УСУ 8 с KDE - УРА!

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: УСУ 8 с KDE - УРА!

Мнениеот me4oslav » 10 Ное 2011, 00:07

Не мислех, че ще ползвам това xkcd някъде другаде освен в OMG! Ubuntu!, но уви, наложи се ...
И напълно изчерпва ситуацията тук:
http://xkcd.com/386/
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот vesaka » 10 Ное 2011, 09:56

Някой в една друга тема, беше дал предложение на УСУ с КДЕ. И някой му беше казъл, че ако излезе такова нещо на яве, то най - вероятно ще се казва УСКУ :). Явно тези хора излязоха пророци и наистина ще си имаме УСУ с КДЕ. Поздравявам ви за избора и ви подрепям напълно!
vesaka
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 10 Ное 2011, 11:09

+1 за me4oslav :D
А за backinblack (AC/DC) - DEL
Не можа да се разбере този човек от дума...
:EDIT ако си направи регистрация без цел да се заяжда с нас - никой няма да го закача - досега все сме били горе-долу толерантни към всички.

@vesaka то в онази тема за KDE аз твърдях че няма да има УСУ с KDE, обаче нещата тогава бяха много по-различни. Досега се промениха толкова много, че KDE стана най-подходящ за нашите нужди...
Както вече писах някъде, поуката за мен е "никога не казвай никога" :angel:
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот malin » 10 Ное 2011, 18:42

@me4oslav а нещо подобно като блоксхема няма ли :) .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот vesaka » 10 Ное 2011, 19:18

lokster написа:+1 за me4oslav :D
А за backinblack (AC/DC) - DEL
Не можа да се разбере този човек от дума...
:EDIT ако си направи регистрация без цел да се заяжда с нас - никой няма да го закача - досега все сме били горе-долу толерантни към всички.

@vesaka то в онази тема за KDE аз твърдях че няма да има УСУ с KDE, обаче нещата тогава бяха много по-различни. Досега се промениха толкова много, че KDE стана най-подходящ за нашите нужди...
Както вече писах някъде, поуката за мен е "никога не казвай никога" :angel:

Разбирам ви напълно и ви поздравявам за избора.
vesaka
Старши член
Старши член

Мнениеот usu_fan » 10 Ное 2011, 20:16

А с кое ядро ще е новото усу? Питам защото настоящето 2,6 смила батерията на лаптопа много бързо. От някъде чух че с новото ядро ще пести батерията като седмицата на уиндоус.
usu_fan
Новак
Новак

Мнениеот me4oslav » 10 Ное 2011, 20:24

@malin, какви блоксхеми те гонят тебе? :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот malin » 10 Ное 2011, 21:42

Нещо като това http://hikma.blog.bg/drugi/2010/09/28/b ... iia.612302 , но с изображения . Като имам повечко време може да измисля нещо .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот lokster » 10 Ное 2011, 22:02

@usu_fan УСУ8 ще бъде с най-новото ядро, налично в хранилищата на Ubuntu към момента на излизането (на УСУ).
Дотогава има време, така че да се надяваме че нещата ще се поизгладят.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Karlson » 10 Ное 2011, 22:29

За съжаление КДЕ не ме кефи.Няколко пъти го пробвам, но не е за мен.Сега се върнах на убунту 10,10 и за съжаление ще минавам на Юнити като излезне убунту 12,04 и на 10,10 спре подръжката.Убунту с юнити са бъдещето.Тъжно, но факт.Това е приятели.Всички знаем, че нашето преодкриване на КДЕ е само тъжна надежда че нещата не са такива каквито са.Само след няколко месеца вече КДЕ ще си е това което винаги си е било - кофти тежка и непопулярна среда, която освем за нежелана алтернатива за нищо друго не става.УСУ още догодина за да оцелее ще бъде с юнити и вашите сега критики които ще последват към коментара ми ще бъдат безсмислена агония да се защитата вече мъртвото - досегашния линукс.Големите в бранша са решили - много милиони потребители и ние сме само основата за това начинание.Линукс след гном 3 вече никога няма да бъде това което беше, защото Х средата изглежда като на някогашните правец 86. за L пък направо...никому неизвестно нещо.КДЕ - никога неосъществила се проекция на линукс.И вместо да се гневите на мен, по добре осъзнайте че сте предадени от своите - тези които създават линукс.Младо поколение има сред тях с лакоми амбиции за известност.Жажда за равнобой с големите, резултат на което е гном 3 и отрочета като юнити.Убунту вече е по близко до Бил Гейтс отколкото до нас.Не виждате ли, че каноникъл искат един ден....да продават убунту.
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот me4oslav » 10 Ное 2011, 22:39

Мне, Ubuntu никога няма да се продава (Марк го е казвал безброй пъти) - има платена подръжка, платена cloud система, купуване на Убунту стоки и т.н. НО самото Убунту винаги ще е безплатно... И е нормално Марк да иска комапнията му да прави пари, няма пари да я издържа вечно, все някога ще му свършат и какво правим после? Пляскаме с ръчички ли?
А колкото до натоварването в KDE:
Изображение
И това е с огромно количество отворени терминали и текстови редактори и Хромиум с 11 отворени под-прозореца и приличен брой плазмоиди ...
Иначе, че някой решения в Gnome 3 бяха грешни - бяха, тук няма смисъл да се спори (същото важи и за някой неща в дизайн-а на Dash в Unity, които ще бъдат поправени за 12.04)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот Karlson » 10 Ное 2011, 23:00

Грешиш.Юнити никога няма да се хареа на тези които сега ползват линукс.За бъдещите потребители ще бъде само безплатен уйндолс.Гном 3 шел никога няма да влезе в реална дистрибуция поради липса на търсене.Относно КДЕ - стига глупости, не става.Линукс винаги е било за тези които разбират повече, спецовете.Чичковците които сега го разработват искат да се ползва и от тъпаците, тези които са...обикновенни ползватели на нещо което работи на ток.
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот me4oslav » 10 Ное 2011, 23:08

Аз ли съм прост или и Linux Mint 12 и Fedora (15 и 16) идват с Gnome-Shell по подразбиране.
А иначе щом искам да бъдеш оптимист - бъди си ...
Отдавна съм спрял да влизам в безкрайни дискусии с хора песимисти, оставям те да си пишеш сам.
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот Karlson » 10 Ное 2011, 23:17

Да прав си, но те идват сега, след месец, а след година?Гном 3 шел ще е само болезнен спомен от неосъществил се проект оставил за съжаление само една жива среда - юнити.Ти бъди по отворен към реалноста и чети повече по форумите - никой не го харесва това новото.Даже и нашите приятели които създават УСУ.Я да кажат ако беше още по старому с гном 2 щяха ли да минават на КДЕ?И не съм песимист.90 процента от милионите линукс потребители не харесват гном 3.Ти си прав а милиони грешат?
Karlson
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 10 Ное 2011, 23:22

@Karlson бъдещето е това, което потребителите изберат. Времето най-добре ще покаже.
Колкото до УСУ - изборът беше: или ще имаме УСУ със среда, различна от Gnome-Shell / Unity, или няма да имаме УСУ - просто защото ние като създатели на УСУ не одобряваме Unity/Gnome-Shell и тяхната парадигма, и не виждам логика да базираме дистрибуцията си на нещо, такова. Нали, все пак, човек прави това което му харесва.
Относно натоварването, досегашните ни тестове показват че системите ни не се натоварват повече с KDE (ако щеш вярвай, но и за наша изненада). Това може само да ни радва, тъй като и ние имахме резерви по отношение на необходимите системни ресурси.
Засега обаче, нещата изглеждат много обнадеждаващо.
Не се опитвам да оправдая избора ни или да изтъквам едната среда пред другата - и двете си имат своите плюсове и недостатъци, и ако беше възможно - не бихме сменили "класическия" GNOME с KDE.
Не защото KDE е толкова по-лош или по-добър, а просто защото УСУ от самото начало ползва GNOME, и за добро или лошо беше средата с която сме свикнали.
Към тогавашния момент, KDE наистина бе по-лошият избор (за нас), но сега виждаме поне в момента това далеч не е така.
Не очакваме всички да са съгласни с това ни решение, но го обмисляхме доста, и в крайна сметка за добро или лошо е решено.
Обратната връзка която получихме откакто го обявихме, въпреки че не е кой знае какво на фона на потребителската база на "големите" дистрибуции, генерално е положителна, и затова - действаме с пълна пара :)
В личен план, аз не намирам Unity за по "прост" за работа, даже обратното - по-сложен ми е, тъй като всичко е скрито от мен (с цел да бъде по-просто...). Но това съм аз... който го харесва - нека го ползва.
Това е хубавото на Линукс - всеки може да избере друга среда или дори дистрибуция която му допада най-много или която може да нагласи по свой вкус. А ако беше "другата" ОС, там нямаше да има избор. Или ползваш стандартната среда, или ползваш стандартната среда :)

Всъщност, от постовете ти не разбрах според теб кое трябва да използваме - KDE, Gnome 2.x, Gnome-Shell или Unity, защото май не ги харесваш и четирите :)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения