Кой Интернет браузър според вас трябва да се използва в УСУ?

Ако имате някаква идея или ви се иска да предложите нещо за следващите версии на диска, можете да го направите тук.

Mozilla Firefox
51
64%
Google Chrome
15
19%
Google Chromium
8
10%
Opera
6
8%
Midori
0
Няма гласували
Epiphany
0
Няма гласували
Друг
0
Няма гласували

Общо гласове : 80

Мнениеот lokster » 24 Май 2011, 21:11

Гласувайте за браузъра, който според вас трябва да е инсталиран по подразбиране в УСУ.
Опциите които съм написал далеч не са всички възможни. Но са разумен избор - няма смисъл да пиша Dillo или Lynx...
Ако имате друго предпочитание - споделете го в коментарите.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Re: Кой Интернет браузър според вас трябва да се използва в

Мнениеот bako_ttv » 24 Май 2011, 21:46

Мозилата си ползвам и за нея гласувах, но от време на време ползвам и Опера и Хромиум.
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот lokster » 24 Май 2011, 22:02

То и аз така.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот me4oslav » 24 Май 2011, 22:24

Опитах се да ползвам Firefox в 11.04, но нещо не ми се получи и след месец се върнах на Chromium (без особена причина).
Opera почна да ми пада в очите с не използването на libnotify (notify-osd) и с лошата Unity/DBus интеграция.
Midori е Epiphany имат предимството, че са GTK приложения и не използват XUL и т.н., но нищо друго.
Chrome не виждам причина да използвам като има Chromium.
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот plamen74.72 » 24 Май 2011, 22:40

И аз гласувах за Мозилата, макар, че и другите ги ползвам!
Аватар
plamen74.72
Заклет фен

Мнениеот malin » 24 Май 2011, 22:46

ФФ ще ползвам дори да се влачи като каруца . Опитвал съм другите , но нещо не отговарят на вкуса ми .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот lokster » 24 Май 2011, 22:55

Съгласен съм 100% с malin (въпреки че при мен Firefox не се влачи...).
Всъщност, откакто си понамалих спсъка с разширения които ползвам, нещата се подобриха много.
Честно казано Midori и Epiphany ги сложих от кумова срама, а иначе и двата са прекалено ограничени като възможности, нямат почти никакви разширения и далеч не са алтернативи на "големите" браузъри.
Chrome / Chromium пък не са ми изобщо удобни за web разработка, а и генерално не ми харесват, защото са много ограничени откъм възможности за персонализация.
Въпреки това, имам инсталирани Chrome, Chromium и Opera - защото понякога ми се налага да тествам в различни браузъри.
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот SHADOWAWS » 25 Май 2011, 06:17

Лисичето, и то защото съм свикнал с него. И другите съм ги пробвал при тестове на други ОС, но лисичето ми допада повече ;)
Последна промяна SHADOWAWS на 27 Май 2011, 07:26, променена общо 1 път
http://modsbg.com

ПОЛЗВАМ УСУ 7 Десктоп

Майкрософт е Синьото хапче! Линукс - Червеното! https://www.youtube.com/watch?v=zE7PKRjrid4
Собода или робство?! чл. 25 ЗАПСП
Аватар
SHADOWAWS
Заклет фен

Мнениеот tsveto » 26 Май 2011, 23:13

В днешно време интернет браузърът е една от най-често и най-много използваните програми от ползващите компютър хора, защото всички ние прекарваме все повече време сърфирайки в интернет, независимо дали по работа или просто за развлечение... Помня преди 10-тина и повече години назад, когато повечето хора ползващи компюътър не бяха чували за друг браузър освен интернет експлорера на майкрософт, камоли да ползват нещо различно. Днес слава Богу поне в това отношение нещата коренно са се променили и все по-малко хора ползват интернет експлорера, а ползват другите популярни браузъри каквито са Google Chrome, Mozilla Firefox и разбира се Opera, която аз от дълги години много уважавам. Имам лични наблюдения за това което говоря, понеже работата ми като техник в кабелен оператор ежедневно ме поставя пред компютрите на различни хора. Почети вече няма компютър на който да няма повече браузъри, обикновенно това са Google Chrome, Mozilla Firefox и понякога и Opera, но за съжаление под windows и то най-често пиратско копие. Малко тъжна е тази картина, но в България дори доста заможни и с възможности хора ползват нелецинзирани версии на windows... По рядко съм срещал компютри, обикновено лаптопи с Mac OS и за съжаление съвсем рядко виждам Линукс на компютрите на хората, което малко ме натъжава. Но да не се отклонявам повече от темата, тук аз дадох гласа си за Chromium. Той е бърз с отворен код и има уникалната много ценна за хора като мен, които не са на "ти" с английския - да превежда на български език цели сайтове, само с натискането на един бутон! Има вече някой други Линукс дистрибуции при които Chromium е основния браузър. И за Mozilla Firefox не мога да кажа лоши думи, ползвам понякога и него също.... Така, че който и браузър да сложите Вие като основен, аз така или иначе ще продължа да ги ползвам и трите!
Не е важно дали си як! Важно е да си маниак!!!
Аватар
tsveto
Старши член
Старши член

Мнениеот lokster » 27 Май 2011, 00:08

@tsveto и под Firefox можеш да имаш същия превод на Български. Не е вграден, но със следния трик може да се сдобиеш с него :)
Щракни с десен бутон някъде върху лентата с отметки, и избери "Нова отметка". В "Име" въведи примерно "Превод на Български", а в адрес въведи това:
Код: Избери целия код
javascript:window.location='http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=bg&act=url&u='+window.location;

Сега отвори произволна страница, и щракни върху тази отметка. Ще видиш същата страница, но преведена с google translate - по абсолютно същия начин по който го прави и Chrome(ium)
Ако в кода който съм дал заместиш &hl=bg с &hl=en превода става пък на Английски. Или &hl=ru - на Руски.
Входния език се разпознава автоматично.
Този трик работи с всички браузъри, които позволяват в адреса на отметките да се напише javascript (на практика с всички).
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот tsveto » 27 Май 2011, 06:40

Благодаря! Изпробвах го веднага - работи!
Желая на всички колеги от форума хубав и успешен ден!
Не е важно дали си як! Важно е да си маниак!!!
Аватар
tsveto
Старши член
Старши член

Мнениеот bako_ttv » 27 Май 2011, 07:45

Краси това го тествах и бачка!
И малко да се посмеем с превода пуснах две снимки от сайта на Microsoft (където тествах превеждането) в тази тема:
viewtopic.php?f=9&t=826&p=8220#p8220 :D
Изображение
Аватар
bako_ttv
Заклет фен

Мнениеот yogle » 27 Май 2011, 18:24

Напоследък свикнах с Chrome, затова за него гласувах ;)
yogle
Заклет фен

Мнениеот malin » 31 Май 2011, 20:42

Гледам има и SRWare Iron за Линукс , но още е в самото начало на развитие . Друго си е разнообразието ;) .
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот danaildr » 03 Юни 2011, 12:48

FF си ми е най-удобен, иначе ползвам и хромиума
danaildr
Новак
Новак

Следваща

Назад към Предложения