УСУ Сървър

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

УСУ Сървър

Мнениеот linuxman » 22 Сеп 2011, 18:58

Мисля че ще е добре за потребителите на линукс в българия да имат едно сървърно издание на УСУ. т.е УСУ за сървъри.
Все пак и убнути си имат убунту сървър.
http://www.ubuntu.com/business/server/overview
Линуксар
Аватар
linuxman
Сцепва се от писане

Re: УСУ Сървър

Мнениеот svetli » 22 Сеп 2011, 19:48

Да имаме сървърна версия никога не е било сред целите ни и едва ли ще стане. Що се касае до сървърна ОС, Убунту версията си е съвсем адекватна и достатъчна. Ние просто не бихме могли да предложим нищо уникално - системата си е добра и удобна на напредналите потребители така, както си е в момента.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 22 Сеп 2011, 19:56

Ами... в допълнение на казаното от Svetli ще кажа че УСУ все пак е Ubuntu с допълнителен софтуер и собствен външен вид .
Как бихме могли да направим "сървърна" версия на УСУ? Ако от нея изключим всичко което не е необходимо за един сървър, ще получим сървърна версия на Ubuntu...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот linuxman » 23 Сеп 2011, 18:31

Моята идея е друга - да има просто вариант на УСУ за сървъри базирано на Десктоп изданието.
УСУ Мини, УСУ Нетбук, УСУ Десктоп, а защо не и УСУ Сървър. :)
Линуксар
Аватар
linuxman
Сцепва се от писане

Мнениеот lokster » 24 Сеп 2011, 11:03

Ами, защото УСУ Сървър ще е същото като Ubuntu Server. Като от УСУ се махне всичко графично (от което сървъра не се нуждае), ще се получи Ubuntu Server. Просто няма смисъл да го правим - ще е чисто подвеждане на потребителите да го наричаме "УСУ Сървър" пък то да е същото като Ubuntu Server...
Плюс това, ще ни станат много версиите за поддържане и няма да можем да смогваме...
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот backinblack » 03 Ное 2011, 02:08

В последно време Ви бях позабравил форума и гледам, че интересни предложения се нароили!
Аз си мисля, че това предложение е добро!
Не класически сървър само с конзила и без графична среда, а както в другата тема предложих за инсталатора с функционалности за райдове и елвиеми, който се ползва в убунту сървъра и графична среда гном2, но изчистен от разни игри и офис приложения, а като мета пакет който иска да си добави другите неща които са УСУ. Мисля, че точно тука ще е имястото за рутера който предлагам в другата тема.
Изобщо, версия ориентирана към съвсем друг тип потребители. Ще съдействам с каквото мога за такова нещо. Имам конкретни идей от други дистрибуции които съм разглеждал на виртуалка, пък и за тестер мисля че ставам :D !
backinblack

Назад към Предложения