За нас лаиците

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

За нас лаиците

Мнениеот Caxe » 10 Дек 2011, 20:19

Нека започна с нянакъв семпъл увод!всичко знаем че "никой не се е родил с лаоптоп в ръцете"!Всички знаем, че ние нужна помощ,не понякога - винаги!Затова молбата ми е......може ли да се преведе някакъв учебник за тази, Дебиан базирана, дистрибуция, или не?Просто всеки иска да научи "iptables","ssh" и други подобни!Знам че, отнема време, но е много добре , по някакъв начин да се приобщим към Линукс обществото, и да се радваме, с малко старание, на това че владеем и , все повече овладяваме, този "прозорец към света"!

Аз лично,намерих книга за Fedora, и от омразна ми стана интересна!Направих си Samba server, и бях много щастлив!После открих ClearOS и си имах вече и рутерче!Но, всичко е под ръководството на "Червената шапчица"(А, аз не съм инфантилен! :))) ).Така че, ако могат различните напреднали, професионално, потребители, да ни помогнат на нас начинаещите, независимо възрастов критерий,национална принадлежност и т.н.!
Затова с надежда в очите ви казвам "UBUNTU"!Вие знаете преводът! :)
Caxe
Новак
Новак

Re: За нас лаиците

Мнениеот Боян » 11 Дек 2011, 18:11

Caxe , аз съм повече лаик от теб.Със съжаление установих че за разлика от платения софтуер, за разпространението на свободния софтуер не се полагат особени грижи.Очевидно въпросът който поставяш е твърде назрял защото не само следващото Убунту, но доколкото знам и други дистрибуции ще бъдат с дългосрочна поддръжка.За обикновен български потребител като мен УСУ-то е единствената възможност да ползвам Линукс.
Освен това следващото УСУ ще бъде с дългосрочна поддръжка.Очевидно у нас това е единственото възможно засега.
Много се радвам че има такива момчета,които правят това.Надявам се да стават повече.
Боян
Старши член
Старши член

Мнениеот ivanovaraly » 16 Мар 2012, 21:34

Боян написа:Caxe , аз съм повече лаик от теб.Със съжаление установих че за разлика от платения софтуер, за разпространението на свободния софтуер не се полагат особени грижи.Очевидно въпросът който поставяш е твърде назрял защото не само следващото Убунту, но доколкото знам и други дистрибуции ще бъдат с дългосрочна поддръжка.За обикновен български потребител като мен УСУ-то е единствената възможност да ползвам Линукс.
Освен това следващото УСУ ще бъде с дългосрочна поддръжка.Очевидно у нас това е единственото възможно засега.
Много се радвам че има такива момчета,които правят това.Надявам се да стават повече.

С две ръце Ви подкрепям момчета, ако се направи подобен учебник съм сигурен че ще удвоите потребителите си. За мен също е сложно да работя с доста линукс системи, но благодарение на УСУ използвам линукс. Поздрави :)
ivanovaraly
Новак
Новак

Мнениеот малин » 16 Мар 2012, 22:21

Е-е-е , не може с две риби и чаша вино да се нахранят всички . Не искайте невъзможни неща от САМО 2 човека , кое по напред .
Аватар
малин
Заклет фен

Назад към Предложения