес си инсталирах УСУ 8.3 на компа , всичко върви добре но в интернет на някой страници ADOBE Flash player върви на други казва да го инсталирам , не знам как става това нов съм в сферата на линукс , ще съм благодарен ако някой обясни като на малоумник :rofl:
purcival
Новак
Новак

Re: Инсталация на ADOBE Flash player

Мнениеот cjbolland2 » 07 Яну 2014, 11:44

ще ти напиша командата,която трябва да въведеш в Терминал/Конзолата
Код: Избери целия код
sudo apt-get install flashplugin-installer

А със кой браузер си ?
Аватар
cjbolland2
Заклет фен

Мнениеот lokster » 07 Яну 2014, 12:04

УСУ си идва с инсталиран флаш плеър, и пакета всъщност е adobe-flashplugin, а не flashplugin-installer. По същество и двата постигат едно и също, но по-добре ползвай adobe-flashplugin.
Ако може дай адреса на някоя от неработещите страници. Проблема може да си е в тях.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот малин » 07 Яну 2014, 17:32

@lokster , пропусна да кажеш , че е препоръчително да не се слагат отметките ( за рестрикните добавки) по време на инсталацията , понеже може да натресе флаш-инстала ( а при мене беше омешало пакетите за видеото от различни версии ) . Също е добре ( за новоинсталирана система ) да не е с автовход.
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот purcival » 07 Яну 2014, 19:01

Здравейте , браузъра е на УСУ Мозила има инсталиран флаш но някой страници иска да се инсталира , визирам страниците във фейсбука игричките които са там например
https://apps.facebook.com/mirrorballslo ... _bmpos=3_0 , има и други за които ми иска да инсталирам Адобе флаш , когато отворя с Google Chrome няма проблем но машинката е слаба и много забива / заради това избягах от бозата :) / надявах се че тука няма да забива така но и тук го прави пробвах и хромиум не гугъл хрома но и за там иска да се инсталира Адобе , някой страници с видео клипове също искат инсталиране , поразрових се в нета как да го инстална но нещо закъсах при команда "su" за да вляза в администраторски режим не ми приема паролата а като дам sudo apt-get instal или update няма проблем с паролата дръпнах си пакета на адобе но до тук не знам как да го инсталирам
purcival
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 08 Яну 2014, 14:48

Просто въпросните игри имат проблем с линукския флаш.
Chrome използва малко по-различен Adobe Flash, и затова е възможно някои неща да работят с него, а с Firefox - не.
Така или иначе, ако под Windows флаш игрите са ти работели тромаво, то под Линукс ще работят още по-тромаво.
Просто флаш плъгина на Adobe е пословично тежък под Линукс (и една от най-честите причини за забиване на браузъра).
Относно командата "su" - в УСУ а и като цяло в Ubuntu тя не ти е нужна за инсталиране на нищо. Стигнеш ли до нея - гледаш грешните инструкции.
Използвай пакетния мениджър (в УСУ е Synaptic), или "sudo apt-get install име-на-пакет" (ако толкова държиш да го направиш с команда).
При изпълняване на sudo паролата която трябва да въведеш е тази на текущия ти потребител.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот purcival » 09 Яну 2014, 20:06

Здравейте
Отново проблем с адобе , значи доста време цъкам една игрица империа онлайн в новата бета 6 версия има такъв проблем http://prikachi.com/images/928/6937928o.png , а иначе играта изглежда така http://prikachi.com/images/939/6937939d.png значи когато цъкна върху някоя сграда се рефрешва целия екран обнових адобето до най новата версия същата работа , изтеглих си УСУ декстоп там не го прави но постоянно забива компа / MSI U100 машинката е малка и затова реших да ползвам линукс / а сега съм с УСУ7 за ноутбук . къде се крие проблема според вас ?
purcival
Новак
Новак

Мнениеот lokster » 13 Яну 2014, 09:53

Пробва ли с друг браузър, примерно Chrome? Не е точно решение, но поне да се види с всички ли прави така.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 14 Яну 2014, 11:40

Сега като погледнах пак, видях че явно си с УСУ7... Коя е версията на Firefox която ползваш? Ако е стара - пробвай с по-нова.
Аз току-що си направих регистрация във въпросната игра под УСУ 8.3 с Firefox 26 и не изглежда да има проблем - като щракна на някоя сграда си излиза прозорчето което трябва.
Най-лесно можеш да пробваш като си изтеглиш Firefox от официалния сайт - в tar.gz формат - разархивираш някъде в домашната папка, и стартираш от там.
По този начин няма да ти се намеси в системата.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 11:02

Имам подобен проблем изглежда с новите версии на firefox в момента съм с 35.0. Не успявам да инсталирам флаш плъгина и това е. В всеки сайт трябва да се разрешава ръчно.
Направо разказаха играта на човечеството тия като забраниха флаш-а в последните версии. А Хрома си работи без проблеми.
Някой оправил ли се е с този ъпдет?
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот малин » 14 Яну 2015, 12:27

Настойката на флаш-плеъра така ли е
Изображение
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 15:07

ако въпросът е към мен, опцията олуейс активейт не е активна и не може да се избере.
свалям архива с новия плъгин но не иска да се инсталира или по скоро нещо бъркам в писането в конзолата вероятно...
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот малин » 14 Яну 2015, 15:19

Като напишеш
Код: Избери целия код
sudo apt-get install adobe-flashplugin

какво ти връща? И какъв нов плъгин, 11.2 е последния и няма да има друг(засега).
Или ако си със здрава машина - може и така http://www.kaminata.net/kak-da-instalir ... 83927.html
Аватар
малин
Заклет фен

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 17:36

Следните пакети имат неудовлетворени зависимости:
adobe-flash-properties-kde : Зависи от: adobe-flashplugin (= 11.2.202.394-0trusty1) но ще бъде инсталиран 11.2.202.425-0trusty1
usu-firefox-settings : Зависи от: firefox но той няма да бъде инсталиран или
abrowser но той не може да бъде инсталиран или
swiftfox но той не може да бъде инсталиран
E: Неудовлетворени зависимости. Опитайте „apt-get -f install“ без пакети (или укажете разрешение).

това и преди същото беше :worried:
transporter
Старши член
Старши член

Мнениеот transporter » 14 Яну 2015, 17:38

не знам какво е счупено но накрая ще го разкарам тоя файър фокс. преди години така разкарах и ИЕ просто нямат удържане като се вземат насериозно...
transporter
Старши член
Старши член

Следваща

Назад към Софтуер