УСУ 8 с KDE - УРА!

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Re: УСУ 8 с KDE - УРА!

Мнениеот malin » 10 Ное 2011, 23:34

Хей , човек , слез от покрива . Какво си им е на средите , за всеки влак си има пътници . Такива генерални изводи - те разработчиците им не знаят какво ще стане утре или имаш машина на времето . Конкретно в УСУ се опитват ( и успяват ) да облекчат максимално новобранците . Какво видя сега в КДЕ , че те стресна . Е в 8-цата ( бъди сигурен ) няма да така .
Ако всички бяха добре локализирани на БГ, както и приложенията в тях„ избора можеше да не е този .
Последна промяна malin на 11 Ное 2011, 00:37, променена общо 1 път
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 10 Ное 2011, 23:45

@lokster, само ако беше модератор в OMG!, просто този коментар беше перфектен (в добрия смисъл), може да помоля Джоуи да те направи :D (не че има особено голям шанс, но ...)
Малко безмислен коментар, но този моя плазмоид ме влудява, вчера тръгваше - днес не, а не съм правил промени ...но ще го оправя ... някак си :D
П.П. Този коментар е абсолютно безмислен, не го четете, плазмоида е виновен ... вчера тръгваше, днес без да съм направил никакви промени - не ... :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот vesaka » 11 Ное 2011, 00:38

Късно! Вече го прочетох. :rofl:
vesaka
Старши член
Старши член

Мнениеот bako_ttv » 11 Ное 2011, 17:43

Eдин колега казваше "пет пъти режи един път мери" и вярно така го правеше :rofl:
Прегледай да не си направил и ти като него :D
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 11 Ное 2011, 17:58

Там е проблема, аз нищо не съм направил :D
Онзи ден работеше, вчера и днес не, а аз нищо не съм променял ... :o
Но ще го оправя ... някак си :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 11 Ное 2011, 18:27

me4oslav написа:Там е проблема, аз нищо не съм направил :D
Онзи ден работеше, вчера и днес не, а аз нищо не съм променял ... :o
Но ще го оправя ... някак си :D

А да си инсталирал нещо каквото и да е
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 11 Ное 2011, 18:30

Нищо не съм променял под кода на плазмоида си, нищо не съм обновявал или инсталирал. но както и да е. Ако трябва ще пренапиша плазмоида, ако трябва ще е страдарно KDE/QT приложение, но ще тръгне
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 11 Ное 2011, 18:37

me4oslav написа:Нищо не съм променял под кода на плазмоида си, нищо не съм обновявал или инсталирал. но както и да е. Ако трябва ще пренапиша плазмоида, ако трябва ще е страдарно KDE/QT приложение, но ще тръгне

Каква е тая дума :lol: звучи ми като нещо изстрадало :rofl:
Майтапа на страна, но за какво става въпрос, че се зачудих?! Какъв е тоя плазмоид?
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот me4oslav » 11 Ное 2011, 18:40

LOL, правописна грешка :D Имах в предвид стандартно
Иначе, ако си спомняш онлайн радио скрийнлета ми за Gnome, то това ще е същото, но за KDE :)
П.П. Ок, ще е по-хубаво и по-лъсквао :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 11 Ное 2011, 18:59

me4oslav написа:LOL, правописна грешка :D Имах в предвид стандартно
Иначе, ако си спомняш онлайн радио скрийнлета ми за Gnome, то това ще е същото, но за KDE :)
П.П. Ок, ще е по-хубаво и по-лъсквао :D

Много ясно че ще е лъскаво като всичко в КДЕ :) и Успех надявам се да го направиш без повече усложнения пожелавам ти го от сърце
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот tsveto » 08 Юли 2012, 09:10

Здравейте! От доста дълго време не съм писал нищо в този форум, доста дълго време живях вършейки ежедневните си дела и интереса ми и любовта ми към Линукс се състоеше в ежедневното ми ползване на УСУ 7, като предпочитана от мен и най-достъпна, функционална и удобна за работа дистрибуция за ежедневна употреба от домашния ми десктоп компютър. Въпреки изключително малкото ми свободно време за експерименти с ОС и Линукс и аз както и мнозина от присъстващите тук на този форум с нетърпение очакваме появата на УСУ 8, която както знаем всички ще е с KDE и е вече почти готова, както пишат нейните автори тук. Зная, че KDE е наистина много добра и стабилна за работа среда за всяка една уважавана дистрибуция и много от популярните – Mandriva Linux, която бе първата ми дистрибуция, openSUSE, винаги са предпочитали тази среда, въпреки, че предлагат и другите на сайтове си.

Вчера имах малко свободно време и на УСУ 7 което ползвам качих KDE 4.8 и всичките пакети и сега мога при стартиране да избирам коя от двете работни среди да се зареди при пускането и да използвам при работата си. Да KDE-то също е добро, доста е красиво, но като съм си вече свикнал с доброто старо Gnome 2 ми се стори и доста по-неудобно. Вярно е, че има много опции и настройки с които много неща могат да се променят и дори да се направи така, че да наподобява поне външно на Gnome 2. Може би това ще го видим скоро и в така дълго чаканото УСУ 8.

Също вчера ровейки се насам-натам попаднах и на това - How to Install the MATE Desktop & Go Back to GNOME 2 on Ubuntu:

http://www.howtogeek.com/110052/how-to- ... on-ubuntu/

Видях също, че и поне няколко от дистрибуциите, които следях по от близо преди време също ползват MATE като вариант за работна среда, въпреки, че те понеже разполагат с по-големи екипи и средства предлагат и варианти с KDE и останалите работни среди. Говоря тук за дистрибуции като Linux Mint http://linuxmint.com/ и Sabayon http://www.sabayon.org/, които имах инсталирани и съм пробвал лично.

Всъщност MATE http://mate-desktop.org/ е фрок на Gnome 2 и явно хора, които обичат и са свикнали с Gnome 2 са решили под това име да му дадат нов живот.

Аз съм само обикновен потребител и любител на Линукс и УСУ, като предпочитана от мене ОС, не съм програмист и не познавам нещата в детайли, но бих искал тук в този уважаем от мене форум да попитам авторите на УСУ Светли и Краси, дали са мислили и над възможността в бъдеще да има и УСУ с MATE работна среда, която всъщност е най-близко до това, което УСУ е било до сега?
Не е важно дали си як! Важно е да си маниак!!!
Аватар
tsveto
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 08 Юли 2012, 11:32

Мислили сме отдавна - още в началото когато се разбра за MATE. В крайна сметка решихме че бъдещето на УСУ е по-сигурно ако използваме KDE. Поне към онзи момент, MATE се разработваше от един човек.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Предишна

Назад към Предложения