Привет. Проблем с УСУ 6

Ако сте се сблъскали с някакъв бъг - тук е мястото да го докладвате.

Привет. Проблем с УСУ 6

Мнениеот rainoff » 27 Мар 2011, 18:12

Здравейте. Предварително да се извиня ако темата не е за тук, администраторите да я преместят. Става дума за визуалните ефекти. Задавам му потребителски ефекти, и ring switcher. След рестарт ефектите са в първоначалния си вид, и трябва да се отметнат отново. Задал съм предварително да се запазят, но нещо се бъгясва.
rainoff
Редовен
Редовен

Re: Привет. Проблем с УСУ 6

Мнениеот lokster » 28 Мар 2011, 07:53

Това в реална инсталация ли се случва или в Live CD/USB? Ако е Live USB с persistent режим дай информация с каква програма си инсталирал УСУ върху флашка.
Ако е със стандартната програмка която сме дали в сайта на УСУ (usu-usb-install) се увери че си задал размера файла за запазване на промените е достатъчно голям (поне 512 МБ), и се увери че след това при стартиране избираш опцията в boot-менюто зад която пише (persistent).
Ако се случва при реална инсталация (върху твърдия диск), дай информация кога се случва - веднага след инсталация имаш този проблем, или си го ползвал известно време и след това е почнало да прави така.
"My mind is going. I can feel it. There is no question about it. I can feel it. I can feel it. I’m afraid."
Аватар
lokster
Администратор
Администратор

Мнениеот rainoff » 29 Мар 2011, 20:44

Инсталацията е нормална, на хард диска. Случи се 2 пъти да се сменя само. Интересно , че тази вечер е ОК. Ще пиша ако пак се получи, да опитаме да разберем защо става така.

p.s. Иначе БРАВО за дистрото. Аз ползвах доста време МИНТ, но Вие сте се постарали доста с това. Интересно ми е, дали неможе да се вкара и Look Changer, каквато програма има в Zorin 4?
rainoff
Редовен
Редовен

Мнениеот svetli » 29 Мар 2011, 21:44

@rainoff: УСУ разполага със собствен "Look Changer", просто не си го видял. Намира се в менюто Система - Предпочитания - Профили на графичната среда. Поначало там има само няколко вариации на изгледа на УСУ. Ако си пуснеш Мениджъра на пакети, можеш да си инсталираш и допълнителни - потърси за пакети с името "desktop-profile-". В следващата версия на УСУ тези профили ще са инсталирани по подразбиране, за да са видими за потребителите.
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот rainoff » 30 Мар 2011, 19:06

Привет.Когато смених тената от Look Changer-a, ми даде грешка-изчезна бутона за менюто.
rainoff
Редовен
Редовен

Назад към Бъгове