Популяризиране на УСУ

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: Популяризиране на УСУ

Мнениеот svetli » 13 Фев 2011, 23:03

Като гледам - събират се интересни предложения. :)

А с малко повече късмет... скоро може да си имаме УСУ 6.1. Новости няма да има. Просто всичко ще е максимално актуално към момента и при избор на английски от началния зареждащ екран, средата ще се зарежда коректно. Все пак, нищо не обещавам, тъй като напоследък съм зает и не знам дали ще намеря време...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 14 Фев 2011, 08:10

SHADOWAWS написа:А защо не го представите на изложението "Произведено в България", дето се орханизира всяка година в НДК? Ако не се лъжа, на това изложение, нямаше самоп дрехи. Поне миналата година като отидох, имаше всичко което бе Български продукт.
Проучете малко за това изложение, и се надявам да стане работата ;)

Защото това се прави с пари, т.е. спонсори. Ние такива нямаме.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 14 Фев 2011, 12:38

lokster написа:
SHADOWAWS написа:А защо не го представите на изложението "Произведено в България", дето се орханизира всяка година в НДК? Ако не се лъжа, на това изложение, нямаше самоп дрехи. Поне миналата година като отидох, имаше всичко което бе Български продукт.
Проучете малко за това изложение, и се надявам да стане работата ;)

Защото това се прави с пари, т.е. спонсори. Ние такива нямаме.

Оу Това не го знаех за спонсорите. И много жалко че нямате спонсори.....и ние сме на същото положение. :worried: :(
Ще помисля още за някаква друга алтернатива като идея и пак ще пиша.
Горе главата! 8)
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 14 Фев 2011, 19:34

Всъщност, тук е мястото да кажа че вероятно щеше да ни е много по-трудно, ако не беше подкрепата на host.bg, които ни предоставят хостинг.
Бяха първите които се отзоваха, когато имахме нужда.
//край на рекламата (както би казал me4oslav :D )

Между другото, добър начин за дългосрочно популяризиране, е сред хора, които за първи път навлизат в компютрите, и не са обременени от вредни навици от други ОС.
Например - подрастващите. Какво му трябва на едно хлапе - да може да си играе в WoW, GTA, NFS, CS... всички те вървят почти перфектно през Wine :)
Децата се адаптират много по-бързо, и много по-лесно привикват с нещо ново.
Веднъж зарибени - въпрос на време е да започнат да зарибяват и връстниците си.
Особено като им покажат веднъж "куба" на Compiz и поклащащите се прозорци...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 14 Фев 2011, 20:12

lokster написа:Всъщност, тук е мястото да кажа че вероятно щеше да ни е много по-трудно, ако не беше подкрепата на host.bg, които ни предоставят хостинг.
Бяха първите които се отзоваха, когато имахме нужда.
//край на рекламата (както би казал me4oslav :D )

Между другото, добър начин за дългосрочно популяризиране, е сред хора, които за първи път навлизат в компютрите, и не са обременени от вредни навици от други ОС.
Например - подрастващите. Какво му трябва на едно хлапе - да може да си играе в WoW, GTA, NFS, CS... всички те вървят почти перфектно през Wine :)
Децата се адаптират много по-бързо, и много по-лесно привикват с нещо ново.
Веднъж зарибени - въпрос на време е да започнат да зарибяват и връстниците си.
Особено като им покажат веднъж "куба" на Compiz и поклащащите се прозорци...

Малко скептично ще го кажа, но все пак:
Министерството на образованието дали ще направи нещо? (Едва ли според мен |( ) Но да сте се обръщали към тях? :^) :?:

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 14 Фев 2011, 20:22

Не знам за тях, но аз съм написал адски много имейли към МОН, bTV, труд и т.н. относно онова преизбиране на продуктите на и нямам никакъв отговор.
Дори писах и на самия Министър Игнатов, а броя имейли е към 40, ако не и повече, те просто отказват да отговорят, не знам дори и ако човек им занесе в министерството писмо написано на хартия дали ще го приемат.
Цялата схема - държавна администрация + образувателна система = дойна крава на M$ е прекалено добре сраснала се с нашата мила родина
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот bako_ttv » 14 Фев 2011, 20:27

Щом тия медии не искат да чуят нали има Господари на ефира! Няма ла да е добре да им се напомни, че е по-добре да се ползва нещо българско и безплатно, вместо нелегално да се ползва уин?! Мисля, че поне те може и да чуят това и да го излъчат!
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот SHADOWAWS » 14 Фев 2011, 20:35

bako_ttv написа:Щом тия медии не искат да чуят нали има Господари на ефира! Няма ла да е добре да им се напомни, че е по-добре да се ползва нещо българско и безплатно, вместо нелегално да се ползва уин?! Мисля, че поне те може и да чуят това и да го излъчат!

Виж това е идея вече. Има ли кой да се нагърби да им драсне няколко реда на господарите от Вас, че съм малко скаран с такива неща аз :$

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 14 Фев 2011, 20:44

Изобщо не се занимавайте с тези неща. Това е глупаво и няма да доведе до нищо добро.
Политиците и медийте са покварени и подкупни. Те не се интересуват от идеология (освен ако това не привлича избиратели/зрителски интерес). Интересуват се единствено от пачката в джоба си.
Споменатото телевизионно предаване е едно сеирджийско предаване, от една пропаднала телевизия.
Това не е начина за популяризиране на УСУ, и изобщо - на свободния софтуер. Ако си мислите че е - то аз отказвам да участвам, защото просто това не е начина. Насила не може да стане нищо.
МОН върви ръка за ръка с Microsoft, а ние с тях не можем да се борим. Нали се сещате че фирмата която "доставя" Windows лицензите за българските училища взима зверски комисионни за това?
Сигурен съм че всички можете да разберете коя е тя чрез google.
Телевизиите пък вървят ръка за ръка с правителството, защото то държи "пръчката" с която да ги накаже.
Да се целим там, е все едно да стреляме с прашка по крепостна стена :)
За сметка на това, можем да бъдем коварни - да "заразяваме" хората с идеята за свободния софтуер и Линукс. Не като им налагаме да ползват това или онова, а като просто постоянно им показваме добрите страни на свободния софтуер (те са мноого повече от лошите).
Ако "заразим" достатъчно хора, промяната ще настъпи от самосебе си, постепенно (всъщност, вече е започнала).
В дългосрочен план - това е начина.
Не говоря само за УСУ, а изобщо - за свободния софтуер.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 14 Фев 2011, 21:54

lokster написа:Изобщо не се занимавайте с тези неща. Това е глупаво и няма да доведе до нищо добро.
Политиците и медийте са покварени и подкупни. Те не се интересуват от идеология (освен ако това не привлича избиратели/зрителски интерес). Интересуват се единствено от пачката в джоба си.
Споменатото телевизионно предаване е едно сеирджийско предаване, от една пропаднала телевизия.
Това не е начина за популяризиране на УСУ, и изобщо - на свободния софтуер. Ако си мислите че е - то аз отказвам да участвам, защото просто това не е начина. Насила не може да стане нищо.
МОН върви ръка за ръка с Microsoft, а ние с тях не можем да се борим. Нали се сещате че фирмата която "доставя" Windows лицензите за българските училища взима зверски комисионни за това?
Сигурен съм че всички можете да разберете коя е тя чрез google.
Телевизиите пък вървят ръка за ръка с правителството, защото то държи "пръчката" с която да ги накаже.
Да се целим там, е все едно да стреляме с прашка по крепостна стена :)
За сметка на това, можем да бъдем коварни - да "заразяваме" хората с идеята за свободния софтуер и Линукс. Не като им налагаме да ползват това или онова, а като просто постоянно им показваме добрите страни на свободния софтуер (те са мноого повече от лошите).
Ако "заразим" достатъчно хора, промяната ще настъпи от самосебе си, постепенно (всъщност, вече е започнала).
В дългосрочен план - това е начина.
Не говоря само за УСУ, а изобщо - за свободния софтуер.

Прав си за цялото това нещо. Аз сега се опитвам да навия онтернет доставчика ми да мине на линукс (естесвено показвайки му добрите и лесни неща дето свободната ОС предлага) както и да сменят микротика с друго...но да не се отплесвам.

П.П. Ако се навият да минат на Линукс, какво да има препоръчам като ОС, УСУ или? Отговор на ЛС обаче да не стане спама много. Благодаря предварително!

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот svetli » 16 Фев 2011, 10:41

@me4oslav: Вече има нови издания на УСУ Мини и Десктоп, които при избор на английски език от началния екран, коректно зареждат съответната страна. Така че ако твоят познат все още има желание, нека опита отново, пък дано има повече късмет...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот simeon.bg » 19 Фев 2011, 06:30

Светли, моето предложение е да се потърсят училища, където има съответните кабинети и що годе разбиращи преподаватели по съответни предмети свързани с Информатиката, ИТ и другите предмети. Примерно във Видин може - езиковата, Цар Симеон и т.н.
В София може да се намерят още училища - ТУЕС, Джон Атанасов, Попов, общообразователните училища - езикови гимназии, СМГ, НПМГ и т.н.
Може към някои по-малки университети или нещо такова. В Правец - УКТЦК и т.н. Според мен един малко по-масов спам за УСУ-то в разни форуми за игри, медии, социални мрежи и т.н. ще е добро решение и аз съм готов до дни да започна с този спам. Най-голямото предимство и пред Линукс, Уиндоус и Убунту изобщо е съчетаването и възможността почти всичко да ти тръгне на компа, независимо от ОС, остава само Mac OS, ама в България ако има 1%, които да ползват Mac десктоп, лаптопи, нетбуци и т.н. ще бъде добре. А и самата техника и софтуера са завидно скъпички за нашите стандарти. Не говоря за iPad, iPod и iphone - защото ако не се лъжа и трите са с iOS. Понеже нещо от 9.13 убунтуто не ми харесва и вероятно ще пробвам УСУ-то тия дни и да се надявам да се върна към linux-а и да навлезе напълно в ежедневието ми.
simeon.bg
Зарибен
Зарибен

Мнениеот svetli » 19 Фев 2011, 11:09

@simeon.bg: Компютрите на Apple имат някаква слава на по-безпроблемни само поради две причини:

1. Apple са майстори в промотирането на продуктите си.

2. MacOS трябва да осигурява поддръжка на изключително тесен кръг от хардуер - този, използван от Apple в компютрите им.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот simeon.bg » 28 Фев 2011, 00:34

Хора, защо не качим по един торент с УСУ-вите версии в повечето тракери в България като започнем със Замунда, Арена, Дата БГ и т.н. Даже човек по тракерите може да ви намеря :D Реших да разровя и се оказа, че няма такъв торент, въпреки че е безплатна и лесно достъпна в интерент, но неизвестна до някъде, в близките дни се надявам да мина коефициент 1 и да я кача поне в един от двата тракера. А по една друга тема, явно проблемът не е бил в CD-то, а в компютъра. На друг комп Усуто бачка безотказно.
simeon.bg
Зарибен
Зарибен

Мнениеот malin » 28 Фев 2011, 01:32

Бат' Симо , изчети темата отначало и ще си отговориш сам .
Аватар
malin
Заклет фен

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения