Какво разположение на панелите предпочитате

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Какво разположение на панелите предпочитате

Два панела - горе и долу
19
30%
Един панел - горе
2
3%
Един панел - долу
16
25%
Панел + док
22
34%
В стил Unity и Gnome Shell
3
5%
Друго (посочете в коментарите)
2
3%

Общо гласове : 64

Re: Какво разположение на панелите предпочитате

Мнениеот and1soma » 11 Ное 2011, 14:55

По принцип на мен ми харесва да има само един панел, за предпочитане по-голям от 24 pix и да е от долу. :D
Но смятам, че ще бъде много по-полезно за повечето потребители да си имат един панел + док. За това гласувах за това решение.
Но като казвам панел + док имам в предвид нещо такова -

Изображение

, а не един пълен панел и един пълен док. На снимката дока е от долу, аз смятам, че ще е по-удобно да е от горе и в него да седят само иконки на програми, а листът с отворените приложения и часовниците да е долу в панела.., но тава са само прищявки... важното е, че избрахте KDE. :D :)
Макар, че по този начин -

Изображение

амма изобщо не е зле. :)
Така че, каквото и да направите, мисля че на всички ще им допадне.
"Нищо не е по-далеч от истината."
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот marko » 11 Дек 2011, 21:51

Първо гласувах за два панела - горе и долу, защото така съм свикнал да виждам УСУ в първоначалният му вид. (След това понякога променям това разположение). Но сега гласувах за един панел долу. Като е KDE, да е истинско КДЕ ;)
marko
Старши член
Старши член

Мнениеот plamen74.72 » 14 Дек 2011, 22:13

Едно предложение към Светли и Краси, което да разгледате, и ако ви допадне за УСУ може да се включи (това е само за долната лента, а горната нека си остане както сте си е направили):
Sabre-Toothed Tiger 0.2
Plasma Theme

Изображение

Не разбирам много английски, но ето и линк към това: http://opendesktop.org/content/show.php?content=100426
До колкото разбрах самата лента е модифицирана да изглежда като док, но не е док, а мисля, че в УСУ точно това ще е добре!
Прегледайте го и преценете дали може да му се направи по-добра УСУ версия?!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот lokster » 14 Дек 2011, 22:45

Малко вероятно. Не сме точно фенове на доковете (в "епълския" смисъл на думата), особено ако са толкова изкопирани на външен вид.
А и при такива центрирани панели/докове (които не са разпънати на 100% ширина) винаги остава едно грозно (поне за мен) празно пространство когато си максимизираш някой прозорец.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот plamen74.72 » 14 Дек 2011, 22:51

Не, идеята ми беше да е поне в 3D (като на снимката, а иначе да може всеки да си я наглася по ширина),
а по подразбиране да си е от край до край!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот and1soma » 15 Дек 2011, 14:22

Ще предложа на Светли и Краси да поразгледат и обмислят варианта за "Един панел - долу", защото както се вижда на screenshot-а на предния ми пост, долният панел буквално се използва за едно кошче (което може да е на плота, но и това не е нужно, защото кошче има и във файловия мениджър), а горният седи празен. Ако на мястото на иконката за скриване на прозорците поставите старт менюто, а на мястото на кошчето поставите часовника и системните индикатори и премахнете горният панел, ще се изчисти много място и изгледът ще стане много по-ясен. Аз лично мисля, че е по-удобно, когато си максимизираш даден прозорец да виждаш един панел, а не два. Точно заради тези доводи, аз промених вотът си на "Един панел - долу".

П.П. Замислих се относно док-а и реших, че в по официална среда тези докове ще са излишни. Само си ги представете в офис или делово място. Това са тип дрънкулки и шарении, които в такава среда само ще се пречкат. Съветвам потребителите на УСУ, когато гласуват да го правят от гледна точна на масовата употреба, а не тяхна собствена си. Същото съветвам Светли и Краси, направете една система, която да е удобна навсякъде и на всеки, а не такава, каквато само на вас е удобна (не казвам, че го правите).

=========================== За да е удобна една среда, не е нужно да прилича на GNOME! ===========================

=====> Преоткрийте и създайте едно ново и по-удобно УСУ! :)
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 15 Дек 2011, 15:01

Ето как аз съм си направил десктопа с един панел долу и втория го ползвам за док
Изображение
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот konan » 15 Дек 2011, 15:14

Аз също в началото гласувах за 2-а панела.При създалата се ситуация мисля,че един долу е по удачно.

Изображение
konan
Заклет фен

Мнениеот lokster » 15 Дек 2011, 15:37

@and1soma имаш право за доковете и за масовата употреба. Винаги сме се стремяли да правим някакъв баланс - така че да не пренебрегнем изцяло едни хора за сметка на други.
Примерно - това е причината че досега сме избягвали употребата на джаджи по работния плот, и това е причината поради която примерно не сме използвали Conky - има хора които МНОГО харесват такива неща; на снимка понякога изглеждат стилно, но генерално - повечето хора като че ли не ги ползват.
Всъщност, пуснахме тази анкета точно защото се чудехме дали да не преминеме към един панел - долу (има плюсове, има и минуси).
Въпреки думите ти, винаги ще има известна доза субективизъм във външния вид който избираме за УСУ. Примерно 50 на 50.
Изобщо не отричаме че много от нещата в УСУ са направени по наш вкус.
Но нали трябва средата която правим да радва и нас самите (хора сме...) :)

Накрая, като извод според досегашните резултати от анкетата, мога да кажа че явно повечето хора (които са гласували) не харесват идеята за един панел долу.
Защото "Два панела - горе и долу" и "Панел + док" на практика са едно и също нещо (просто долния панел е с по-шарен вид ако е "док").
Никога не е късно това да се промени, естествено - каквото сабя покаже...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот toditodorov » 20 Дек 2011, 10:35

Смятам, че когато има само един панел долу, е по-лесно да се привлекат нови хора, които познават само Windows. Поне малко им наподобява нещо познато. А като видят два панела и се плашат. Върви обяснявай, че лесно може да се промени...
toditodorov
Новак
Новак

Мнениеот and1soma » 20 Дек 2011, 12:24

Е все пак идеята не е да угодим на Windows потребителите, а на нас самите да ни е удобно.. :)
Аватар
and1soma
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 20 Дек 2011, 17:16

and1soma написа:Е все пак идеята не е да угодим на Windows потребителите, а на нас самите да ни е удобно.. :)

Точно който иска 2 или 5 панела с лекота може да си ги добави или премахне
Аватар
evgeny81
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 20 Дек 2011, 18:41

lokster написа:Защото "Два панела - горе и долу" и "Панел + док" на практика са едно и също нещо (просто долния панел е с по-шарен вид ако е "док").
Никога не е късно това да се промени, естествено - каквото сабя покаже...

Еееххх доброто старо УСУМИ 4 беше май най-добре направено, но...
Ако не се сещате за какво става въпрос ето две снимчици от него
(@bako_ttv ги е показал тук: viewtopic.php?f=9&t=52&p=2822&hilit=%D1%83%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%B8#p2822),
но за по-лесно ще ги постна и тук:

Изображение Изображение

Моето мнение е, че така е най-добре, но както и да го направите аз пак ще си ползвам док защото това което сте направили в УСУМУ 4 не знам как да го постигна?! Там Светли е обяснил на @bako_ttv но аз пак не успявам да го направя?!
За новото УСУ 8 с KDE не знам пък изобщо дали е възможно да се направи?!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот bako_ttv » 20 Дек 2011, 19:27

Да, това наистина беше добро, но и аз тогава не успях да го направя.
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот evgeny81 » 20 Дек 2011, 20:57

Това пък в Кубунту е още по лесно От настройки на панела допълнителни настройки и автоматично скриване а за стартерите е същото а даже си има и джаджа отделно.
Аз съм така в момента само дето съм го задал прозорците да го покриват а не да се скрива автоматично
Аватар
evgeny81
Заклет фен

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения