Нова начална страница за УСУ

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Нова начална страница за УСУ

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 16:51

И така, преди време с @lokster си "говорихме" (в кавички, защото цели разговор беше 3 или 4 много картки лични съобщения) за начална страница, която да замени сегашната на адрес http://start.learnfree.eu и най-накрая му дойде реда да начертая това. Ето и какво се получи:
https://picasaweb.google.com/1005308920 ... fXutdvn9AE

Станицата се състои от три "панела" :

Банер от горе в който се вървят новини около УСУ от типа на "УСУ 8.1 мни е тук", "LiveUSB Install версия XX.YY.ZZ идва с много подобрения", "Streamripper - лесно записване на радио станции" и т.н.
    Търсачка средата, като се отиде с мишката върху картинката на търсачката (Google например) се появява лист-а с търсачки от които потребителя може да избира. Това появяване става с анимация, за предпочитане имплозия на текущата картинка на търсачката последваната от екзполизия, която изкарва всики картинки на търсачките
    Долна лента, която съдържа всички линкове към всички страници и прокети на УСУ с вид "текст под иконка" и бутон добавяне, който позволява на потребителя да добави каквато си иска страница. Специфичното тук са три неща:

Иконките и текста под тях са обезцветени (посивени) и когато потребителя отиде върху тях с мишката те придобиват истинкия си свят, а текста става черен
      Иконките са централно подравнени (центрирани) и страниците добавени от потребитял отиват на втори ред (под УСУ страниците)
      Преди бутона "+" (бутона за добавяне на страница) има вертикален разделител

При натискане на бутона "+" (за добавяне на страница) се появява диалога за добавяне на страница, начертан на снимка #2.
Премахването на страници става като нежеланата страница бива измъкната от лентата със станици (drag'n'drop) и също така горе в ляво (или дясно) на иконката и може да има "-" който да индикира премахване.
Избирането на език трябва да става автоматично спрямо това какъв е езика на системата, а също така и горе в ляво (точно на 1px под банера) могат да бъдат добавени знаменца които да позволят на потребителя да сменя езика ръчно.
Разбирасе за да работи опцията за добавяне на страници трябва да има система за потребители, която да позволява всеки потребител да има своя собствена персонализирана страница. С тази цел горе в дясно (1px под банера) трябва да има форма за логване - "Не сте влезли [Влизане]" като потребителя не е влязал и "Влезли сте като <някакъв потебител> [Излизане]" като е влязъл. Когато потребителя не е влязъл и тръгне да добавя собствена страница, то той ще бъде пренасочен към диалога за създаване на регистрация (който не съм начертал, защото си нямам на представя какво ще иска @lokster в него)

П.С. Извинявам се за есето, но трябваше да изпиша всички предвидени usecase-ове :)
Последна промяна me4oslav на 29 Авг 2012, 20:05, променена общо 1 път
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Re: Нова начална страница за УСУ

Мнениеот frankennstein » 29 Авг 2012, 19:29

Подкрепям идеята, стига lokster и svetli да са съгласни, но каквото и да решите, надявам се да запазите цветовата схема. Може би трябва да добавите още малко лилаво в стил УСУ.
Windows: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните файлове?
Потребител:Не.
Windows: Късно...
Аватар
frankennstein
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 20:02

Цветовата схема и щрифтовете трябва да са тези, които се иползват в USU за да се запази branding-а, разбира се :)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот lokster » 29 Авг 2012, 20:06

Екстра, и на мен ми харесва идеята. Сега въпроса е да седна да го направя, като ми дойде музата в 3 през нощта :)
@me4oslav уцелил си точно в десятката - все едно си ми прочел мислите...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот evgeny81 » 29 Авг 2012, 20:13

А така нова среда нов стил :)
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 20:26

Значи аз се уплаших :D Обикновено дизайна не минава с две скици и малко обяснения отдолу - този на Kazam отне месеци и все още не сме готови, Athena (файлов мениджър) отне повече от 14 скици и още не е готов, при USC след загубих им бройката колко много чертежи запекохме на дизйна на плочките и разкарването на скролбара, Qreator отнеме вече три седми и т.н. и т.н. и т.н. и т.н.
Тук работата стана от първи път и то много лесно, не се оплаквам, но си е странно :)
П.С. Утре ще видя и какво мога да направя за диалога за регистрация и влизане, не би трябвало да ми отнеме много време :P
П.С. Като говрим за нов стил ... :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 29 Авг 2012, 20:35

Мечо все пак си имаш работа с българи ние сме доста креативни и виждаме всичко вече завършено и от 2 скици :)
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 20:40

Явно ... и явно британците са най не креативната нация на света за да отнемат другите неща толкова много време xD
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 21:37

А и кои търсачки трябва да са в страницата?
Аз нарисувах само Google, Youtube и Wiki, защото позлваш само тях, но като това се прави на реална страница предполагам, че ще трябва да се сложат и други търсачки? Сещам се за например за vBox7.
Не е лошо да се направи лист с желаните неща, за да може после да се направи статистика кои са например 5-те най-искани за да знае @lokster за какво да пише backend-а :)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот lokster » 29 Авг 2012, 21:40

Просто идеята ти почти съвпада с това което аз си представях :)
Между другото, формата за регистрация (когато стигна до нея) задължително ще поддържа и вписване чрез социални мрежи (като регистрацията в СКСС - http://skss.learnfree.eu/wp-login.php)
А търсачките със сигурност ще са повече. Давайте предложения - какви търсачки ползвате?
Идеята е да има разнообразни - за различни типове ресурси.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 29 Авг 2012, 21:45

Олеле, да не се извхърлям но тази форма за вписване в Wordpress можеше да е направена много по-добре :)
Е ... за новата начална страница ще изглежда в пъти по-красиво :P
П.С. "Моите" търсачки са тези, които съм начертал ... интересно ще е ако някой каже Bing :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот yogle » 30 Авг 2012, 04:22

Яндекс :)
yogle
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 30 Авг 2012, 15:16

Диалог за влизане:
https://picasaweb.google.com/1005308920 ... 1401930450
Диалог за регистрация:
https://picasaweb.google.com/1005308920 ... 7709226450
Този път няма какво да се обяснява всичко съм начертал :D
Ако има въпроси питайте :)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот ftpkid » 07 Сеп 2012, 17:54

Търсачка - DuckDuckGo ;)

П.П. Разбрах, че някой щял да пътува за Денмарк? :)
ftpkid
Зарибен
Зарибен

Назад към Предложения