[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4673: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4674: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
УСУ / SKSS - форуми • Виж темата - Предложения, въпроси и проблеми относно KDE и УСУ 8

Предложения, въпроси и проблеми относно KDE и УСУ 8

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: Предложения, въпроси и проблеми относно KDE и УСУ 8

Мнениеот bako_ttv » 15 Ное 2011, 22:50

И аз ползвам Кубунту 11.10 и нямам никакви проблеми с VLC
Даже и мандаринката (Clementine) ползвам, и с него нямам проблеми.
Единствено такова потъмняване за което говориш имах след спиране на VirtualBox, но проблема се оправя бързо с клавишна комбинация Alt+Shift+F12
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот ert65 » 15 Ное 2011, 23:15

ert65
Старши член
Старши член

Мнениеот and1soma » 15 Ное 2011, 23:59

Последна промяна and1soma на 16 Ное 2011, 01:52, променена общо 1 път
"Нищо не е по-далеч от истината."
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 16 Ное 2011, 00:08

Всъщност има всичко без Г) (не важи в пълна сила в kickoff), но както и да е - KickOff и Lancelot са двете менюта, които харесвам, при все че съм "heavy alt+f2 user" (тоест препочитам да пиша, вместо да цъкам :D Просто от гледна точка на UI (потребителски интерфейс Lancelot) по ми харесва, но това са си изцяло мои предпочитания :P (Ще съм щастлив и с Kickoff по подразбиране)
П.П. Проблема с локализацията въобще и не съм го забелязал, защото всички ОС-и (Кубунту и Убунту) са ми на британски англисйки :D
А сега се връщам в Gnome-Shell ада с рекурсии, кофти направено API, излишно вграждане на JS анимации и GTK елементи само и само да направя категории в едно тъпо и просто dropdown menu (GS разширението на Mechanig) ... :D ... после съм се заел и да направя онлайн радио разширение, което си нямам на идея как ще го направя, но ... :D
Иначе за пакетите - KPackageKit, няко пробвал ли го е скоро? Утре ще го разгледам и ще видя какво му е състоянието ... кой знае, може да се укаже мгически заместител на GDebi+Synaptic+USC (малко вероятно, но все пак)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот svetli » 16 Ное 2011, 09:29

@and1soma: Малко коментари и отговори на въпросите ти:

- Менюто почти със сигурност ще е Kickoff - просто то е по-близо като начин на работа до класическо главно меню, а и е преведено на роден език.

- Терминалът ще се стартира с Ctrl+Alt+T, сега е моментът да бъдат предложени и други липсващи клавишни комбинации, за да ги включим по подразбиране.

- Темата на показалеца ще е Polar, a на иконите elementary_usu, т.е. остават непроменени спрямо досегашните издания. Специално по темата с икони сме положили МНОГО усилия и мисля, че в момента спокойно можем да претендираме че е една от най-богатите и съвместими теми въобще, независимо дали я използваш под КДЕ или ГНОМ...

- Взаимодействието с обектите ще е с двойно цъкане, както е било и досега в УСУ.

- Клавиатурните подредби ще бъдат със знаменца, но не с грозните такива от КДЕ... :) Вместо това ще използваме тези от УСУ 7, които по наше скромно мнение са видимо по-добре нарисувани.

- GTK приложенията в УСУ 8 изглеждат ТОЧНО като тези на KDE. Като това касае не само GTK2 но и всички GTK3 приложения - май сме първата дистрибуция който осигурява подобна стандартна интеграция на GTK3 под KDE. Така че ужасяващо грозни прозорци няма да има... :)

- Създаването на резервни копия на текстовите файлове е изключено в УСУ 8.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 16 Ное 2011, 12:06

И при мен се получава същия проблем с VLC в 11.10 (т.е. превърнато във вече тестово УСУ8), така че ще търсим решение за проблема.
Засега просто знаем че съществува, но не сме му обърнали все още внимание.

Между другото, ето как ще изглеждат GTK2 и GTK3 приложенията в УСУ8 (Synaptic e GTK2, a "Източници на софтуер" - GTK3):
KDE4-GTK-APPS.png

Още една екстра която гласим е, че Dolphin ще поддържа така наречените "Места", които ще отговарят на XDG спецификацията - в страничния панел автоматично ще се добавят Връзките към "Документи", "Музика" и т.н., и при смяна на системния език ще се сменя и името на отметките и папките (както беше и досега в УСУ7):
Daolphin-Places.png

А, относно kffmpegthumbnailer - наистина, ще можем да използваме него. Мислех си че зависи от ffmpeg (заради името), но сега виждам че не зависи от него, така че наистина няма да има нужда да правя VLC-базиран thumbnailer
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 16 Ное 2011, 13:36

Ок, установих че KpackageKit е мъртъв (или поне го няма нито в подразбиращите се хранилища, нито в PPA).
Та какво ще се ползва като софтуерен център? Ubuntu Software Center, Muon Software Center или Lubuntu Software Center?
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот lokster » 16 Ное 2011, 13:44

Засега сме избрали Synaptic като мениджър на пакети и Muon като софтуерен център.
Софтуерния център на ubuntu просто няма как да го ползваме в KDE - зависи от прекалено много излишни неща (от сорта на libunity, ubuntu single signon, gnome-icon-theme, libappindicator и т.н.). Просто не е съобразен с друга среда освен gnome/unity.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот and1soma » 16 Ное 2011, 15:41

Тъкмо щях да ви подканвам, да сложите иконки на папките Документи, Изображения.. и т.н. и да ги преместите отстрани в "Места" -

Изображение

но виждайки от снимката, която , малко сте разместили стандартният вид -

Изображение

и

Изображение

бихте ли разместили начинът им на подредба, за да бъде идентичен с досегашният?

Иначе и при мен Synaptic изглежда добре, ако не е пуснат в администраторски режим т.е. като Root -

Изображение

бихте ли пуснали снимка от Системни настройки > Изглед на програмите > Външен вид на GTK+, за да видя, как сте настроили нещата? Също много ми е интересно, как сте включили поддръжката на GTK+3 приложенията?

1. Днес премахнах подскачащите иконки, които се появяват, когато стартирате приложение и честно да кажа така е по-добре, просто отдолу в лентата пише например "Dolphin" и едно кръгче се върти до него, лично на мен ми харесва повече така. Тези подскачащи иконки ме карат да мисля, че дадено приложение стартира по-бавно, просто след като ги премахнах, сякаш всичко започна да се стартира по-бързо. :D А и мисля, че са не практични за по-малките екрани!?

2. Също днес си настроих файловете и папките да се стартират чрез двойно щракване и да си призная, не е зле, но едно нещо ме дразни, че когато кликна на някоя папка на екрана, тя се свива сякаш ще се отвори, а не се отваря, защото е настроено да го прави, чрез двоен клик. Бихте ли могли да го премахнете това нещо? Във файловият мениджър не е така, само на десктопа. Ако вече сте настроили файловете и папките да се стартират, чрез двойни щракване, просто отидете на десктопа и кликнете на даден обект и ще разберете за какво говоря.

3. И имам едно предложение за нова програма в УСУ 8 Десктоп. Тя се казва , това е текстов редактор за уеб програмиране, поддържа C/C++, CSS, CFML, gettext PO, HTML, XHTML and HTML5, Java, JavaScript, JSP, Octave/MATLAB, Pascal, Perl, PHP, Python, R, Ruby, Shell, SQL, XML и оцветяване на конкретния език, поддържа също и автоматично довършване на команди, на български е, можете да го намерите в подразбиращите се хранилища на Ubuntu, и с ръка на сърцето мога да каже, че е на равно, да не кажа по-добър от , които между другото е Open Source, а няма версия за Linux?? -

Изображение

И последно, искам да попитам, скоро ще бъде ли пусната тестова версия на УСУ 8? И изобщо възнамерявате ли да пускате такава?
Последна промяна and1soma на 16 Ное 2011, 16:41, променена общо 1 път
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 16 Ное 2011, 16:06

Хмм, Kate не върши ли същата работа като BlueFish, че и повече?
И още една идея от мен, не е ли по-добре Dolphin да си идва със стандартния вид за папките "Иконки" (а не както е на снимката - дърводвидна структура с плюсчета). Поне според мен "иконки" са си по-добре, защото първо са по-големи, второ като че ли са по-лесно разбираеми и трето Dolphin е пригоден да работи най-добре с този изглед заради плюсчето и миносчето (служат за маркиране отмаркиране на иконка), които работят в режим "иконки".
А да, и какво стана с идеята за едниничния клик - поне според мен е по-добре, защото Dolphin е нагоден да работи с единичен клик (отново заради плюсчето и минусчето).
@and1some - тази снимка на Nautilus е от Nautilus 2, а УСУ идваше с Nautilus Elementary. В момента Dolphin е нагласен точно като него. И както всички знаем Nautilus Elementary е далеч по-добър от Nautilus 2 ... а Nautilus 3 не желая да го дискутирам, че ... :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот lokster » 16 Ное 2011, 16:36

По ред на номерата:
- в УСУ8 ще се използва двойно щракване с мишката (функциите с + и - в Dolphin работят еднакво добре и в двата режима). Това че KDE потребителите са свикнали да използват единично щракване не е решаващ фактор - досегашните потребители на УСУ пък са свикнали с двойно щракване (включително и ние) така че двойното щракване остава. Идеята е да се запазят старите навици в новата среда.
- стандартния изглед на Dolphin ще е с големи икони а не "Детайли" (т.е. ще бъде както си е, и както е бил досега в УСУ)
- настройките на GTK не сме ги направили от графичния интерфейс, а чрез промяна на няколко конфигурационни файла плюс инсталация на oxygen енджин за GTK3 (от PPA). От графичния интерфейс не може да се настрои толкова добре :)
- Bluefish - какви са му предимствата пред Krita?
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот and1soma » 16 Ное 2011, 17:14

Предимствата на Bluefish пред Krita, са че Bluefish е 688 kb, а Krita е 12,3 mb. И това са само за тези пакети, без зависимостите им, а зависимостите на Krita са дооста.
И на първо място, Bluefish е редактор за уеб разработване, а Krita - програма за обработка на изображения. :D
А предимствата на Bluefish пред Kate са, че Bluefish е специализиран редактор с допълнително допълване на командите, оцветяване на съответните редове, брояч на редовете и куп програмни езици, които Kate едва ли поддържа.
Като човек захванал се от скоро да се опитва да програмира на HTML и CSS, мога да кажа че Bluefish e най-добрата програма за тази цел под Linux и е достоен съперник на Windows-кият фаворит Notepad++.

Какъв пощенски клиент ще се използва в УСУ 8?
Аз мисля, че KMail е прекалено сложен за настройване от обикновени потребители.
Трябва да въвеждаш Incoming Mail и Outgoing Mail, неща които дори аз едва ли ще намеря за отделните пощи.
Аз лично съм за Thunderbird, а и интеграцията му с KDE е на много добро ниво - .
Също, коя програма за съобщения ще използвате?
Единственият недостатък на Kopete е, че не поддържа Facebook chat.
Моeтo предпочитаниe e Pidgin - .

И последно, искам да попитам, скоро ще бъде ли пусната тестова версия на УСУ 8? И изобщо възнамерявате ли да пускате такава?
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот bako_ttv » 16 Ное 2011, 19:19

Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот lokster » 16 Ное 2011, 19:31

Имах предвид Kate, не знам защо съм написал Krita :D
Така или иначе, работил съм с Bluefish, отскоро работя с Kate - мисля че няма голяма разика.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот ert65 » 16 Ное 2011, 21:42

А коя програма ще изберете за архивиране/разархивиране, че подразбиращата Ark нещо....Ако все пак решите да я оставите знае ли някой друга алтернатива за такова KDE приложения, че май гномския file-roller идва с доста зависимости.
ert65
Старши член
Старши член

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения