Няколко дребни грешки

Ако сте се сблъскали с някакъв бъг - тук е мястото да го докладвате.

Няколко дребни грешки

Мнениеот micobg » 08 Яну 2011, 19:59

Забелязах няколко дребни грешки в новата версия на УСУ - 6.
1. Бутоните за създаване и изтриване на връзка са на английски, а ми се струва, че в предишните версии бяха на български.
Изображение
2. И нещо, което съм забелязал доста отдавна. При инсталация, когато се избира файлова система се изписва два пъти ext4, като всъщност по-долното (което съм посочил с мишката) е ext3. Когато избера горното, в прозореца с дяловете, който се вижда на заден план ми пише ext4, а като избера второто - ext3.
Изображение
Аватар
micobg
Редовен
Редовен

Re: Няколко дребни грешки

Мнениеот me4oslav » 08 Яну 2011, 20:03

Ми то и двете са проблем на превода на Gnome,в Лаунчпад има групи преводачи и явно са направили някакви дребни грешки.
Което ме подсеща и аз да попитам,като кандидатствах в българския екип за преводачи още никой не ме е приел/отхвърлил,това нормално ли е(смисъл трябва ли да се чака одобрение или не?)
Аватар
me4oslav
Заклет фен

Мнениеот svetli » 08 Яну 2011, 20:34

@me4oslav: Отдавна ли си подавал молба за включване? Най-добре пусни писмо до ръководителя на групата, може заявката ти да е останала незабелязана, или пък да е имало смяна на отговорника на групата. Аз също чаках супер много време, но в крайна сметка успях да се включа...
Аватар
svetli
Администратор
Администратор

Мнениеот radoshow » 08 Яну 2011, 23:41

@micobg Това за избора на файлова система при инсталиция проблема си стои от както Убунту добавиха като опция и ext4.Аз вече му свикнах и не ми прави впечатление ;) :D
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот malin » 09 Яну 2011, 15:40

Досега не съм видял някой да е изревал , че си е форматирал /home погрешка, но ако това си остане - все някога ще се случи.
Аватар
malin
Заклет фен

Мнениеот radoshow » 09 Яну 2011, 16:08

Този проблем е от две години.И това се получава само когато избереш да инсталираш Убунту на български.При US и EN си се показва нормално като ext3 и ext4.Това е грешка при превода,но вече 4 версии минаха от тогава и никой не се сеща да го оправи.
Аватар
radoshow
Заклет фен

Мнениеот malin » 09 Яну 2011, 17:24

Тъй като аз мигрирах към УСУ от LinuxMint проблема го имаше и там . Явно на всички Юбунту-базирани с бг-език ще е така .
Аватар
malin
Заклет фен

Назад към Бъгове