УСУ 8 с KDE - УРА!

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: УСУ 8 с KDE - УРА!

Мнениеот malin » 08 Ное 2011, 22:10

Като оставим настрана работата по персонализацията на средата , ще падне много работа и по ръководството . Поне , да се надяваме , няма да има толкова питания за К3Б и к-торент , пък и за още други "к"ата .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 08 Ное 2011, 22:18

Cosmos-p.png
И като заговорихме за тапети :P
Cosmos-p.png (197.06 KiB) Прегледано 4445 пъти

Сваляне от тук:
viewtopic.php?f=5&t=12&p=13691#p13691
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот malin » 08 Ное 2011, 22:55

Веднага си го сложих за употреба , въпреки че е в ъмм ... много КДЕ стил :rofl: . Чесно казано - подразбиращия се фасон на КДЕ много ме е дразнел , като на Мак . Да издържа цял месец без да сменя я шрифта , я нещо друго , но подразбиращата среда на УСУ я ползвам за успокоение :D ... и после пак..
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 08 Ное 2011, 23:03

Никога, ама никога не сменям нищо по визуалните настройки в KDE - поне според мен Oxygen иконките и темата са си идеални, същото важи за Air - Plasma темата.
И в никакъв KDE стил не съм се цели, просто за по-малко от 10 минути в GIMP се получи това, нямах никаква специфична идея или скици или каквото и да е, просто стрелях на посоки :D И при всички положения подразбиращия се тапет на KDE - Horus е милиарди пъти по добър от този на Ubuntu, който мо пое усмотрение вече се нарича "Purple Salad" ("Лилава салата") :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот svetli » 08 Ное 2011, 23:58

malin написа:Като оставим настрана работата по персонализацията на средата , ще падне много работа и по ръководството .

Абсолютно прав си. Има вероятност УСУ 8 (поне първоначално) да е с по-бедно ръководство, но ще се постараем да наваксваме бързо. Естествено, не бихме отказали помощ при писането на ново ръководство..., но явно това е работа досадна и човек е склонен да се скатае от нея... :)
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот malin » 09 Ное 2011, 00:11

Бат Ме4о ,Ха-ха-ха . Ти си "промит мозък" ( разбирай го в добрия смисъл) . Каквото и да правиш - то ще си отговаря на твоите вкусове . Аз пък харесвах зеления цвят на ЛМинт ( не К версията във син) и може би затова дълго време го ползвах , пък и беройци са зелени ( това вече е съвпадение , иначе съм фен на Уест Хем ). КДЕ когато се запалих по Линукс ми харесваше , но Ментата ме спечели с цвета (може би) .
Бях чел , пък и сигурно е вярно , че било важно каквъв цвят ще облечеш на интервю за работа , и от тоя род ... Те , стилистите, модистите , нали от това си вадят хляба (махаме рекламата) .
По темата - имам спомен , че на различните плотове можеше да имаш различен тапет , което е още един + . За Гнома имаше програма , ама гълташе ресурс . И както казах , ръководството никак няма да е лесно за направа , най-малкото защото има доста фини настройки . :D КДЕ - прости настройки / КДЕ - екстра(нормални) настройки ;) де да беше толкова лесно .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот malin » 09 Ное 2011, 00:26

@svetli , знеаш ли , имам проблем с изразяването . И най-тъпото е , че го знам и се усещам , но ... го правя .
Не бих отказал помоща си ... , но наистина съм "куца кранта" . Специално за старото ръководството - имаше някои моменти докато го четях , които не бяха много ясни( или не пълни) и обещавам да повдигна внимание на тях , като забележа .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 09 Ное 2011, 00:58

svetli, lokster четох статията ви и си мисля, че избързвате за КДЕ-то! Според моята логика, гном 2 ще получи тласък напред. Разработката на Линукс се финансира основно от тези които предлагат платена поддръжка. Някъде бях чел, че ред хад са най-големия разработчик, а един такъв който предлага платена поддръжка, това са толкоз много потребители които РАБОТЯТ на този компютър и за тях нямате си проблем колко ще е трудно преминаването на друга среда, колкото близка да е до старата. Имам някакви наблюдения как се мръщят хора които работят на ХП и трябва да преминат на 7 и не искат да чуят за седмИца, а камо ли от гном на кде или хфсе. Аз съм сигурен, че това мате за което пишете в другата тема, ако получи малко по-сериозна подкрепа от минт и ще увлече и други да налеят кинти за разработка. Сент ОС 6 дето си е копие на редхад е с гном 2.28. Аз още преди да прочета за мате очаквах, че няма начин да не се пръкне форк и се случи. Поне в близките 2 години, гном 2 ще е актуален!
backinblack

Мнениеот malin » 09 Ное 2011, 01:19

М-да . Личи си , че не следиш развитието на УСУ . Всяко дистро ( според някои УСУ не е , ама карай) си има собствена "политика" която следва . На мен ми беше интересно каква среда ще изберат и се изненадах , но като се замислих - най-правилната за тяхната политика . И точно от нея има такива "триения" с теб . Тя не покрива точно и моята посока , но има мини вариант (преди нямаше) , и сега (почти) е идеалното дистро за мен .
Обаче . Какво ще се случи след 2-3 версии ;) . Дано сме живи :D ...
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 09 Ное 2011, 03:21

Не, не следя развитието, нито пък ги критикувам за избора им! Просто Краси не веднъж се е изказвал крайно за това, че усу няма да има кде и по-вероятно хфсе, но не и кде. Според съображенията написани в онази статия и по принцип крайно отношение срещу кде което демонстрирал Краси, мисля че прибързват. Иначе моето лично мнение е, че на този етап, по-добре кде вместо хфсе и лхде, но аз лично залагам на гном 2, но ако се появят някакви проблеми със съвместимост на програми с гнома и аз ще бягам към кде или...... уиндоус :D
backinblack

Мнениеот svetli » 09 Ное 2011, 07:24

backinblack написа:Не, не следя развитието, нито пък ги критикувам за избора им! Просто Краси не веднъж се е изказвал крайно за това, че усу няма да има кде и по-вероятно хфсе, но не и кде. Според съображенията написани в онази статия и по принцип крайно отношение срещу кде което демонстрирал Краси, мисля че прибързват. Иначе моето лично мнение е, че на този етап, по-добре кде вместо хфсе и лхде, но аз лично залагам на гном 2, но ако се появят някакви проблеми със съвместимост на програми с гнома и аз ще бягам към кде или...... уиндоус :D

Според мен (нас) Гном 2 е задънена улица. Ще го има още известно време, но при наличието на Гном 3 рано или късно ще остане в историята. Мненията ни за КДЕ в миналото, са се основавали на тогавашно статукво на нещата - нямаше изгледи да се случи нещо драстично с Гном. Но изхождайки от това, че търсим стабилна основа, на която да продължим да правим УСУ, в момента КДЕ е по-правилният избор. Защото поддръжката на Гном 2 няма да бъде удължавана безкрайно, а създаването на форк и поддържането му за години напред в момента е обвито гъста мъгла. А и ще се появи почти сигурно проблем с локализирането му. Макар Гном 2 да е добре преведен, кой ще запълва празнините, при положение че огромната армия от преводачи вече са хвърлили немалко усилия и работят неуморно по Гном 3.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот svetli » 09 Ное 2011, 07:28

malin написа:И както казах , ръководството никак няма да е лесно за направа , най-малкото защото има доста фини настройки . :D КДЕ - прости настройки / КДЕ - екстра(нормални) настройки ;) де да беше толкова лесно .

Ръководството е лесно - просто е времеотнемащо... :) Колкото до прости - екстра настройки, темите и в сегашното ръководство обхващат по-скоро простите настройки и основата за работа с дадена програма. Това няма се промени и в новото ръководство.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 09 Ное 2011, 08:37

Трябва да се съглася със @Svetli - и според мен Gnome 2 е бита карта. Освен ако Mint и Mate хората не извършат чудеса от храброст и някакси успеят да подържат и разработят доплнително Gnome 2, но в това силно се съмнявам.
То ако ставаше така Ubuntu щеше да има собтсвена среда, защото някой неща в Gnome 3 (Nautilus 3, новият Gnome-Control-Center, Totem > 3.0 и т.н.) не бяха особено оценени в UDS-а, а както знаем дори и Ubuntu ползва Gnome за осонова.
Това, което (за жалост) мисля, че ще стане с gnome 2 е ето това http://www.trinitydesktop.org/ За съществуването му знам аз и група съветски учени, а пък го ползват само групата съветски учени :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 09 Ное 2011, 13:34

@me4oslаv Не знам какво лошо виждаш в проекта Тринити,че постоянно го споменаваш.Хората,които го правят явно ги кефи КДЕ3 и си го разработват и поддържат.Постоянно добавят нови дистрибуции към него.Даже сега чукнах на линка,който си дал и гледам,че почнали са да пакетират за Сусе и Мандрива.Не омаловажавай труда на хората.Има ли значение кой го ползва дали са руски учени или ескимоси.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот backinblack » 09 Ное 2011, 13:54

Мечо, това Тринити за мен е доста интересно и не знаех за съществуването му, а съм търсил алтернатива за слаби компютри, но с добра функционалност и по-леко от Гном-а. Не ме кефи, че е КДЕ, но и КДЕ е за предпочитане пред ХФСЕ и другите като юзер френдли среда за Уиндоус потребители. На пръв поглед ми харесва и започвам експерименти с 10.04. Благодарство за линка!

Светли, за локализацията и други работи в бъдещото развитие на един форк или каквото и да било ми се струва, че пропускаш основната идея в линукс разработката и ГПЛ, а тя е някой като направи нещо с ясна идея за бъдещо развитие и приоритети, всеки да доправя по малко от което има нужда към момента той лично и да го предава на "собственика"(ако може така да се нарече) да го включи в следваща версия на продукта си и по тази логика, не виждам в бъдеще кой знае от какви нови възможности има гном 2, освен поправка на евентуални стари бъгове за да имат нужда от превод, докато хфсе и лхде, аз лично съм ги отхвърлил заради възможностите за настройка на клавиатурата.
Ето и ХФСЕ защо не е преведен цялостно!? Ами според мен причината е в това, че се ползва от паур юзери на англииски които нямат интерес да се занимават с доработки по превод.
backinblack

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения