За нещо дето го няма в дебианските дистрибуции.......

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

За нещо дето го няма в дебианските дистрибуции.......

Мнениеот backinblack » 03 Ное 2011, 01:06

Та, тези дни разглеждам Cent OS на виртуалка и гледам, че има много готин и симпатичен фаеруол, ама направо си е цял рутер. С доста по-добри възможности от Фаерстартера, но не е отделна програма, а си е към ОС-а. Та се замислям, дали не може от сорса да се вгради във вашата дистрибуция и евентоално да се допълва с възможности!?
По мои наблюдения, евтините рутерчета(под 120-50лева) са пълна скръб при все по растящите скорости на нета, а самия линукс малко трудно се администрира от начинаещи за тази цел. Аз в момента ползвам pfSense във виртуалка, а рутера(тп-линк wl-940nd) само за wi-fi и кабелен суич го ползвам.
Верно, тука някой ще каже, че имало фърмуей с разширени възможности, ама и те си имат трески за дялане. На същия рутер на dd-wrt-то му се ебава форвардването на портове(не само при мен), а другите малко сложни за инсталиране.
Също така и това, че на Убунту дистрибуциите инсталанора им е изкормен от функционалностите за създаване на райд е голям минус и ми се струва, че инсталатора на Сент ОС е по-функционален от дебианския, ама и дебиански да има пак ще е добре.

Нещо в тези насоки дали ще може да се измисли!?
backinblack

Назад към Предложения