Търсят се графични артисти

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Търсят се графични артисти

Мнениеот svetli » 09 Юни 2008, 10:41

Водени от желанието "Учи свободен с Убунту"  да има свой собствен, лесно разпознаваем облик, с lokster имаме желанието да намерим и използваме, специално направени зареждащ, входен екран, както и тапет(и) за работната площ, които да станат публичното лице на диска. За съжаление, нито един от двама ни не толкова добър в тази област, че да направи нещо незабравимо. Затова се обръщаме към всички потребители на диска, които имат художествени наклонности и желание да помогнат - използвайте част от таланта си и ни предложете облика, с който "Учи свободен с Убунту" ще отличава от останалите. Приемат се изображения както във векторен, така и в растерен формат. Добре е да са в резолюция поне 1280х1024, а по-добре и по-висока, за да бъдат използваеми и от потребителите с по-големи монитори.

Благодарим предварително на отзовалите се!
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Re: Търсят се графични артисти

Мнениеот Mi4 » 09 Дек 2008, 19:33

това актуално ли е все още или вече е в близкото минало ?
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 19:55

Както виждаш никой не се е отзовал още. Предложението на Светли е безсрочно. Винаги има какво да се подобри. Щом си добър в тези неща не питай, ами си избери нещо направи го и му го прати. За благодарност разбира се ще получиш потупване по рамото пред строя, хайде може и една нашивка да се добави  ::)

Случайно да си sKru4 от bglinux?
Последна промяна go_fire на 09 Дек 2008, 20:01, променена общо 1 път
Свободата и любовта са безценни! Пазете ги!
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот svetli » 09 Дек 2008, 20:17

go_fire e абсолютно прав - предложението е безсрочно. Всеки с желание да помогне и с талант е добре дошъл.  :)
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот Mi4 » 09 Дек 2008, 21:55

ами ок, тогава ще спретна нещо пак дано да ви допадне. все пак нали знаете , новобранците трявба да вършат черната работа на старите  :)

не съм се регистрирал май в други форуми, или ако сам го правил е за да имам по голям достъп , но не и да участвам в тях. а тук незнам защо се вкл. нещо май ми допадна ама незнам какво  :)
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 09 Дек 2008, 22:20

@Mi4 всякакви "творби" са добре дошли. Независимо дали са правени от новобранци или професионалисти.
Една подробност има обаче - добре ще е нещата да са правени със някоя свободна програма, и задължително - да не са записани в собственически формат (примерно - psd). Най-добре да се използва PNG (за растерна графика) и SVG (за векторна графика). Иначе просто няма шанс да ги включим в някое издание на диска "Учи Свободен с Убунту".
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Mi4 » 09 Дек 2008, 23:01

има ли текст които трябва да се включи , като например  "Учи свободен с Убунту" .
    :) и докато си сверявам часовника с колегите какво са спретнали по въпроса , попаднах на интересни картинки , но незнам тук ли да ги пусна или в нова тема. свежи и ратоварващи са , все пак трябва и да се разпуска .
ето една  >:(  da  ama ne moga da ya kacha
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот go_fire » 09 Дек 2008, 23:12

Най-добре отвори нова тема, пък може и ние да добавим по нещо в нея разпукащо. Всички колекционираме добри неща, само да можехме и да ги правим  :'(

За качване ползвай имейджхак или друга услуга, тук дай свръзка. Ако използваш [ img= нещо си, някъде си]обяснение някакво[ / img ], то тя и дирекно ще се визуализира.

п.п. нарочно са наблъскани шпации да не се приеме за връзка, просто ги махни
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 10 Дек 2008, 09:02

Mi4 написа:...:(  da  ama ne moga da ya kacha

Качвай всякакви картинки в http://imageshack.us и след това постави в публикацията си кодът който ти се показва там в Link codes -> Forum.

Умишлено съм изключил възможността за прикачване на файлове в темите.

Относно въпроса ти дали има текст, който трябва да бъде включван в картинките - чак да "трябва" - не. Но може да се използва "Учи Свободен с Убунту" (точно както съм го написал, без латиница, и с всички първи букви главни, без единичното "с"), "SKSS", "Линукс за човешки същества", или каквото си избереш, стига да показва по някакъв начин връзката си с някой от нашите проекти.

Същото така, е задължително "творбите" да са авторски, а не от типа copy->paste. Така и ние си можем...

Няма да се разсърдим и на някоя по-абстрактна картинка, подходяща за фон на работния плот, или пък (ако има такива мераклии) - нова визуална тема за Metacity/GTK т.е. за GNOME (или модификация на съществуваща).
::)
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Mi4 » 10 Дек 2008, 20:20

тя 2-те мисля че отговарят на това дето се изисква, и са малко по различни от другите в галерия
:o  тия им намалиха размера 1350/1013 е реалния им
>:( като погледнеш картинките в цял размер и ти изкача някои шибана реклама, май не са от най коректните

Изображение

Изображение
Последна промяна Mi4 на 11 Дек 2008, 11:36, променена общо 1 път
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот go_fire » 10 Дек 2008, 21:15

Аз харесвам повече първото, защото дава по-широка перспектива, от друга страна надписа да е горе ми харесва повече, защото не се пречка на иконите, обаче няма да се впише с ГНом, чиято лента е горе.
Аватар
go_fire
Старши член
Старши член

Мнениеот Mi4 » 11 Дек 2008, 17:04

ето и крайния вариант на това което ви представих до сега. /PNG са и зареждането е малко по бавно/ 1280/1024
първите 2 ще са добре на 17" и 19" а може би и на плазма 32" няма да имат проблем
  http://www.michevgallery.com/imagenes/u ... bg-3-g.png
  http://www.michevgallery.com/imagenes/u ... 0-bg-3.png
а при тия ще е малко по различно , но мисля че няма да е нещо нерешимо
  http://www.michevgallery.com/imagenes/u ... 0-bg-g.png
  http://www.michevgallery.com/imagenes/u ... 0-bg-2.png
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен

Мнениеот lokster » 11 Дек 2008, 22:22

Ето малко и от мен: http://skss.learnfree.eu/archives/662  ::)
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот Mi4 » 12 Дек 2008, 23:11

Последна промяна Mi4 на 13 Дек 2008, 14:23, променена общо 1 път
Аватар
Mi4
Редовен
Редовен