Кой видео плейър според вас трябва да се използва в УСУ?

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

SMPlayer
9
14%
UMPlayer
3
5%
VLC
49
75%
Totem
3
5%
Parole
1
2%
gnome-mplayer
0
Няма гласували
gxine
0
Няма гласували

Общо гласове : 65

Мнениеот lokster » 24 Май 2011, 21:20

Изберете видео плейъра, който според вас трябва да е инсталиран по подразбиране в УСУ.
Възможностите които съм написал далеч не са всички, но са все такива, които не зависят от конкретна работна среда.
Например, kaffeine не присъства в списъка, защото зависи от половината KDE...
Ако имате друго предпочитание - споделете го в коментарите.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Кой видео плейър според вас трябва да се използва в УСУ?

Мнениеот bako_ttv » 24 Май 2011, 21:44

От изброените само VLC ; SMPlayer ; UMPlayer и Totem съм ползвал, другите изобщо не ги знам, и как работят също не знам, но гласувам за VLC!
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот lokster » 24 Май 2011, 22:11

То в УСУ7 VLC ще бъде плейъра който ще е инсталиран по подразбиране. Махаме SMPlayer и оставяме само VLC засега.
Мислехме да сложим Totem, защото браузърния му плъгин работи много добре (за разлика от този на VLC), но пък Totem няма почти никакви възможности за настройка, синхронизация на субтитри и какво ли не...
Самото премахване на SMPlayer се наложи от зачестилите проблеми които имахме със SMPlayer - не фатални, но досадни и развалящи цялостното усещане.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 24 Май 2011, 22:15

Подкрепям идеята за само VLC с две ръце, два крака и т.н. :DСамо ако можеше да слага субтитрите в черната лента.
Но както каза @svetli някъде, "разработчиците твърдят, че за да се случи това трябва да се пренапише VLC".
Иначе и UMPlayer е добър, главно заради CSS магията си :D
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 24 Май 2011, 22:46

И аз съм за VLC, макар, че и SMPlayer си го харесвам, но много рядко го използвам! Иначе ми харесва и Dragon Player-а, но той пък има много малко опции, и въпреки това ми извади добра картина без насичане на едни клипчета, дето вече отдоха в кошчето!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот malin » 24 Май 2011, 22:52

Ако някой трябва да пристига инсталиран - то това си е VLC .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот SHADOWAWS » 25 Май 2011, 06:14

Гласувах за VLC, макар че SMPlayer ми е по-удобен. Защо? Защото с SMPlayer съм имал проблеми на някои филми със звука (не на всички де) ;)
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 25 Май 2011, 10:23

@SHADOWAWS и при мен е същата ситуация. SMplayer ми е по-удобен (по-точно беше), обаче зачестиха проблемите (както вече съм написал).
Например, един от бъговете беше постоянно появяващият се курсор на мишката когато е на пълен екран.
Друг проблем който съм имал често е с някои MKV файлове - пуска им само звука, и трябва от свойствата на файла в SMPlayer да избера разпределителя да е MKV за да се оправи.
Трети досаден проблем, който съм имал с него, е когато гледам стриймове директно от Интернет - в момента в който превключа от прозорец на пълен екран или обратно, стрийма се рестартира.
В някои случаи, стрийма почва от началото, а превъртането му до желаната позиция не работи - цъкам, но той пак си се връща в началото...
С VLC със същите стриймове проблеми не съм имал. Например, често съм имал проблеми като гледам видео директно от kolibka.com.
Та така... с нежелание смених SMPlayer - отначало с VLC, а сега, честно казано ползвам предимно Totem, и не ми се връща към SMPlayer :)
Но гласувах за VLC, тъй като той е по-подходящ за основен плейър.
Нещото което ме дразни в 99% от плейърите, е че поради някакви нелогични причини, разработчиците са решили че няма нужда плейъра да помни последния зареден плейлист. А е много неудобно така, особено ако гледаш сериали - всеки път трябва или ръчно да си зареждам запаметен преди това плейлист, или да отварям отново файловете...
VLC няма такава опция, Totem - също. SMPlayer я има.
Опитах да направя плъгин за Totem който да я добави, обаче python-базираните плъгини за Totem са ограничени и нямат достъп до нищо свързано с плейлиста.
Вероятно ако тръгна да правя плъгин за него на C++ ще може да стане, обаче нямам почти никаква практика в програмиране на C и вероятно ще се позатрудня...
Във VLC също май не може да се направи такъв плъгин. Разгледах му документацията за разширенията на LUA, обаче не мисля че с тях може да се направи подобно нещо.
Несгодия... :fubar:
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот tsveto » 25 Май 2011, 21:43

Здравейте отново и от мен. Аз лично твърдо гласувам за VLC плеър. Ще кажа и защо от моя гледна точка.
Вярно е аз съм сравнително нов в ползването на Линукс и УСУ, която също е Линукс дистрибуция при това наша българска, което е също важно за мен.
Познавам и ползвах VLC плеър още от времето когато ползвах Windows и имах добри впечатления от него като добра, безплатна и с отворен код програма. Когато започнах да преминавам постепенно към Линукс, в началото бях доста объркан, понеже не са чак толкова много познатите ми от преди добри приложения, които бях свикнал да ползвам, но VLC плеър бе едно от тях! Хубавото на този плеър, е че ползва собствени кодеци и възпроизвежда множество видео и АУДИО формати, с които за съжаление много от другите плеъри в Линукс не се справят добре за съжаление. Аз съм аудиофил и рядко слушам МР 3 - ки на компютъра си. Купил съм си външни харддискове с голям обем и свалям и слушам музика предимно във FLAC, Monkey's Audio формат, но има още по екзотични формати за качествен звук, например DVD-Audio и други които в Линукс май единствено VLC плеър възпроизвежда...
Не е важно дали си як! Важно е да си маниак!!!
Аватар
tsveto
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 26 Май 2011, 11:16

@tsveto това че си сравнително нов в Линукс няма значение. Мнението ти е пак толкова важно.

Значи, гледайки как върви анкетата, стигам до извода че сме взели правилното решение за УСУ7 - да оставим само VLC като видео плейър.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 26 Май 2011, 13:06

Да добавя, че SMPlayer има няколко големи минуси пред VLC, и те са лошия звук; като чукнеш на пауза и после пак за да си пуснеш филма, пак си е на пауза (много дразнещо). Не знам дали сте обръщали внимание на тези неща, но честно казано, колкото повече ползва човек дадена програма, толкова повече забелязва плюсовете и минусите и ;).
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот lokster » 26 Май 2011, 14:55

Забелязали сме ги. Въпреки че при мен всички плейъри звучат еднакво добре (или зле... знам ли?).

Между другото, като стана дума... малко офтопик :)
Ето част от моята "озвучителна система" (служи за "задните" колони):
DSC02707.JPG

Това крайно стъпало съм го правил преди 10 години - още в 1ви курс като студент. Въпреки скромната си мощност от 2x40W, е ходило по доста студентски купони, и дори днес си ми служи вярно :)
А пък активният му тонкоректор (басове/високи) съм го правил още по-отдавна - като ученик, по времето когато Svetli беше студент (трябваше да бъде смесител+тонкоректор, но така и не стигнахме до там) :D
Всъщност, първоначално тонкоректора не беше сложен - усилвателя беше абсолютно спартански - копче on/off и копче за усилване (друго не ти и трябва) :D
Всичко в него е от подръчни материали, а повечето електронни компоненти в него са свалени от счупена друга техника...
Кутията пък е от български стабилизатор "Стабитрон 350" :D
НИЩО не се изхвърля при мен :D :D
спирам с лирическите отклонения...

EDIT: ако някой ден това крайно стъпало изгори, ще ми е мъчно почти като за човек...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот svetli » 26 Май 2011, 21:19

lokster написа:EDIT: ако някой ден това крайно стъпало изгори, ще ми е мъчно почти като за човек...

Ха ми е паднало в ръчичките, ха е изгоряло... :D
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот svetli » 07 Юни 2011, 12:23

Добри новини относно VLC! Eдин от разработчиците е споделил, че се работи и по това субтитрите да могат да се показват върху черния фон на рамката във все още неизлязлата версия 1.2. Други новости в нея са споменати в личния му блог - http://www.jbkempf.com/blog/post/2011/VLC-1.2.0-part1
Кога обаче ще излезе тя, за момента нямам информация...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот lokster » 07 Юни 2011, 12:34

Супер :) Най-накрая...
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Следваща

Назад към Предложения