УСУ 8 с KDE - УРА!

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: УСУ 8 с KDE - УРА!

Мнениеот radoshow » 09 Ное 2011, 14:00

@backinblack Ако имаш проблем с настройката на клавиатурата на XFCE и LXDE казвай да помагаме. ;)
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 09 Ное 2011, 14:24

А да питам имали друга алтернатива за DSL връзка в КДЕ освен с pppoeconf в терминал.Защото не я показва в Нетворк менаджера преди соновно това ме спираше при използването на средата докато не разбрах командата.Та ако някой знае алтернативен начин с който няма проблем би ли го споделил.
Благодаря
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот konan » 09 Ное 2011, 14:51

Реших и аз да пробвам КДЕ.Засега изникнаха два въпроса:
1.Как да си пусна камерата в скайп,
2.Как да си направя стартер на десктопа.
konan
Заклет фен

Мнениеот svetli » 09 Ное 2011, 15:30

Не изпускам нищо... Просто самият аз през последните години се занимавам много активно с превод и знам горе-долу колко и кои са преводачите. Не сме много и определено преводачите с опит вече се занимават с преводите на новите, а не на старите среди. Но така или иначе създаването на форк на стар код не ми се струва особено привлекателно. Просто GTK2 вече си е остаряло. Виж, ако Гном 3 беше еволюционно развитие на идеите заложени в гном 2 нямаше да го изоставя в никакъв случай. Но по отношение на средата просто разликите са твърде големи и в случая от потребителска гледна точка просто прехода от Гном 2 към КДЕ 4.Х ще е по-лесен отколкото към Гном 3...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот eclipter1 » 09 Ное 2011, 15:41

здравейте,
УСУ 8 подходящ ли е за абсолютно начинаещ?
eclipter1
Новак
Новак

Мнениеот backinblack » 09 Ное 2011, 16:12

radoshow написа:@backinblack Ако имаш проблем с настройката на клавиатурата на XFCE и LXDE казвай да помагаме. ;)

Раде, и в линукс форума има не едно и две обяснение за настройката на клавиатурата, но въпроса е че го няма като юзер френдли настройка в менюто, а това е си е дна от първостепенните настройки.

Светле, аз не разбирам много, но от коментари по форумите съм останал с впечатление, че не е невъзможно да се портне гтк3 в гном 2.
Новата версия на Минт която ще е базирана на 11.10 ми се струва, че ще ключава за развитието на мате. Преди да излезе 11.04, Убунту беше на първо място в дистроуач, а Федора второ и минт трето или четвърто. След излизането на 11.04 Минт изкара Катя с Гном 2 и убунтовците се прехвърлиха на него. Сега всеки момент ще излезе новата им версия с Мате и моите очаквания са, че ако получи одобрение от потребителите, ще се концентрират изцяло върху нея и ще увлекат тези които предлагат комерсиален съпорт за бързо развитие на нещата.
Просто трябва да се изчака само реакцията на потребителите от новото дистро с Мате на на Минт ;)
backinblack

Мнениеот bako_ttv » 09 Ное 2011, 17:47

backinblack написа:...но въпроса е че го няма като юзер френдли настройка в менюто, а това е си е дна от първостепенните настройки.

Не мислиш ли, че УСУ 8 още не е готово, а и има нещо което пропускаш: УСУ винаги е идвало предварително настроено да е юзър френдли, максимално опростено за използване от всички (най-вече начинаещите), за разлика от оригинално Убунту! Така, че и УСУ 8 ще бъде настроено предварително, а и за това се пуска предварителното инфо тук във форума и в сайта, за да може повече хора да се изкажат по въпроса и да се стигне до най-доброто. Именно за това е БГ дистро, което май остана единственото, което се поддържа, поддържало се е и ще продължи да се поддържа и за напред ;)
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 09 Ное 2011, 18:23

Нищо лошо не виждам в Тринити, просто в сравнение със КДЕ 4 има много малко потребители.
Иначе няма лошо, който иска да си го ползва, просто няма да стане популярно, ползвано и поддържано като големият си братовчед
Последна промяна me4oslav на 09 Ное 2011, 20:55, променена общо 1 път
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 09 Ное 2011, 18:41

bako_ttv написа:
backinblack написа:...но въпроса е че го няма като юзер френдли настройка в менюто, а това е си е дна от първостепенните настройки.

Не мислиш ли, че УСУ 8 още не е готово, а и има нещо което пропускаш: УСУ винаги е идвало предварително настроено да е юзър френдли, максимално опростено за използване от всички (най-вече начинаещите), за разлика от оригинално Убунту! Така, че и УСУ 8 ще бъде настроено предварително, а и за това се пуска предварителното инфо тук във форума и в сайта, за да може повече хора да се изкажат по въпроса и да се стигне до най-доброто. Именно за това е БГ дистро, което май остана единственото, което се поддържа, поддържало се е и ще продължи да се поддържа и за напред ;)

Бако, КДЕ е съвсем друга концепция, съвсем други са основните програми които се ползват, а момчетата толкоз години работят само с гном, имат си наблюдения и за бъгове и за програми които да вкарат и още куп неща създавани през това време и използвани в различните версии. Сега тръгват почти от нулата, само с някаква гола подкрепа на фенове, което пък сравнено с началото с което са започнали пак е в повече! Може и да стане така като казваш, но едва ли ще е с първата версия.
Определено ще имат нужда от конструктивни предложения от такива като Мечо които отдавна ползват КДЕ, но КДЕ не е Гном!
Аз преди време точно така инсталирах Убунту и Кубунту и на пръв поглед като уиндоус потребител ми допадна повече КДЕ, но точно след по-малко от седмица взех кардиналното решение да не се занимавам повече с КДЕ, а да се концентрирам върху Гном-а.
Не искам да спорим КДЕ vs Гном. След като и двете среди са почти еднакво разпространени приемам, че и двете са еднакво добри и въпрос на вкус и навици е кое да предпочетеш.
backinblack

Мнениеот lokster » 09 Ное 2011, 18:47

7 дневен бан за backinblack. Писна ми на ... вече (с извинение за израза).
Не е като да не го предупредих 18 пъти да спре с безкрайните спорове.
Като гостуваш някъде - съобразяваш се с домакина, а не тръгваш да му обясняваш как ТРЯБВА да си подреди къщата.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот plamen74.72 » 09 Ное 2011, 19:34

Имам усещането, че backinblack върви напред, но гледайки назад! Както и да е, дано тази му почивка го вразуми!
Иначе с подредбата на къщата е абсолютно така - единствено може идеи да се дават, но не и да се налагат, а домакина решава кое е най-добро!
Колкото до УСУ 8 съм абсолютно съгласен с решението ви и го подкрепям с две ръце!

п.с.Май в цялата история около backinblack пропуснахме два, три въпроса по-горе в постовете на konan и eclipter1
(или аз не виждам отговорите им)?! :D
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 09 Ное 2011, 19:45

konan написа:Реших и аз да пробвам КДЕ.Засега изникнаха два въпроса:
1.Как да си пусна камерата в скайп,
2.Как да си направя стартер на десктопа.

1 - "би трябвало" да се пуска така, както се пуска във всяка една среда - просто влизаш в настройките на Skype, и разрешаваш камерата (друг е въпроса ако има някакъв проблем с драйвера, но това не касае работната среда)
2 - "хващаш" иконката от менюто с мишката, и влачиш я върху работния плот, и като я пуснеш, от контекстното меню което се показва избираш "Създаване на връзка"

eclipter1 написа:здравейте,

УСУ8 още не е излязъл. В момента най-актуалната версия УСУ7, и според нас е подходяща за начинаещи (това е целта) - стига да са готови да научат някой и друг нов навик, или да не ги е страх да питат ако имат проблеми :)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот svetli » 09 Ное 2011, 19:59

eclipter1 написа:здравейте,

Имаме намерението УСУ 8 да бъде поне толкова, а по-възможност и по-лесно за използване от предишните издания.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот AC/DC » 09 Ное 2011, 23:38

plamen74.72 написа:Имам усещането, че backinblack върви напред, но гледайки назад! Както и да е, дано тази му почивка го вразуми!
Иначе с подредбата на къщата е абсолютно така - единствено може идеи да се дават, но не и да се налагат, а домакина решава кое е най-добро!
Колкото до УСУ 8 съм абсолютно съгласен с решението ви и го подкрепям с две ръце!

п.с.Май в цялата история около backinblack пропуснахме два, три въпроса по-горе в постовете на konan и eclipter1
(или аз не виждам отговорите им)?! :D

Много си прав Пламка, но проблема май е, че Краси е типичен българин който всяко мнение различно от неговото без значение конструктивно или заяждащо го тълкува от позицията на "домакин" или аз поне с такова убеждение оставам!
AC/DC

Мнениеот AC/DC » 09 Ное 2011, 23:41

lokster написа:7 дневен бан за backinblack. Писна ми на ... вече (с извинение за израза).
Не е като да не го предупредих 18 пъти да спре с безкрайните спорове.
Като гостуваш някъде - съобразяваш се с домакина, а не тръгваш да му обясняваш как ТРЯБВА да си подреди къщата.

Красе, май ще е добра идеята ми да допълниш правилата на форума с още едно: Никога не изразявай мнение различно от това на модератора/собственика!
AC/DC

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения